Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jak dostać wypowiedzenie?
Autor Wiadomość
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-08, 17:21   

Jeżeli przez 12 miesięcy, w ciągu ostatnich 18 zarabiasz najniższą krajową to masz prawo do zasiłku, nie ważne czy to na L4 czy nie. Możesz przez 182 dni być na zwolnieniu na tą samą chorobę i w tym czasie szukać pracy. Z resztą na wypowiedzeniu tak samo, nawet jak skończy Ci się już umowa to zwolnienie możesz ciągnąć. Skoro w Twojej miescinie tak slabo z pracą, to może zdarzyć się tak, że po tych 3 miesiacach nie będziesz miała nowej, a wypowiedzenia nie cofniesz, więc może, tak jak radzi poprzedniczka, poszukaj wpierw nowego zatrudnienia, zamiast świadomie ładować sie na bezrobocie.
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-08, 22:56   

daraa napisał/a:
Tyle to ja wiem... że jeśli ja się zwolnię to przez 90 dni nie mam prawa do zasiłku dla bezrobotnych . nie mogę się tylko dokopać czy jeśli przez te 90 dni będę na L4, to czy po ich upływie będzie mi przysługiwać zasiłek dla bezrobotnych od razu,czy będę musiała czekać kolejne 90 dni. W mojej mieścinie jest słabo z pracą stąd moje pytania .


Larrikol wypowiedzenie umowy przez pracę w trybie art 30 par1 ustęp 2 a więc

Cytat:
2) przez oświadczenie jednej ze stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia (rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem


Cytat:
Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika a prawo do zasiłku dla bezrobotnych
Pracownik, który w okresie 6 miesięcy przed zarejestrowaniem się w powiatowym urzędzie pracy rozwiązał stosunek pracy/stosunek służbowy za wypowiedzeniem, prawo do zasiłku nabywa się po upływie 90 dni od dnia zarejestrowania się w powiatowym urzędzie pracy.


Dostanie zasiłek ale po 3 miesiącach.Tylko jak wypowie umowę może sie rozchorować w ostatnim tygodniu wypowiedzenia np nie wiem kręgosłup ,psychiatra i spokojnie chorować przez 6 miesięcy i doczeka zasiłku
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-09, 13:05   

https://forumprawne.org/prawo-pracy/288146-opieka-nad-dzieckiem-do-lat-4-uprawnienia.html daraa tu masz odpowiedź na jedno z twoich pytań :)
 
     
janekd71 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 05 Sie 2015
Posty: 15
Skąd: Małopolska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-10, 11:41   

Rozmowa z kierownikiem sklepu o wypowiedzeniu i tyle ludzie nie szukajcie takich zapytan az w internecie to bez sensu...
_________________
;) )
  Ocena JMP: 7/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo