Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jak dostać wypowiedzenie?
Autor Wiadomość
daraa

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 4
Wysłany: 2015-04-27, 22:58   jak dostać wypowiedzenie?

Witam. Podglądam to forum od jakiegoś czasu,ułatwiło mi ono trochę poruszanie się po "biedronkowych" ścieżkach. Ale... no właśnie. Niedawno przeniosłam się na inny sklep i nie chcę już być biedronką . Sama zwolnić się nie chcę bo nie mam nagranej innej pracy i tak po ludzku chcę dostać zasiłek dla bezrobotnych bez 3 miesięcznego oczekiwania. Wracać na poprzedni sklep nie chcę bo znów musiałabym na własny koszt dojeżdżać a w tym... po prostu nie chcę być . Nie słyszałam o takiej sytuacji i nie wiem czy prosić nowego kr a wypowiedzenie czy po prostu muszę na nie zapracować ? Jeśli tak-to jak? Nie mam na koncie żadnego upomnienia,rozmowy czy nagany. Przepuścić kontrolny? Wystarczy ? Proszę o podpowiedź.
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-27, 23:20   

tak po ludzku to chcesz iść na łatwiznę
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
gregori0708 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 25 Maj 2011
Posty: 378
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-27, 23:20   

eee że tak powiem...nie wiem czy żartujesz czy piszesz poważnie ?! nie no moim zdaniem wynieś pół biedronki,co tam karton może nie wystarczyć :P a tak całkiem poważnie to liczysz że na forum ci ludzie wszystkie problemy rozwiążą? błagam! ogarnij sie i zacznij od rozmowy z Kr a potem myśl co dalej ! kr też człowiek
 
     
~Jazy 

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 08 Sty 2014
Posty: 34
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-28, 15:37   

Tak po ludzku dostać zasiłek? kur.. najlepiej siedzieć na zasiłku i narzekac jak mi ciężko w zyciu.. ogarnij się i pracuj jak większość społeczeństwa..
 
     
~Qwerciaa 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Kwi 2015
Posty: 27
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-28, 16:15   

To już jak tak bardzo chcesz poszaleć to po prostu przestań chodzić do pracy. Dla mnie to takie trochę chore... zapracować na wypowiedzenie? bo co? bo na sklepie jest gorsza atmosfera? ciężej trzeba pracować? ja jak się przyjęłam to byłam na sklepie wysokoobrotowym, z pierwszej 10. było ciężko zdarzało się, ze po pracy płakałam ze względu na atmosferę i "ganianie nade mną z biczem". nie raz miałam zakwasy i nie mogłam się ruszać po nocce, ale przetrwałam i pracowałam bo mi zależało. także gratuluje podejścia. po co wgl było iść do pracy skoro Ci ona nie potrzebna?
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-29, 10:41   

Jak przestanie chodzić do pracy, dostanie dyscyplinarkę, a z takim zwolnieniem też nie przysługuje zasiłek. Chyba musisz pogodzić się z tym, że na 3 miesiące Ci obetną i już, albo czekaj do końca umowy i nie przedłużaj.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-29, 10:50   

proponuję rozmowę z KR może uda ci się rozwiązać umowę natychmiast , skoro nie chcesz pracować to jak to mówią "z niewolnika nie ma pracownika" a biedronka to nie koniec świata i wiem z doświadczenia że z osobą która męczy się w pracy bardzo źle się współpracuje ...więc po co męczyć siebie i resztę załogi ? :)
 
     
~derfd

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 58
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-05-04, 10:26   

Jest jeszcze jedna opcja legalna i wszystkim na rękę: Zapytaj dystrakta czy gdzieś w okolicy bliższej, dalszej nie zamykają nie rentownej biedronki ( około 20 rocznie jest zamykanych) prosisz o przeniesienie i dostajesz wypowiedzenie ze strony pracodawcy ( przysługuje Ci zasiłek) i jeszcze małą odprawę :)
  Ocena JMP: 6/10
     
#czorna81 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 26 Kwi 2015
Posty: 72
Skąd: koniec świata
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2015-05-04, 10:36   

Normalnie desperacja widzę daraa. Skoro nie pasuje to zwolnij się od razu powiedz co ci nie odpowiada i tyle a nie siedzieć na tyłku i pobierać jeszcze pieniądze. Zycie cie chyba jeszcze nie nauczyło pracy. Dorosnij! !! Z takim nastawieniem do niczego nie dojdziesz. Przychodzi taki czas ze trzeba pracować i zarabiać ale łatwe pieniądze to przesada.
  Ocena JMP: 6/10
     
Mori_1

Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 13
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-05-04, 10:46   

daraa idź na długie ZL.
 
     
dziunia0421

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 9
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-02, 10:50   

Dlaczego wcale mnie nie dziwi ten post????? Bardzo dziwi mnie natomiast wypowiedź Qwerci. Niestety doczekaliśmy się tak pięknych warunków pracy że coraz więcej osób ma takie myśli, wiem co mówię bo sama czasami tak myślę, że jak przyjedzie KR albo KO i znowu będzie wszystko źle to w końcu mnie zwolnią i będę miała motywację do szukania innej pracy. Sama się nie zwolnię bo pracuję tu już dobrych kilku lat i szkoda mi tych lat, ale to co z nami teraz robią to masakra. I to nie jest tylko moje zdanie, jest nas na naszym rejonie sporo, ludzie biorą leki na nerwy, chudną ze stresów itp, A góra co? pomiatają tymi na sklepach jak tylko mogą, ciągle zmniejszają liczbę etatów na sklepach a wymagania rosną, już w tym roku nie było podwyżki a jeszcze nie było roku bez podwyżki odkąd pracuję, ciągle straszą wpisami w pamiętnik, naganami, zwolnieniami... i nie dziwi mnie to że tak się dzieję skoro widzę podejście osób typu Qwerciaa, płakałam z powodu atmosfery???????? ludzie to nie średniowiecze to że jesteś pracownikiem to nie znaczy że jesteś niewolnikiem i można cię tak traktować, ale skoro większość się na to godzi to jednostki, które mają inne zdanie i mówią o tym głośnio zostają zwolnione i po problemie.....
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-03, 15:05   

Dziunia a ja mysle tak. Jak sobie poscielisz tak sie wyspisz. Zeby sklep funkcjonowal trzeba zrobic team i wsrod kierownictwa i wsrod kasjerow. Nie mowie by to byla wielka przyjazn tylko by wchodzac do pracy kazdy wiedzial co ma robic i jak to robic. Jesli to zadziala to potem i sklep wyglada i mniej czepiania. A KO o ile sie nie myle juz taki jest i musi wymagac. Jesli podstawowe rzeczy beda ogarniete to bedzie sie czepial bzdur. Nigdy nie bedzie sielanki. Bo w kazzdej korporacji w tej branzy tak jest.
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-04, 01:00   

dziunia0421, Masz całkowitą rację , bardzo często mam kontakt z ludźmi którzy pracują 10,15 i więcej lat i oddali własne zdrowie dla JMP . W chwili gdy JMP zamierza im wypowiedzieć umowę są rozgoryczeni..... dzięki moim podpowiedziom odnośnie poświęcenia czasu na poprawę zdrowia , chorują minimum 6 miesięcy do dnia wręczenia wypowiedzenia a znam takich co i mija 2 lata........ ale jedno jest wspólnym mianownikiem-w czasie tych l4 mają czas zastanowić się co chcą robić dalej, często idą w drogę sądową z JMP ale NIKT, POWTARZAM NIKT NIE MA Z NICH ZAMIARU POWRÓCIĆ DO PRACY W JMP............ O CZYMŚ TO ŚWIADCZY...... CZASEM LEPIEJ GDZIE INZIEJ ZAROBIĆ 100 ZŁ MNIEJ ALE ZA TO PRACOWAĆ Z GODNOŚCIĄ[/b][/b]
 
     
@kogata 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 357
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-04, 02:03   

Wyjątkowo zgadzam się z qweerty. Zarabiam trochę mniej, ale warunki o niebo lepsze. I mam jeszcze coś , czego mi nikt już nie odbierze - mina przełożonego gdy wręczałam wypowiedzenie pozostanie ze mną do końca życia... :rool:
  Ocena JMP: 3/10
     
11111
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-04, 21:18   

Korzystaj często ze zwolnień lekarskich to sami dadzą Tobie wypowiedzenie.

[ Dodano: 2015-06-04, 21:20 ]
Polecam forum
sieciowcy.org
Sieciowcy wszystkich msrketów łączmy się.
Ostatnio zmieniony przez DarkSide 2015-06-05, 13:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo