Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zakup kontrolowany
Autor Wiadomość
~zulcia73

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 32
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-14, 11:10   

piszecie ze nie moga upychać nic w innych opakowaniach, sytuacja z przedwczoraj, łosoś w obrusie i jakiś drobiazg w zgrzewce oranzady, kontrole robił pracownik zewnętrznej firmy, a nasz KS dalej twierdzi ze maja do tego prawo, gdzie znalezć jakies przepisy dotyczące tego co moga a co nie, czy w takiej sytuacji mam poprosic zeby wpisali w protokole ze te zeczy były ukryte ?
 
     
junior_ksp

Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-26, 23:29   

jeśli chodzi o bramki przy kasach to co nam to da? nie pika towar czy kod kreskowy, pika namagnesowany drucik/blaszka ukryta w czujniku, który jest przyklejany na towar... na alko najczęściej plastykowa przypinka z kodem kreskowym a w środku blaszka, po pierwsze jeśli można schować do torby, w spodnie czy pod bluzkę to łatwo też oderwać to cholerstwo i będziemy to zbierać jak łupiny po pistacjach, dwa to już lepsze takie taśmy z drucikiem jak na urządzeniach rtv czy telefonach i wklejone pod etykietę ale to musiałoby być robione przy butelkowaniu w polmosie. Najczęściej jest to alko kremy czy wędlina i tam najtrudniej jest upchać takie coś. Wg mnie ochroniarz to powinien być ktoś młody, energiczny ale czego się spodziewać za 5.5zł za godzinę, kto by chciał za tyle po mordzie dostać? Dlatego zatrudniają straszaka na rencie najlepiej z grupą inwalidzką bo mniejszy ZUS. A tacy to w nosie mają jak wyjdzie inwentura bo to nie ich kasa, jakby inwentura była co miesiąc i zmniejszali im stawki do 3zł za złe to może by się bardziej starali... złodzieje byli, są i będą. Zawsze będą mieli sposób, żeby coś zwinąć. Prostym rozwiązaniem na czujniki do bramek jest zwykły słaby magnes w breloku...
 
     
Ewka Biedronka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 30 Cze 2013
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-28, 19:19   

Ja miałam zakup kontrolny teraz w piątek. Pierwszy raz od mojej półrocznej kariery w JMP. Gościu pochował sobie dezodorant w ręcznikach kuchennych i kulkę pod paszki w czubkach butów . :/ :/ oczywiście to przepuściłam :( bo nie miałam pojęcia że są takie sposoby.
 
     
~Zabollo 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 27 Gru 2011
Posty: 35
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-28, 19:26   

W moim mieście usłyszałam ostatnio od koleżanek z inej Biedronki, że dziewczyna miała schowaną gumę do żucia w sałacie... :bu:
 
     
@mucha 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Lut 2010
Posty: 207
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-28, 19:30   

Zabollo napisał/a:
W moim mieście usłyszałam ostatnio od koleżanek z inej Biedronki, że dziewczyna miała schowaną gumę do żucia w sałacie... :bu:

to już nawet między liśćmi sałaty mamy szukać? powaliło kogoś :(
 
     
obserwator13

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 13 Lis 2013
Posty: 21
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-04, 20:22   

U nas chowaja w kartony buty koce itp. I teraz mam pytanie jak to jest moga czy nie moga chowc. Ja ostatnio miałam w kartonie z lampka schowany odswiezacz do auta.
 
     
~Kuttel

Stanowisko:
ochrona

Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 25
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-04, 20:42   

Cytat:
Mam takie pytanie czy przy zakupie kontrolowanym osoba która dokonuje taki zakup płaci za dany towar wyjęty np z koszyka zakupowego?? bo jeśli nie..to jest to
prawnie, niedopuszczalne i nie można za to ponosić żadnych konsekwencji dyscyplinarnych
_________________
Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak, by swoim poj-
mowaniem istoty sprawy nie peszyć przełożonego.
Ukaz cara Rosji Piotra I z 9.12.1708r.
 
     
@malwis19 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 13 Kwi 2010
Posty: 422
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-06, 08:54   

Nie,nie płaci.Jeżeli jest to osoba z zewnątrz,to po zeskanowaniu towaru i podaniu kwoty do zapłacenia taki osobnik pokazuje ci legitymację i każe wezwać kierownika zmiany,który anuluje paragon.
  Ocena JMP: 3/10
     
~matiTRS 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 33
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-06, 09:14   

Ja tam wyraźnie powiedziałem że jak ktos schowa coś np łososia pod zgrzewkę wody to luz moja wina (chodź zawsze patrzę) ale jak ktoś ewidentnie ukrywa towar tak żeby go ukraść to ja mam to gdzieś od tego jest ochrona a nie je żeby robić przeszukanie. Ogłosiłem ze nic nie podpisze i jak chcą niech mnie zwolnią. Wtedy pójdę do sądu pracy i on rozstrzygnie.
 
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-06, 11:11   

U nas dokładnie powiedzieli, że zakup kontrolny polega na pozostawieniu czegoś w wózku. Nie chowaniu tylko pozostawieniu i na rejonie tylko takie zakupy są. W innym wypadku mamy nie podpisywać protokołu z powodu nieprawidłowo przeprowadzonego zakupu próbnego.
 
     
#gosiaanna 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 63
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-06, 12:17   

u nas tez towar w wózku,ukryty pod woda,cukrem,torebka....to jak narazie,zobaczymy co dalej bedzie
  Ocena JMP: 1/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-06, 17:19   

4ever napisał/a:
U nas dokładnie powiedzieli, że zakup kontrolny polega na pozostawieniu czegoś w wózku. Nie chowaniu tylko pozostawieniu i na rejonie tylko takie zakupy są. W innym wypadku mamy nie podpisywać protokołu z powodu nieprawidłowo przeprowadzonego zakupu próbnego.

Ciekawe czy jak nie będziecie zaglądać w pudełka i tajemniczy klient wam to wypunktuje to też tak chętnie oddadzą wam waszą premię. :D
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
tadam 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 674
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-06, 17:51   

lenka u nas wisi formularz z pytaniami TK i nie ma tam pytania Czy kasjer otworzył i sprawdził zawartość pudełka .
My nie mamy nic pochowane tylko zawsze coś postawione na boku wózka Przeważnie jakieś kremy ,cały rzad na ok.150-250 zł :rool:
Osoba robiąca zakup płaci za towar .Dopiero po otrzymaniu reszty wyciąga identyfikator. KS robi zwrot na kasie na towar z paragonu.
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-06, 18:09   

To wczytaj się dokładnie w ten formularz. ;)
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@Mario7 


Stanowisko:
kierownik rejonu

Dołączył: 15 Cze 2012
Posty: 131
Skąd: Małopolska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-07, 02:46   

Ojoj, chowają tylko osoby z zewnątrz różne towary gdzie popadnie, są to osoby zwerbowane np przez kierownika rejonu, jeżeli taki wózek wykonuje pracownik Grupy Mobilnej tudzież osoba upoważniona z Agencji Ochrony po wykryciu towaru, kasuję się go a dopiero po zapłaceniu osoba dokonująca kontroli legitymuje się i prosi o Kierownika/czkę ;)
_________________
Mario
  Ocena JMP: 2/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo