Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wpływ promocji na klientów
Autor Wiadomość
Mariano

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 356
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2015-12-16, 11:27   Wpływ promocji na klientów

Zastanawiałem się, jakimi mechanizmami kierują się klienci przy zakupie produktów promocyjnych. Mamy coś tańszego dosłownie o 50-80 groszy (a dobrze wiemy, że większość "rabatów" to właśnie takie obniżki), to sprzedaż takiego produktu rośnie o kilkaset procent. Podejrzewam że ludzie nawet nie potrzebują danej rzeczy, ale i tak wezmą, "bo w promocji".
Często bywa tak, że jakiś towar jest prawie nierotujący, a po obniżce o 1zł (np. z 7,99zł na 6,99zł) schodzi całymi kartonami.

Tak samo, jak pewnego dnia w Lidlu rozdawali darmowe pączki - podludzie, bo inaczej nie mogę ich nazwać, stali w kolejce już od godziny 6, żeby dostać pączka wartego złotówkę. Wniosek z tego taki, że dwie godziny życia tych osób nie są warte nawet złotówki.

Ktoś, coś? .^.
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-16, 11:36   

Mariano, dobry temat zobaczymy co burza mózgów tu wykaże :D
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
#poszukiwaczka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 28 Lis 2014
Posty: 94
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-16, 11:54   

Na klientów działa już nawet sam kolor cenowki. Kiedy np kończy nam się termin ważności na jakiś produktto robie na niego kolorowa cenę tak tylko i nagle zaczyna się sprzedawać. . Jak są wyprzedaże to z3jdzie najgorszy badziewie bo jest za złotówkę ;)
  Ocena JMP: 7/10
     
@żuczek1 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 09 Maj 2015
Posty: 297
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-16, 12:19   

Poszukiwaczka robimy tak samo :D kładziemy też na kasach indeksy które słabo schodzą i w jeden dzień jesteśmy w stanie sprzedać wszystko :) to samo z nf wystarczy przełożyć towar do stołów z napisem "wyprzedaż "i zejdzie wszystko :em29:
 
     
@Gazela34

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 585
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-16, 12:29   

Hehe identycznie jak dziewczyny wyżej ;)

Ludzie to takie chomiki nawet jak nie jest potrzebne to kupią na zas ...
  Ocena JMP: 5/10
     
michalek710 

Stanowisko:
kadry

Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 483
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-16, 12:55   

Klient to wzrokowiec dla ktorego liczy sie cena, i nie tylko bo jezeli zobaczy na O?W cos na przodzie mimo ze to cena jest ta sam i tak wezmie wiecej niz by tego tam nie bylo.
_________________
a czas tak szybko ucieka...
  Ocena JMP: 6/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-16, 16:27   

No ładnie sobie poczynacie ;) a czy my nie jesteśmy też klientami ? Ileż to razy daliśmy się nabrać na ładne opakowanie , na reklamę lub przystojnego pana lub piękną panią w salonie z telefonami , perfumami lub ubraniami :P . Różnie to bywa , może nas czyli sprzedawców - klientów jest trudniej nabrać na kolorowe cenówki i hot towar tuż przy kasie ale też często kupujemy pod wpływem impulsu .
 
     
#poszukiwaczka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 28 Lis 2014
Posty: 94
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-16, 17:42   

Sama jestem tego żywym dowodem ze kupuje to co mi nie potrzeba. Szukałam sukienki a ponieważ była promocja drugie za pół ceny kupiła, dodatkowo portfel którego nie do końca nie potrzebuje oraz dwie bluzki ;) choć może to dlatego że jestem kobietą i w centrach handlowych wyłącza mi się myślenie ;)
  Ocena JMP: 7/10
     
@TajemniczyK 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 12 Gru 2012
Posty: 146
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-16, 18:02   

Zobaczcie co się dzieje przy "Świątecznych trasach Coca-Cola".
Kilometrowe kolejki po darmowa Coca-Cola 0,33 l
  Ocena JMP: 5/10
     
#martita299 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Kwi 2013
Posty: 104
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-19, 14:04   

człowiek ma taką naturę chomika. Tak jak był szał na cukier z tygodnia na tydzień cena rosła i w sklepie brakowało cukru, jak wystawialiśmy palete na której chyba jest ok 1 tony to pol godziny i cukru nie było. Pamietam tez nabrałam się na ten chwyt kupiłam 10kg cukru za 45zł a za dwa tygodnie cena spowrotem wróciła do 2zł. Niestety czasem tv potrafi nakrecic ze podwyzka cen itd. i ludzie kupują jak szaleni
_________________
Jeszcze zdążymy w dżungli ludzkości siebie odnaleźć...
 
     
@onya67 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Mar 2014
Posty: 275
Skąd: España
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-19, 17:07   

niezgodze sie z tb, bo wlasnie wtedy mowili w tv ze jak ludzie beda tak kupowac cukier to jeszcze bardziej podrozeje. ja akurat wtedy bylem zagranica ale pamietam jak mowilem babci i mamie aby nie kupowaly cukru jezeli maja jeszcze w domu, bo w hiszpani podrozal tylko pare centow a w pl duzo wlasnie dlatego ze sie ludzie kupili. niestety nikt mnie nie posluchal i chyba porobili zapas na 50 kg :)
 
     
@Marakesz 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 226
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-19, 21:48   

poszukiwaczka napisał/a:
Na klientów działa już nawet sam kolor cenowki. Kiedy np kończy nam się termin ważności na jakiś produktto robie na niego kolorowa cenę tak tylko i nagle zaczyna się sprzedawać. . Jak są wyprzedaże to z3jdzie najgorszy badziewie bo jest za złotówkę ;)


To dozwolone? -.-
_________________
"Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim."
 
     
#martita299 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Kwi 2013
Posty: 104
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-19, 22:16   

onya67 napisał/a:
niezgodze sie z tb, bo wlasnie wtedy mowili w tv ze jak ludzie beda tak kupowac cukier to jeszcze bardziej podrozeje. ja akurat wtedy bylem zagranica ale pamietam jak mowilem babci i mamie aby nie kupowaly cukru jezeli maja jeszcze w domu, bo w hiszpani podrozal tylko pare centow a w pl duzo wlasnie dlatego ze sie ludzie kupili. niestety nikt mnie nie posluchal i chyba porobili zapas na 50 kg :)

Ja w tv wiele razy słyszałam na początku roku że produkty spożywcze mają ulec podwyzkom i wymieniali przykładowy sort. Może to była prowokacja nie wiem ale faktem jest że ludzie się nabrali.
_________________
Jeszcze zdążymy w dżungli ludzkości siebie odnaleźć...
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-20, 00:26   

Marakesz napisał/a:
To dozwolone?

Oczywiście że nie, ale często ratuje przed dużą PL :)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
#poszukiwaczka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 28 Lis 2014
Posty: 94
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-20, 10:40   

Może niedozwolone ale bardzo skuteczne ;)
  Ocena JMP: 7/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo