Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Niedocenianie pracowitych
Autor Wiadomość
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-11-13, 12:34   

poszukiwacz napisał/a:
W podręczniku kasjera są zasady szacunku. Ale niektórzy, zwłaszcza kierownicy o nich zapomnieli.

uściślij czego wymagasz, rzucasz na razie słowami, że nie jesteś szanowany, itd itd.
nie wiem jaka masz kadrę kierowniczą i nie wiem jak wyglądaja zmiany u Ciebie.
ja po swoich zmianach mówię dzięki za dziś i zamykam temat pracy.
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
poszukiwacz 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 12 Lis 2015
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-11-13, 12:58   

brodacz1989 napisał/a:
poszukiwacz napisał/a:
W podręczniku kasjera są zasady szacunku. Ale niektórzy, zwłaszcza kierownicy o nich zapomnieli.

uściślij czego wymagasz, rzucasz na razie słowami, że nie jesteś szanowany, itd itd.
nie wiem jaka masz kadrę kierowniczą i nie wiem jak wyglądaja zmiany u Ciebie.
ja po swoich zmianach mówię dzięki za dziś i zamykam temat pracy.


U nas to wszystko zależy od nastroju kierowniczek w danym dniu. Jednego dnia można się świetnie dogadać z Nimi. Ale przykładowo następnego z niewiadomych przyczyn jakieś oburzenie, pretensje, wk*****e z ich strony przez całą zmianę.
brodacz1989 Gdybyśmy pracowali na tym samym sklepie - mam wrażenie że byśmy się ze sobą dogadywali.
Poczekam. Będę robił dalej swoje z entuzjazmem i cierpliwością. Zobaczę co mi powiedzą przy przedłużaniu umowy.
Ostatnio zmieniony przez DarkSide 2015-11-14, 05:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
biedronekzz

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 11
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-11-13, 13:52   

Na każdym sklepie jest taki pracownik jak Ty, ja też nim byłem przez 5 lat. Zasuwałem jak Beduin, nie liczyłem się ze swoim zdrowiem, dźwigałem ile się dało, nie zgłaszałem UŻ, chorobowego też nigdy nie brałem. Każdemu pomagałem bez zastanowienia, szczyty były moje, przygotowania do inwentury i same inwentury to dla mnie norma. Nocki do 5 rano czy to wykładanie towaru, sprzątanie sklepu(na nocy z firmą sprzątającą). Dziękuje nikt nie powiedział, bo każdemu się wydawało, że ja od tego jestem, a reszta tylko od siedzenia na kasie i po 8 godz do domciu. Kilka stron bym mógł opisać jak to w Biedronie mają tacy jak my.
  Ocena JMP: 2/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-11-13, 15:38   

A czy nie jest tak że ludzie którzy znają swoją wartość nie potrzebują co chwila zapewnień o swojej wyjątkowości. Może trzeba popracować nad samooceną? ;)
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
poszukiwacz 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 12 Lis 2015
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-11-13, 16:01   

Hell napisał/a:
A czy nie jest tak że ludzie którzy znają swoją wartość nie potrzebują co chwila zapewnień o swojej wyjątkowości. Może trzeba popracować nad samooceną? ;)


To sobie pracuj. Ja nie muszę. Mylisz pojęcia i znaczenie naszych słów.

Jest też tak, że Ci którzy znają swoją wartość, nie pozwalają na gówniane traktowanie i bezpodstawny brak szacunku.
I wiem - na szacunek trzeba sobie zapracować. Ale mam na myśli podstawowy szacunek, który świadczy o kulturze drugiej osoby.
Ostatnio zmieniony przez poszukiwacz 2015-11-13, 16:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
@stoneczka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 284
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-11-13, 16:10   

Masz rację, ja też ostatnio myślałam nad ty jak wyróżnić dobrego pracownika. Pochwała słowna motywuje, ale za dziękuję się nic nie kupuje. Są osoby bardzo zaangażowane, a sa takie,że tylko odliczają czas i niech ktoś inny robi.Nawet na kasach są dziewczyny, które proponują zakup batonika czy ciastek czy co tam akurat mamy proponować i rzeczywiście jest efekt a są takie,że słowa ponad dzień dobry i zapraszam ponownie nie wydukają.
  Ocena JMP: 5/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-11-13, 16:31   

Odniosłam się tylko do Twojego stwierdzenia nieotrzymania cyt. "od nikogo, żadnej - zaplutej pochwały". Nie oceniam braku szacunku, trudno coś stwierdzić bo nie raczyłeś opisać żadnych konkretnych sytuacji.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-11-13, 16:33   

poszukiwacz, skoro znasz swoją wartość i my też już ją poznaliśmy ;) to może wystarczy powiedzieć o swoich oczekiwaniach kierownictwu ? Podejdź do swojej ks po świetnie wykonanym zadaniu i zapytaj czy jest z Ciebie zadowolona ? Możesz jej też przypomnieć że istnieje takie magiczne słowo "dziękuję" ;) być może wtedy Twoje zaangażowanie będzie zauważone :)
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-11-13, 16:45   

ja tak tylko dodam od siebie, że zamiast ślepego słuchania i wykonywania bezsensownych poleceń, wystarczy stanąć na pięć minut, opracować strategie i brać się dopiero do roboty, przy okazji myśląc to i nikt nie narypie się jak beduin.
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
dzulia4

Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 18
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-11-13, 16:53   

Witaj :) Ja tez już w tej firmie pracuje 4 lata i z tego co zauważyłam ze jak pokazesz ze umiesz wszystko robic i szybko to ci dają wiecej roboty i nie możesz zwolnic tempa ,i za nic ci nie będą dziekować ,wiem to po swoim doswiadczeniu.
 
     
#Seven of Nine 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 08 Gru 2014
Posty: 99
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-11-13, 17:05   

"Witaj :) Ja tez już w tej firmie pracuje 4 lata i z tego co zauważyłam ze jak pokazesz ze umiesz wszystko robic i szybko to ci dają wiecej roboty i nie możesz zwolnic tempa ,i za nic ci nie będą dziekować ,wiem to po swoim doswiadczeniu."

100% racji u mnie to samo i tak myślę że zachowując się w ten sposób sami jesteśmy sobie winni,zamiast się postawić to robimy wszystko a inni mają np.czas na papieroska 5 razy na zmianę,ks wie że staramy się i potrafimy wszystko zrobić więc przydziela nam nowe zadania nie bacząc uwagi na to że możemy się czuć przeciążeni i wykorzystywani,bo musi mieć wszystko zrobione by mu kr nie marudził.
 
     
dzulia4

Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 18
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-11-13, 17:10   

Tak jest sami jesteśmy sobie winni ale jak człowiek nie leser to tak jest .Ja nie palę a co niektórzy mają czas na wszystko i papierosek ,rozmowa,teraz nie mozesz się stac już powolnym i mniej kumatym bo by było ze się wypaliłeś.
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-11-13, 17:11   

Seven of Nine napisał/a:
100% racji u mnie to samo i tak myślę że zachowując się w ten sposób sami jesteśmy sobie winni,zamiast się postawić to robimy wszystko a inni mają np.czas na papieroska 5 razy na zmianę,ks wie że staramy się i potrafimy wszystko zrobić więc przydziela nam nowe zadania nie bacząc uwagi na to że możemy się czuć przeciążeni i wykorzystywani,bo musi mieć wszystko zrobione by mu kr nie marudził.

zacznijcie myśleć skoro na sklepie pracuje dajmy na to 14 kasjerów, to wszyscy dostają takie same pieniądze za pracę która wykonują, skoro nie egzekwuje tego ks czy tam zks, to sami możecie też rozdzielić zadania między sobą albo komuś pocisnąć by się spiął z robotą a nie się błąka po sklepie. też macie możliwości tylko zacznijcie je dostrzegać, przykład masz uprawnienia na wózek, za to drugi nie ma , Ty mu wstawiasz całości, on przerzuca, bo elektrykiem nie może, a paleciakiem nie wszystko może przewieść.
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
poszukiwacz 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 12 Lis 2015
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-11-13, 17:14   

marta1 napisał/a:
poszukiwacz Podejdź do swojej ks po świetnie wykonanym zadaniu i zapytaj czy jest z Ciebie zadowolona ? Możesz jej też przypomnieć że istnieje takie magiczne słowo "dziękuję" ;) być może wtedy Twoje zaangażowanie będzie zauważone :)


Ha,ha, dobre! Już sobie to wyobraziłem jak jej o tym mówię, a jednocześnie obserwuję jej reakcję. Oryginalne ale niestety nie praktyczne. Dzięki za poprawę humoru :yeah:

[ Dodano: 2015-11-13, 17:23 ]
brodacz1989 napisał/a:
zacznijcie myśleć skoro na sklepie pracuje dajmy na to 14 kasjerów, to wszyscy dostają takie same pieniądze za pracę która wykonują, skoro nie egzekwuje tego ks czy tam zks, to sami możecie też rozdzielić zadania między sobą albo komuś pocisnąć by się spiął z robotą a nie się błąka po sklepie. też macie możliwości tylko zacznijcie je dostrzegać, przykład masz uprawnienia na wózek, za to drugi nie ma , Ty mu wstawiasz całości, on przerzuca, bo elektrykiem nie może, a paleciakiem nie wszystko może przewieść.


Skuteczny sposób. Czasami zdarza mi się go stosować i jest dobrze. Tylko nie z każdym da się tak dobrze zgrać, zwłaszcza gdy przeważnie "każdy ma swoje ważne obowiązki do zrobienia" i nie ma czasu. Zawsze gdy widzę że ktoś się z czymś męczy czy siłuje to podchodzę i pomagam jeśli mam taką możliwość.
 
     
dzulia4

Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 18
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-11-13, 17:29   

Z mojej obserwacji najlepiej mają ci którzy są nowi a pracują nawet rok /przepraszam nikogo nie urażając/oni idą na przerwę z zegarkiem w reku choc się wali i pali jak ja to mówię,nie robią warzywniaka bo nie umią :P nie pieką pieczywa bo to trzeba umieć,nie myją podłogi bo jak to się robi i belki i nie dostają opieprzu od ks jak ty latasz jak swinia spocona bo to i na teraz i wogóle.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo