Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jak dostać wypowiedzenie?
Autor Wiadomość
@Miawka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Paź 2013
Posty: 778
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-04, 21:25   

A w jakiej firmie człowieka traktują z godnością? Bo ja o takiej nie słyszałam.
_________________
Wierzę magii starych drzew i gwiazd, wierzę magii świata żądz jak zwierz...
  Ocena JMP: 8/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-05, 07:55   

Miawka napisał/a:
A w jakiej firmie człowieka traktują z godnością? Bo ja o takiej nie słyszałam.


To Ci współczuję...... W większości przypadków w małych......przykład moja mama pracująca u lokalnego przedsiębiorcy, który kupuje kwiaty na dzień kobiet i prezent na urodziny. Zatrudnia 6 osób ,ale jest człowiekiem który zna słowo szacunek.Odprowadza faktyczną składkę od wynagrodzenia jak JMP i daje tyle co JMP na start...i to za wiele spokojniejszą pracę w sektorze handlu i usług.... Widocznie wychodzi z założenia , że uśmiechnięty pracownik więcej się angażuje w pracę co przekłada się na zysk.
A biedronka traktuje pracowników jak konie na Gubałówce tak długo z nich wyciska ostatnie poty aż mają dość i odchodzą albo zdrowie im siada. Zamiast zwiększyć etaty by zapewnić lepszą obsługę tnie koszty kosztem tych co fizycznie zarabiają dla nich pieniądze swoją pracą
 
     
@Miawka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Paź 2013
Posty: 778
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-05, 08:52   

Pracowałam w różnych sklepach ale wszędzie pracowników mieli za nic. Wypłata na raty, urlop z łaski, wolne raz w miesiącu. Już wolę sklepy sieciowe.
_________________
Wierzę magii starych drzew i gwiazd, wierzę magii świata żądz jak zwierz...
  Ocena JMP: 8/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-05, 11:05   

konie na Gubałówce... To ciekawe ;)
 
     
@Marakesz 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 226
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-05, 11:17   

Jeżdżą tam też jakieś powozy, tyle, że raczej tam i nazad już u samej góry i po w miarę równym terenie,

poyebało mu się z Morskim :D
 
     
~barbara.kalina

Stanowisko:
klient

Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 29
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-05, 15:16   

Słuchajcie jak potraktować taką TEORETYCZNĄ sytuację.
ZKS zapomina zdjąć dzień wcześniej z półki produkt X, który jednak odpisał w PL. I teraz następnego dnia, zostaje ten produkt znaleziony, data wychodzi mu o północy, wiec zgodnie z zasadami powinien wylądować w koszu, ale inny ZKS i KS, biorą sobie go bez płacenia... a kasjerka to przepuszcza przy kasie, nie wiem czy świadomie czy nie, mogły jej ściemnić że mają pranie w worku.
 
     
rafał72 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 30 Gru 2014
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-05, 16:57   

barbara.kalina napisał/a:
Słuchajcie jak potraktować taką TEORETYCZNĄ sytuację.
ZKS zapomina zdjąć dzień wcześniej z półki produkt X, który jednak odpisał w PL. I teraz następnego dnia, zostaje ten produkt znaleziony, data wychodzi mu o północy, wiec zgodnie z zasadami powinien wylądować w koszu, ale inny ZKS i KS, biorą sobie go bez płacenia... a kasjerka to przepuszcza przy kasie, nie wiem czy świadomie czy nie, mogły jej ściemnić że mają pranie w worku.
A co na to ochrona? Hmm ? Jak dla mnie to zwykła kradzież i cała trójka powinna polecieć z tzw paragrafem
 
     
@Miawka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Paź 2013
Posty: 778
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-05, 18:08   

I jeszcze pracują ??
_________________
Wierzę magii starych drzew i gwiazd, wierzę magii świata żądz jak zwierz...
  Ocena JMP: 8/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-05, 18:58   

tak, to bardzo dobry sposób na dostanie wypowiedzenia, jak nie dyscyplinarki.
 
     
daraa

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-08, 14:18   

Odgrzebałam swój post. Cóż... od jego napisania ze sklepu zwolniło się 6 kasjerów, 2 poszło na L4 ii nie zamierza wracać do końca umowy. Tak jest :D słodko. Ciągłe zmiany grafików brak reakcji. >:D

[ Dodano: 2015-08-08, 14:33 ]
Brak reakcji kierownictwa na dwa dzwonki... norma. dlaczego ja jeszcze jestem? Bo wbrew opinom ludzi którzy się wypowiadali zależy mi na pieniądzach i nie mogę sobie pozwolić na 3 mce bez dochodu. Wychowuję sama dziecka. z pomocą r .^. odziców którzy coraz częściej każą mi coś zmienić bo takie zmiany z dnia na dzień niszczą im plany. na opiekunkę mnienie stać i jest jak jest. ja znerwicowana,entuzjazm niewolnika. Znów stres czy dostanę wolne wpisane w prośby. i stąd moje pytanie : czy odmowić nocek mogę do dnia kiedy moje dziecko kończy 4 lata czy do końca tego roku kalendarzowego? I drugie,raczej do byłych pracowników : czy jeśli złożę wypowiedzenie,po jego ustaniu przez 3 mce będę na L4 to potem od razu dostanę kuroniówkę czy będę musiała odczekać kolejne 3? Z góry dziękuję za odpowiedzi
 
     
@Marakesz 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 226
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-08, 15:03   

Wydaje mi się, że jak sama zwolnisz się z pracy żadna "kuroniówka" Ci się nie należy.
_________________
"Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim."
 
     
#bxx1 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 15 Lip 2014
Posty: 74
Skąd: Kraków
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-08, 15:26   

Nie będziesz mieć prawa do zasiłku jak sie sama zwolnisz,oni sami muszą Cię zwolnić czyli np redukcja etatów lub oświadczenie jednej ze stron,w tym wypadku biedronki,poczytaj kodeks pracy tam wszystko jest,i pogadaj z ks,lub kr,może na takie wypowiedzenie się zgodzą.Nie może też byc zwolnienie za porozumieniem stron.Ps,jeśli oni Cię zwolnią,to po tych 3 miesiacach rejestrujesz sie w urzedzie pracy,i dostajesz zasiłek tylko chyba dopiero w następnym miesiącu.
  Ocena JMP: 1/10
     
edi-72
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-08, 16:04   

https://www.biurokarier.u...la-bezrobotnych
 
     
daraa

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-08, 16:20   

Tyle to ja wiem... że jeśli ja się zwolnię to przez 90 dni nie mam prawa do zasiłku dla bezrobotnych . nie mogę się tylko dokopać czy jeśli przez te 90 dni będę na L4, to czy po ich upływie będzie mi przysługiwać zasiłek dla bezrobotnych od razu,czy będę musiała czekać kolejne 90 dni. W mojej mieścinie jest słabo z pracą stąd moje pytania .
 
     
@Antrykota 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Sie 2015
Posty: 126
Skąd: 3city
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-08, 17:06   

A nie lepiej bylo by najpierw znalezc inna prace, a dopiero potem dac wypowiedzenje? Zasilek to nie jedyne wyjscie
  Ocena JMP: 6/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo