Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe uprawnienia kasjerów
Autor Wiadomość
~Klakier

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 58
Wysłany: 2015-03-06, 11:32   Nowe uprawnienia kasjerów

No i nadeszły czasy, kiedy to kasjerzy doczekali się nowych uprawnień podczas pracy na kasie. Ja jestem z tego bardzo zadowolony. Z klientami zdarzają się różne sytuacje i np. rezygnują z jakiegoś towaru to sami możemy wycofać ten towar, nie czekając na ks lub zks. Bądź jak to było w moim przypadku zrobione zakupy, a tu brak gotówki i kasy na karcie anulacja paragonu. To duże ułatwienie pracy i dla kasjerów jak i dla ks i zks, którzy nie muszą już co chwila iść do kasjerów na kasę. :-)
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-06, 11:42   

Jak to ? no o wycofaniach to wiem, ale anulowanie paragonu ?
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
danielos333

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 30 Paź 2013
Posty: 14
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-06, 11:56   

też pierwsze słyszę o anulacji ???

[ Dodano: 2015-03-06, 11:57 ]
a z tym wycofaniem to też nie ma co szaleć bo nie wiem jak na innych biedronkach ale u nas kontrola osób nagminnie używających tej funkcji już się odbyła
  Ocena JMP: 4/10
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-06, 11:59   

danielos333 napisał/a:
kontrola osób nagminnie używających tej funkcji już się odbyła

i to powinno być monitorowane bo wiadome jakie machloje mogą wyjść :)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@smutna 

Dołączyła: 08 Mar 2012
Posty: 118
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-06, 12:14   

Nie ma możliwośći anulowania całego towaru tylko jest możliowsć wycofania !!!
 
     
Mariano

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 356
0 UP 1 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2015-03-06, 12:41   

I to nie wszędzie. Pracowałem na kasie nowego typu, dotykowej, tam można było wycofywać dowolną pozycję (nawet pierwszą, pod warunkiem, że była przynajmniej jeszcze jedna pozycja), a niedawno przeniesiono mnie na stary sklep i tam mogę usunąć tylko ostatnią pozycję.
 
     
~Klakier

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 58
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-06, 13:19   

O anulacji poinformował mnie mój ks, a jeżeli chodzi o wycofywanie danego towaru to fakt, że nie należy z tym przesądzać. A jeżeli chodzi o wycofanie towaru o dużej kwocie to robię to za zgodą osoby prowadzącej zmianę i w jego obecności. A jeśli chodzi o anulację paragonu to też tylko za zgodą i w obecności osoby prowadzącej zmianę.
 
     
Mariano

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 356
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2015-03-06, 14:17   

Swoją drogą, wyciąganie konsekwencji za wycofywanie produktów jest beznadziejne, bo każdy kto pracuje na kasie wie, jak wygląda sytuacja. "A to ja z tego zrezygnuję, i z tego też", "A bo ja mam 20zł, to proszę to, to i to odłożyć" ewentualnie "ojej, zapomniałam portfela!". Do tego dochodzi presja czasowa, przy której bardzo łatwo o pomyłkę - zeskanowanie produktu dwa lub trzy razy, pomylenie kodu, niewciśnięcie jednej cyferki...
 
     
@len-bar

Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 131
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-06, 15:51   

Klakier napisał/a:
O anulacji poinformował mnie mój ks, a jeżeli chodzi o wycofywanie danego towaru to fakt, że nie należy z tym przesądzać. A jeżeli chodzi o wycofanie towaru o dużej kwocie to robię to za zgodą osoby prowadzącej zmianę i w jego obecności. A jeśli chodzi o anulację paragonu to też tylko za zgodą i w obecności osoby prowadzącej zmianę.


Sprawdzałam ostatnio u kasjera anulację paragonu i nie ma takiej możliwości.
 
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-06, 20:12   

Mariano napisał/a:
Swoją drogą, wyciąganie konsekwencji za wycofywanie produktów jest beznadziejne, bo każdy kto pracuje na kasie wie, jak wygląda sytuacja. "A to ja z tego zrezygnuję, i z tego też", "A bo ja mam 20zł, to proszę to, to i to odłożyć" ewentualnie "ojej, zapomniałam portfela!". Do tego dochodzi presja czasowa, przy której bardzo łatwo o pomyłkę - zeskanowanie produktu dwa lub trzy razy, pomylenie kodu, niewciśnięcie jednej cyferki...

Tak myśli uczciwa osoba, ale znam przypadek gdzie dziewczyna potrafiła włączyć "sprawdzanie cen" i przepuszczała przez taśmę kupe towaru oczywiście "swoim"
  Ocena JMP: 8/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-06, 22:02   

Na nowszych sklepach chyba to już nie przechodzi, kiedy na monitoringu pojawia się również nazwa skanowanego towaru.
 
     
~Klakier

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 58
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-07, 00:01   

Edyta89 też słyszałem o takim przypadku. Dziewczyna w ten sposób narobiła manto na 40.000. Dla mnie nawet najlepsi kumple, gdy jestem w pracy są klientami jak każdy inny.
 
     
myszkamiki

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-08, 10:50   

A czy za duza ilosc stornowanych produktow beda wyciagane jakies konsekwencje? Zwolnienia dyscyplinarne? Wiadomo ze sie bedzie na tzw celowniku. Ale tez to normalne ze sie stornuje bo np cos wleci dwa razy na kase bo czytnik chwyci i tak jak wyzej bylo napisane "A to ja z tego zrezygnuję, i z tego też", "A bo ja mam 20zł, to proszę to, to i to odłożyć" ewentualnie "ojej, zapomniałam portfela!"
 
     
tadam 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 674
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-08, 13:26   

Jedna zks wczoraj powiedziała ,że jak będzie za dużo wycofań to znowu zablokują tą funkcje i trzeba będzie dzwonić znowu na zks. Ja wczoraj na jedynce miałam 4 .Dwa razy podwójnie mi się towar zeskanował i dwa razy wycofanie z powodu braku pieniędzy.Czasami mam 0 a max miałam 5 i to właśnie głownie przez brak pieniędzy
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-08, 22:40   

Znając życie za jakieś 2 może 3 miesiące znowu te uprawnienia zostaną odebrane , było tak już nie raz tak jak pisze tadam :) . W handlu pracują różni ludzie , słyszałam o mega przekrętach które miały miejsce w biedronie i nie była potrzebna do tego opcja "wycofaj" .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo