Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
program "1000 kierowników" czy coś takiego xD
Autor Wiadomość
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-08, 10:04   

Niestety dla co niektórych, ale pojęcie trudności nie jest wyimaginowane. Jednak rozumiem, że ciężko to przyznać, kiedy wszystko ocenia się przez pryzmat tylko tych zawodów, które się wykonuje lub wykonywało i tylko na takiej podstawie robi się zestawienia. Ciężko odnieść się do sytuacji, w których nie ma się doświadczenia lub chociaż nie miało z nimi kontaktu. W takim przypadku oczywiście trudność nie zaistnieje.
 
     
hefalump123

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 10
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-08, 16:17   

Nie chcę poprawiać moderatorów bo mogę dostać bana:) ale dyskusja dawno już odbiegła od głównego wątku jakim jest program 1000 absolwentów. Proponuję wrócić do głównego wątku. Program jest jeszcze kontynuowany czy Biedronka zdała sobie sprawę ,że ten program to jedna wielka klapa?
 
     
#sweetboy1989

Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 96
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-08, 16:50   

W mojej okolicy chcą zwolnić (nie przedłużając umowy) jedną dziewczynę, która jest z tego programu. I wcale się nie dziwię....
 
     
hefalump123

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-08, 17:09   

Co takiego zrobiła jeśli można spytać ,że chcą ją zwolnić? Ciekawe ile osób z tego szkolenia pracuje w Biedronce? Ktoś ma jakieś informacje?
 
     
jedyt

Stanowisko:
klient

Dołączył: 19 Gru 2009
Posty: 17
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-08, 17:23   

wszystkich pozwalniaja , przeciez w tym roku nie beda sie otwierały sklepy , a po to ich zatrudniali wielki niewypał
 
     
hefalump123

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-08, 18:47   

Dlaczego uważasz ,że ich pozwalniają ? Przecież zastępca kierownika to taka osoba od wszystkiego , więc chyba nie mają powodu żeby ich zwalniać. Z tego co wiem to docelowo te osoby które skończą ten program miały być zastępcami kierownika (chyba dożywotnio bo o awans ciężko) więc co mają nowe otwarcia do programu 1000 absolwentów , chyba ,że masz inne informacje?
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-08, 20:38   

hefalump123 napisał/a:
Nie chcę poprawiać moderatorów bo mogę dostać bana:) ale dyskusja dawno już odbiegła od głównego wątku jakim jest program 1000 absolwentów. Proponuję wrócić do głównego wątku. Program jest jeszcze kontynuowany czy Biedronka zdała sobie sprawę ,że ten program to jedna wielka klapa?
.....no to wracamy :yeah: , ja miałam okazję pracować z trzema takimi osobami i na trzy dwie były ok , nie wiem czy to rzuca jakieś światło na ten program , może bywaja na forum zks z tego programu i sie wypowiedza :)
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2015-01-08, 21:20   

Larrikol napisał/a:
Niestety dla co niektórych, ale pojęcie trudności nie jest wyimaginowane. Jednak rozumiem, że ciężko to przyznać, kiedy wszystko ocenia się przez pryzmat tylko tych zawodów, które się wykonuje lub wykonywało i tylko na takiej podstawie robi się zestawienia. Ciężko odnieść się do sytuacji, w których nie ma się doświadczenia lub chociaż nie miało z nimi kontaktu. W takim przypadku oczywiście trudność nie zaistnieje.

:przytul:
Nie mam problemów z przyznaniem komuś racji, jeśli nie jestem przekonany do własnych. Tematem przewodnim, który wyłonił się z tematu głównego "program 1000 kierowników" była ocena trudności pracy, więc pisałem i robiłem zestawienia na ten temat. Jednak nie oceniam "trudności" wyłącznie na poziomie pracy, a każdej dziedziny życia. Wszystko co nowe może być z początku trudne, jeśli przyjmiemy, że brak początkowych informacji na temat czegoś nowego (rzeczy, zawodu, osoby) będziemy nazywać "trudnością". Gdy zdobędziemy pożądane informacje, to trudność przestaje istnieć i na pierwszy plan wchodzą odczuwane uczucia odnośnie przetworzonych informacji.

Bartosz napisał/a:
Larrikol napisał/a:
Każda praca do której nas zatrudnią, jest na nasze możliwości. Jak już ją wykonujemy i dajemy radę, możemy stwierdzić, czy jest dla nas łatwa, czy trudna. Jesli trudna, to albo sami się zwalniamy, albo nas wyrzucają. Do wielu prac nas nie zatrudnią, bo się nie nadajemy i nie będziemy w stanie nauczyć się wielu rzeczy, gdyż będą dla nas za trudne. Ja np nigdy nie będę wykładać fizyki lub matematyki, bo są działy, których nie jestem w stanie pojąć.
I bardzo dobrze piszecie, że trudność to pojęcie względne, więc komuś, kto jest bardziej inteligentny pewne rzeczy przyjdą z łatwościa, a komuś innemu, nawet wyłożenie towaru z palety na półkę, będzie sprawiało problem. Ale niestety to pojęcie istnieje.

Gdy zatrudniamy się do nowej pracy i wiemy na czym ona polega, to może się nam chcieć pracować lub nie i ten wynik nazywamy trudnością/stopieniem trudności. Myślenie w taki sposób wykształcił zły system edukacji, a media (tv,reklamy,itp.) co jakiś czas Ciebie utwierdzają w przekonaniu, że "trudność" jest trudna/ciężka/skomplikowana i stąd wielu ludzi opiera ocenę swojej pracy o stopniu trudności, która w rzeczywistości nie istnieje. To od Ciebie zależy czy masz chęć do danej pracy, jeśli tak, to trudność przestaje istnieć. Jeśli nie masz ochoty do pracy, to nagle wszystko jest taaaaaakieee trudne... ;)


Napisałaś, że nigdy nie będziesz wykładać fizyki, bo są działy, których nie jesteś w stanie pojąć. Ja mam to samo z Chemią, ale to nie świadczy o tym, że te działy są trudne, a o tym, że nie przejawiamy wystarczającej chęci do tych działów lub mamy własne ograniczenia umysłowe. Jeśli masz przed sobą książkę i masz nauczyć się jakiegoś działania to, albo chcesz się nauczyć albo nie, a jeśli nie potrafisz to znaczy, że brak Ci wystarczających informacji lub masz ograniczenie umysłowe porównywalne do lęku wysokości. (to tylko przykład)
W moim wypadku kalkulacja czasu na naukę Chemii nie przekładała się na zadowalający zysk zakresu wiedzy, czy mogę więc mówić, że Chemia jest trudna? :P
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
@kogata 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 357
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-08, 22:16   

dla mnie chemia jest łatwa, fizyka i matematyka też, ale za to trudno mi obojętnie przejść obok pięknych butów ;)
  Ocena JMP: 3/10
     
hefalump123

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-08, 22:37   

marta1 , jak wszędzie trafiają się różni ludzie jedni są ok a z innymi ciężko wytrzymać. Z informacji które do mnie dotarły to program raczej cieszył się małą popularnością ( w zasadzie nie ma się co dziwić tak patrząc obiektywnie) i ciekawe jak program 1000 absolwentów wygląda po czasie (chyba wszyscy uczestnicy są już wyszkoleni albo zrezygnowali)

jedyt możesz rozwinąć swoją myśl?
 
     
@Miawka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Paź 2013
Posty: 778
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-09, 00:55   

Niestety i ja słyszałam o zwolnieniach :( Ale nie widziałam swojej kr bo zapytałabym ją o to. Nawet ks mówił że u nas jeden zks poleci. Ale to na szczęście nie ja.
_________________
Wierzę magii starych drzew i gwiazd, wierzę magii świata żądz jak zwierz...
  Ocena JMP: 8/10
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-09, 06:40   

oczy słońc napisał/a:
Nawet ks mówił że u nas jeden zks poleci
ile was jest ??
  Ocena JMP: 8/10
     
hefalump123

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-09, 09:00   

Ciekawe czy zwolnienia zks to prawda czy kolejna plotka. Był tez temat o zmianach w Biedronce od nowego roku ale jak narazie nic się nie zmieniło
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-09, 11:32   

zmiany będą, ale nie na zasadzie mamy drugi stycznia i zwalniamy 50 procent ludzi w kraju, wszystko musi być powoli i z głowa bo inaczej ta zmiana zamiast krokiem w przód, będzie krokiem w tyl, do końca pierszego kwartału wszystko będzie wiadome;]
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
hefalump123

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-09, 11:51   

Tylko pytanie po co prowadzili program 1000 absolwentów , szkolili uczestników (z dostępnych informacji wynika ,że mieli spore wymagania co do nich odnośnie doświadczenia, wykształcenia itp. a równorzędnie awansowały osoby ze sklepów na podstawie "pracuje długo to będzie zastępcą"), wydali kasę na reklamowanie tego programu ? Z tego co tak czytam to ten program to nie wypał ,a ludzie którzy wzięli w nim udział chyba zostali zrobieni w bambuko? i na koniec ich jeszcze pozwalniają?:)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo