Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cisza nocna dla mieszkanców
Autor Wiadomość
~usura


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 59
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-05-23, 12:01   

lesioand ponawiam pytanie:napisz mi konkretnie,co Wam zakłóca ciszę nocną?czy to windowanie palet czy co innego?może wózek elektryczny słychać?Pytam z czystej ciekawości,bo naprawdę mnie to zastanawia,co Was budzi? -.-
  Ocena JMP: 1/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-05-23, 12:23   

usura, pewnie wszystkiego po trochu.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
~lesioand 


Stanowisko:
klient

Dołączył: 14 Lis 2012
Posty: 37
Skąd: Łódz
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-05-23, 14:07   

Przekazuje odpowiedz jaka otrzymałem tel i pisemną!!

Cytat:
W imieniu Dyrekcji firmy Jeronimo Martins Polska S.A dziękujemy za
kontakt z Biurem Obsługi Klienta sieci sklepów Biedronka.
Zapewniamy, że każdy sygnał ze strony naszych Klientów, dotyczący
funkcjonowania sklepów Biedronka jest dla nas bardzo ważny i dokładnie
analizowany przez kierownictwo firmy. Obowiązkiem personelu Jeronimo
Martins Polska S.A. jest zapewnienie naszym Klientom odpowiednich
warunków do dokonywania szybkich i bezproblemowych zakupów w miłej
atmosferze.
W odpowiedzi na zgłoszenie informujemy, że przekazane uwagi zostały
niezwłocznie skierowane do działu planowania, który z ramienia firmy
ustala harmonogramy dostaw towarów na sklepy. Zostało ustalone, iż
załadunek towaru do wskazanego sklepu zostanie przesunięty na
wcześniejszą godzinę, skutkiem czego, dostawy na sklepie powinny kończyć
się we wcześniejszych porach niż obecnie.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy za zgłoszenie tej sprawy do Biura Obsługi
Klienta. Pozwoli to na podwyższenie standardu świadczonych przez nas
usług i zapobiegnie takim sytuacjom w przyszłości
Mamy nadzieję, że podjęte działania będą satysfakcjonujące oraz, że
sąsiedztwo naszego sklepu wkrótce przestanie być dla Państwa uciążliwe.

więc na jakiś czas spokój a co dalej zobaczymy????

[ Dodano: 2013-05-23, 14:13 ]
usura napisał/a:
lesioand ponawiam pytanie:napisz mi konkretnie,co Wam zakłóca ciszę nocną?czy to windowanie palet czy co innego?może wózek elektryczny słychać?Pytam z czystej ciekawości,bo naprawdę mnie to zastanawia,co Was budzi? -.-


Jak nie czytasz to co wcześniej napisałem więc może to uświadomi twoją ciekawość::
Jak wiadomo w okresie paletyzacji dostaw towarów kiedy większość dostaw odbywa sie na paletach jest to istotne dla osób którzy mieszkają obok biedronki- huk przemieszczających sie wózków i kontenerów
_________________
lesioand
  Ocena JMP: 4/10
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-05-23, 15:02   

dobrze zrozumiałem? Pan mieszkając w budynku obok sklepu słyszy HUK przemieszczających się wózków i kontenerów ?

Szczerze współczuję tak lekkiego snu - z ciekawości - korzystanie przez sąsiadów z ich mieszkań, łazienek musi też być uciążliwe - jak sobie z tym Pan poradził?

ps.
nie ma już czegoś takiego jak cisza nocna od 22-6. To tylko wewnętrzne uregulowania poszczególnych nieruchomości ale nawet zakładając że tak jest to hałas poza tą ciszą też jest niedopuszczalny
 
     
~lesioand 


Stanowisko:
klient

Dołączył: 14 Lis 2012
Posty: 37
Skąd: Łódz
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-05-23, 17:55   

Należy pamiętać, że cisza nocna obowiązuje od godziny 22 do 6 rano. To okres, w którym bezwzględnie przysługuje nam prawo do odpoczynku. Zakłócanie ciszy nocnej jest wykroczeniem, więc każdy kto zakłóca ciszę w porze nocnej może zostać pociągnięty do odpowiedzialności.
KODEKS CYWILNY

Art. 144 w jednoznaczny sposób określa ten stan rzeczy i tak:
Właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymywać się od działań, które by zakłócały korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę, wynikającą ze społeczno – gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych.
Kodeks Wykroczeń,
W art.51 par.1 – możemy się dowiedzieć m. innymi:
Kto krzykiem , hałasem , alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój , porządek publiczny, spoczynek nocny ……
Zwrócić należy uwagę na fakt, że ciszę nocną w/g ustawodawcy zakłócić można również będąc na zewnątrz lub wokół swojego mieszkania, budynku itp. Np.:
- może to być np. trzepanie dywanów w miejscu do tego przeznaczonym, lecz w
godzinach obowiązywania ciszy nocnej .
- organizowanie hucznych imprez towarzyskich o wymienionej wyżej porze itp.
_________________
lesioand
  Ocena JMP: 4/10
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-05-23, 19:23   

oczywiście że to nieprawda. Nie ma ciszy nocnej - to tylko tak powszechnie jest przyjmowane ale KC nie określa przedziału godzinowego. Naprawdę. KC mówi (między innymi) o zakłócaniu spoczynku nocnego ale nie określa przedziału godzinowego.

Co do reszty do się wszystko zgadza - przy czym te przepisy KC i KW obowiązują całą dobę - jeśli ktoś w dzień np. bardzo głośno słucha muzyki to też "podlega" pod te paragrafy.
 
     
~lesioand 


Stanowisko:
klient

Dołączył: 14 Lis 2012
Posty: 37
Skąd: Łódz
0 UP 0 DOWN
  Wysłany: 2013-05-23, 21:08   

Cisza nocna to hasło raczej potoczne, a nie termin prawny. - Zwykle przyjmuje się, że cisza nocna to godziny od 22 do 6. Ale to norma zwyczajowa.
Być może wzięła się ona z Kodeksu postępowania karnego. Zapisano tam, że "pora nocna" to godz. 22-6. I w tych właśnie godzinach policja nie może prowadzić przeszukań w domach i mieszkaniach.
Ale pora nocna to nie to samo co "nocny spoczynek", bo nie każdy śpi dokładnie w godzinach 22-6. O nocnym spoczynku mówi z kolei Kodeks wykroczeń. W art. 51 czytamy, że karze podlega ten "kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny".
więc tyle !!
_________________
lesioand
  Ocena JMP: 4/10
     
~usura


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 59
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-05-24, 10:10   

ondrasz napisał/a:
dobrze zrozumiałem? Pan mieszkając w budynku obok sklepu słyszy HUK przemieszczających się wózków i kontenerów ?

Szczerze współczuję tak lekkiego snu - z ciekawości - korzystanie przez sąsiadów z ich mieszkań, łazienek musi też być uciążliwe - jak sobie z tym Pan poradził?

ps.
nie ma już czegoś takiego jak cisza nocna od 22-6. To tylko wewnętrzne uregulowania poszczególnych nieruchomości ale nawet zakładając że tak jest to hałas poza tą ciszą też jest niedopuszczalny

HUK?????DOBRY ŻART!Dalej uważam,że to zwykłe czepianie się! :bu:
  Ocena JMP: 1/10
     
~lesioand 


Stanowisko:
klient

Dołączył: 14 Lis 2012
Posty: 37
Skąd: Łódz
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-05-24, 10:59   

:em29:
usura napisał/a:
ondrasz napisał/a:
dobrze zrozumiałem? Pan mieszkając w budynku obok sklepu słyszy HUK przemieszczających się wózków i kontenerów ?

Szczerze współczuję tak lekkiego snu - z ciekawości - korzystanie przez sąsiadów z ich mieszkań, łazienek musi też być uciążliwe - jak sobie z tym Pan poradził?

ps.
nie ma już czegoś takiego jak cisza nocna od 22-6. To tylko wewnętrzne uregulowania poszczególnych nieruchomości ale nawet zakładając że tak jest to hałas poza tą ciszą też jest niedopuszczalny

HUK?????DOBRY ŻART!Dalej uważam,że to zwykłe czepianie się! :bu:

Jak widzę nie rozumiesz słowa cisza nocna lub określenie potoczne, ale może zaprosimy jako mieszkańcy i zmienisz zdanie.
Wiadomo tez ze sprawa taka wiele razy była na Radzie Osiedla.Zakończy już pisanie o tym sprawa została załatwiona :em29: :em29:
_________________
lesioand
  Ocena JMP: 4/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-05-24, 12:16   

usura, a musi być aż huk żeby mogło komuś przeszkadzać? Przestańcie się wymądrzać jak nikt z Was tam nie mieszka i tego nie słyszy. Nie bierzcie tego do siebie, to sprawa firmy. Pracować to wy możecie nawet 12 godzin przy włączonej prasie do makulatury a w nocy w prywatnym mieszkaniu to nikt nie musi tego znosić. :boks:
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
biedroneczka000

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Maj 2013
Posty: 18
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-05-24, 13:54   

Inaczej odbiera się hałas, będąc w pracy, gdzie jest jakiś hałas etc, a inaczej kiedy się leży w łóżku, dookoła jest cisza i chce się spać. Problem rozumiem, bo mając odbiory śmieci przez długi czas pod oknem zrywałam się o 5/6. W dzień, kiedy na dworze jest jakiś gwar, w domu gra telewizor etc. taki hałas nie jest w ogóle uciążliwy. Może się to wydawać śmieszne, bo naprawdę w dzień takiego hałasu nie zauważamy, ale pewnie niejednego denerwuje w nocy muzyka u sąsiadów, czy inne hałasy. W dzień tego aż tak nie słychać.

Gorzej tylko z tą ciszą nocną ;)
 
     
kasias81 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 19 Lis 2012
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-05-24, 21:40   

co jakiś czas nad ranem pod mój blok przyjeżdża śmieciarka i mnie budzi, jak mam otwarte okno. Przewracam się na drugi bok i spię dalej. Jednak gdybym miała tak codziennie mogłoby być to irytujące. Dlatego rozumiem klienta, jednak trzeba też zrozumieć pracowników. Towar musi być przyjęty i są sklepy, gdzie nie ma kiedy tego zrobić w dzień. Po za tym ile trwa takie przyjecie towaru? Chyba nie całą noc.
To jest właśnie taka sytuacja, gdzie ktoś zawsze będzie niezadowolony
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-31, 22:17   

Cytat:
nie ma już czegoś takiego jak cisza nocna od 22-6. To tylko wewnętrzne uregulowania poszczególnych nieruchomości ale nawet zakładając że tak jest to hałas poza tą ciszą też jest niedopuszczalny



>:D żadna tego ustawa nie reguluje ale jest par art. 51 par. 1 kodeksu wykroczeń ,na który mogę się powołać zarówno o 22 ej jak i o godzinie 10 rano, natomiast słowo spoczynek nocny oznaczą raczej przyjęte społecznie normy od 22 do 6 tej rano. Sąsiad imprezowicz dostał mandat 500 zł o godzinie 17tej czym był bardzo zdziwiony, zakłócanie nocą spokoju, w tym prawa do snu reguluje zapis tego artykułu:
" Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym,

podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. "

W nocy rozprzestrzenianie się dźwięków drogi ordaszu jest nie porównywalne z dniem ,więc nie trzeba mieć słuchu absolutnego by dźwięk zjeżdżającego wózka elektrycznego z towarem z naczepy na rampę dość skutecznie go zakłócał. Szanujmy przestrzeń życiową innych,gdy inni pracują w nocy inni śpią bo idą do niej rano[/code]

[ Dodano: 2013-05-31, 22:21 ]
osobiście mam dosyć podpijaczonych sąsiadów katujących mnie muzyką ;) aż mi telefon na stole skacze,ale dopuki stać ich na płacenie co dwa tygodnie po 200 -500 zł nie moje zmartwienie,a właściwie to ich nie placenie,więc gdy zapuka komornik problem głośnego sprzętu zniknie bez powortnie
 
     
~lesioand 


Stanowisko:
klient

Dołączył: 14 Lis 2012
Posty: 37
Skąd: Łódz
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-07-09, 22:50   

;( Więc po ciszy znów jest burza z dostawami od dnia 5 lipca br znów dostawy i rozładunek po 22.Wiec czy możemy dalej cierpieć Dyskont Biedronka w Łodzi ul Łazowskiego zapomniał znów ze tam obok mieszkają ludzie.Więc po co pisanie listu z przeprosinami ze nie powtórzy sie tak sytuacja jak znów to samo.
Więc już się cierpliwość wyczerpała jutro jak będzie dostawa po 22 wzywam policje.My chcemy odpoczynku
_________________
lesioand
  Ocena JMP: 4/10
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-07-12, 18:39   

Osobiście poleciłbym zadzwonić chociaż raz na policję, a następnie ponowić skargę do BOK. Myślę, że to przyniesie trwalsze rezultaty.
Nadmienię jeszcze tylko, że dostawy w mojej byłej Biedronce były bardzo głośne, a powodem były liczne większe lub mniejsze dziury w betonie, przez który przejeżdżało się z przyjmowanym towarem.
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo