Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zabrana premia
Autor Wiadomość
charliep

Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 17
Wysłany: 2012-09-21, 17:59   Zabrana premia

Witam
Czy ktos z was mial zabrana premie ?, jezeli tak to czy mozna sie odwolac od tej decyzji ?
 
     
~stasiu2211 


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 29
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-21, 18:10   

odwolać można sie zawsze ;)
_________________
patrz komu ufasz
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-21, 18:19   

I co chcesz uzyskac przez takie odwolanie? Premia jest uznaniowa i skoro KR Ci jej nie przyznal, to mial powody. I watpie, czy jest mozliwosc odwolania sie od takiej decyzji.
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-21, 18:41   

Larrikol napisał/a:
Premia jest uznaniowa i skoro KR Ci jej nie przyznal, to mial powody.

I tyle w tym temacie wystarczy :)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
charliep

Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 17
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-22, 00:21   

Nie chodzi tutaj o mnie ja tylko zadałem pytanie, premia nie została przyznana bo osoba ta złożyła wypowiedzenie. Zachowanie KR było nie porządku ponieważ cały miesiąc nie było żadnych pretensji do tej osoby a to że nie dostała premii dowiedziała się za pośrednictwem innych pracowników (nikt jej nie poinformował o tym). Dodaje że sprawa znajdzie finał w sądzie a tok postępowania będzie na bieżąco przedstawiany na forum. Zachęcam jednocześnie do walczenia o swoje prawa bo jeżeli ludzie będą godzić się na wszystko to niebawem z biedronek zrobią się obozy jak za II wojny światowej hehe.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-22, 05:40   

KR znajdzie milion powodow, dla ktorych ta premie zabral, a myslisz, ze ktos pojdzie i poswiadczy na korzysc tej kolezanki? Premia nie przysluguje z urzedu, trzeba na nia zapracowac, a ze jest uznaniowa KR nie uznal, bez sensu moim zdaniem isc z tym do sadu
 
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-22, 06:08   

Larrikol ma rację, premia w naszej firmie oprócz tego że zależy od tk, inwrntury, strat, obrotu, to jest także zależna od tego czy kr postawi krzyżyk przy Twoim nazwisku czy nie, tylko od jego dobrego humory zależy czy premia będzie czy nie. Walka w sądzie jest z góry przegrana, bo twoje najlepsze koleżanki będą za kr a nie Tobą, a powód odebrania może być banalny, bo np. Złożyłaś wypowiedzenie i już nie miałaś ochoty pracować ku chwale biedronki.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
~Kazik 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Mar 2012
Posty: 58
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-22, 06:27   

U mnie na biedronie,zadna z osob,ktora zlozyla wypowiedzenie badz nie zostala jej przedluzona umowa ostatni miesiac ma bez premii. Widocznie firma ma na nieudzielanie jej jakis haczyk. Zreszta samo to,ze jest uznaniowa jest haczykiem:)
 
     
@xnyl 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 150
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-22, 11:20   

jak ktos sklada wypowiedzenie to regula jest brak premii. takiej osobie na pracy w firmie juz nie zalezy wiec firmie nie powinno zalezec by ja premiowac.

premia to bonus dla tych ktorzy sie staraja i dla tych ktorym zalezy + musi im to staranie wychodzic ;]
 
     
jan kowalski
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-23, 11:18   

Cytat:
powód odebrania może być banalny, bo np. Złożyłaś wypowiedzenie i już nie miałaś ochoty pracować ku chwale biedronki.
_________________

Z tym bym się nie zgodził, można wypowiedzieć umowę z różnych przyczyn, niekoniecznie zależnych od nas.
xnyl napisał/a:
premia to bonus dla tych ktorzy sie staraja i dla tych ktorym zalezy + musi im to staranie wychodzic

Czy ten ktoś się starał czy nie tego nie wiemy, nie można tego oceniac po tym że złożył wypowiedzenie.
Do sądu bym z tym nie szedł, to przesada ;) . Myślę że można to rozpatrywać tylko w kategoriach etyki. Oczywiście pod warunkiem że ten pracownik pracował tak samo jak pozostali pracownicy na sklepie i z niczym nie podpadł.
 
     
@xnyl 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 150
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-23, 20:50   

ale premia ma byc motywacyjna. jaka motywacje ma premia dla kogos kto z firmy odchodzi. wytlumaczysz mi to?
bo ja bym takiego pracownika nie motywowal bo po co?
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-23, 20:51   

Ale tez i nagroda za dobra prace. Wszystko zalezy jaki jest KR, jakim pracownikiem byla ta osoba no i z jakiego powodu zlozyla wypowiedzenie.
 
     
jan kowalski
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-24, 18:44   

xnyl napisał/a:
ale premia ma byc motywacyjna.

Nie tylko motywacyjna, ale to już wyjaśniła ci Larrikol ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo