Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciąża - potrzebne dokumenty?
Autor Wiadomość
bunia363 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Wrz 2012
Posty: 1
Wysłany: 2012-09-20, 10:12   Ciąża - potrzebne dokumenty?

Witam serdecznie wszystkich użytkowników.
Mam pytanie odnośni dokumentów jakie muszę dostarczyć firmie będąc w ciąży. Obecnie jestem na urlopie i nie mam kontaktu z moim sklepem.
I tu moje pytanie, ponieważ nie dowiadywałam się wcześniej czy będąc w ciąży muszę dostarczyć jeszcze jakieś dokumenty oprócz zaświadczenia lekarskiego, że mogę pracować? Czy firma ma jakieś "swoje, specjalne" druki do wypełnienia albo czy konieczna jest wizyta z zaświadczeniem od mojego ginekologa u lekarza medycyny pracy.
Nie chciałbym, jeśli to nie będzie konieczne, wracać z urlopu i tracić go na wypełnianie papierów. Może któreś z was przeszło już ta drogę i wie jak to wygląda.
Pozdrawiam
 
     
~Kaja-25 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 09 Gru 2011
Posty: 31
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-20, 13:11   

jedyne co to musisz dostarczyć zaświadczenie od ginekologa o tym że jesteś w ciąży
 
     
@frania25 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Gru 2011
Posty: 223
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-20, 15:26   

Mnie też interesuje jak to jest z praca w ciąży,daje sie zaswiadczenie i zapewniają ci pracę nie zagrażającą ciąży??Mi sie wydaje że bedą chcieli wysłać na zwolnienie.
  Ocena JMP: 7/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-20, 15:34   

A jaka dla Ciebie praca jak jestes w ciazy? caly dzien obieranie sklepu i ukladanie non foodu? Taki pracownik bardziej przeszkadza i denerwuje niz pomaga
 
     
mK2
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-20, 15:43   

Jeśli ginekolog nie wystawi zwolnienia tylko da zaświadczenie że jesteś w ciąży to pracodawca ma obowiązek zorganizować Ci miejsce pracy tak by nie zagroziła tobie i maleństwu nikt na siłę nie ma prawa wysyłać na zwolnienie chociażbyś miała przesiedzieć te 8 godzin :) Mi lekarz napisał że na kasie max do godziny. Ja poszłam na L4 ale nie każdy chce to tak jak koleżanka wyżej zapewne pilnowanie non foodu,obieranie sklepu,prasowanie kartonów sprawdzanie warzyw nie w sensie dźwigania tylko przebierania itp... -.- A i gratulacje :em29:
 
     
@malenstwo20088


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 324
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-20, 17:16   

Babka w ciąży w handlu od razu na zwolnienie bo tak jak mówiłas więcej przeszkadza taka osoba bo praktycznie nic jej nie wolno
 
     
jan kowalski
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-20, 17:39   

malenstwo20088 napisał/a:
Babka w ciąży w handlu od razu na zwolnienie

Racja, ale nie każdy lekarz da zwolnienie. Ciąża to nie choroba, tak często ostatnio mówią lekarze.
 
     
@malenstwo20088


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 324
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-20, 22:38   

Ja jak zaszłam to pierwsze co to lekarz zapytał gdzie pracuje więc jak usłyszał że w handlu to od razu wypisał L
 
     
mK2
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-20, 22:51   

malenstwo20088 napisał/a:
Ja jak zaszłam to pierwsze co to lekarz zapytał gdzie pracuje więc jak usłyszał że w handlu to od razu wypisał L



To dobry lekarz mi ginekolog powiedział że ciąża nie choroba i do 20stego tygodnia mogę pracować ;/ zmieniłam ginka i odrazu wystawił L4 więc zależy od lekarza.Moje maleństwo ma 4 m-ce i dziękuję że nie musiałam charować bo później okazało się że ciąża zagrożona ech...lekarz lekarzowi nie równy :boks:
 
     
agas8 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 15 Lip 2010
Posty: 4
Skąd: śląsk
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-22, 12:30   

Witam. Ja jestem na L4 ciążowym. Lekarz też nie chciał dać od razu. Pracowałam 5,5 miesiąca , dopóki nie wystąpiły pewne komplikacje. Teraz oczekuję Maleństwa, jeszcze 5tyg :)
Mam 3 pytania:
Czy muszę pisać pismo o urlop macierzyński czy naliczy mi się automatycznie po dostarczeniu aktu urodzenia? Czy sama muszę zgłosić do PZU urodzenie dziecka czy wystarczy wypełnić druk z OHR (wiem, że kiedyś był) i zeskanować? i ostatnie pytanie, czy ktoś miał sytuacje że poród skończył się cesarskim cięciem i PZU wypłaciło pieniądze za zabieg? Lekarz mi powiedział że to jest poważny zabieg chirurgiczny no a niestety mi grozi cesarka :/
_________________
...
 
 
     
aksa18 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-22, 13:27   

Cięcie cesarskie to nie zabieg tylko operacja więc może coś można od PZU wyciągnąć:)
 
     
mK2
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-22, 19:55   

agas8 napisał/a:
Czy muszę pisać pismo o urlop macierzyński czy naliczy mi się automatycznie po dostarczeniu aktu urodzenia?


Dostaniesz wypis ze Szpitala gdzie będzie od kiedy macierzyński się zaczął i to dostarczasz
dla pracodawcy ewentualnie mąż niech zawiezie :)

agas8 napisał/a:
Czy sama muszę zgłosić do PZU urodzenie dziecka czy wystarczy wypełnić druk z OHR (wiem, że kiedyś był) i zeskanować? i ostatnie pytanie, czy ktoś miał sytuacje że poród skończył się cesarskim cięciem i PZU wypłaciło pieniądze za zabieg?


Sama załatwiasz w PZU :)

Po cesarce powinnaś otrzymać jakies pieniądze ponieważ to jest operacja nie zabieg jak niektórzy piszą wiem co mówię bo też jestem po cesarce.Powodzenia i gratulacje :D
 
     
#anne 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 03 Kwi 2012
Posty: 107
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-10-02, 09:51   

W PZU załatwiasz sama, można online, telefonicznie, osobiście.

Ja pracowałam do 20 TC, na sklepie sie przydawałam własnie na lekkie prace, typu daty, nonfood, kartony, sprzątnie,dochodzenie na kasę ... a reszta mogła się skupić na dostawie. Mi ten układ odpowiadał :P , reszcie tez :)


Do biura dostarczyłam zaświadczenie o ciąży i zaświadczenie od lekarza medycyny pracy (skierowanie dostałam z biura), zem zdolna była do pracy :D


Tak z innej beczki, co jest w wyprawce dla maluszka ?? Jakiś pieniążek tez przelewają z takowej okazji ??

Pozdrawiam wszystkie ciężarówki :)
 
     
~Kaja-25 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 09 Gru 2011
Posty: 31
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-10-02, 10:38   

anne napisał/a:
Tak z innej beczki, co jest w wyprawce dla maluszka ?? Jakiś pieniążek tez przelewają z takowej okazji ??


wyprawka to min pieluchy dada, chusteczki dada, butelka, termo opakowanie na butelkę, smoczki, kubek niekapek, kocyk, ręcznik, ,śliniaczki i nie pamiętam co tam jeszcze miałam

finansowo nic się nie dostaje z firmy
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo