Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podkladanie - Kamery i pluskwy
Autor Wiadomość
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-05-20, 22:07   

jagodak, kamery mogą byc ale nagrywanie rozmów to przestępstwo !!
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
~usura


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 59
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-05-20, 23:25   

Na podsłuch w miejscu pracy należy wyrazić pisemną zgodę przy podpisywaniu umowy o pracę lub w formie aneksu do niej-w przeciwnym wypadku pracodawca łamie prawo. :)

Przedsiębiorcy, którzy w jakikolwiek sposób chcą inwigilować swoich pracowników, muszą najpierw powiadomić ich o zastosowaniu konkretnej formy kontroli oraz ustalić reguły jej działania. Jeśli tego nie zrobią, podwładni mogą w drodze postępowania sądowego dochodzić roszczeń z tytułu naruszenia dóbr osobistych (na podstawie art. 23 i 24 kodeksu cywilnego) lub zwrócić się ze skargą do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO). Rozmiar szkody, jaką z tytułu inwigilacji poniósł pracownik, musi ustalić sąd.
  Ocena JMP: 1/10
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-05-20, 23:49   

DarkSide napisał/a:
jagodak, kamery mogą byc ale nagrywanie rozmów to przestępstwo !!

Nie, jeśli pracodawca o tym poinformuje
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
PrzyjacielForum
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-21, 00:30   

I tak wiadomym zwyczajem jest stosowanie różnych form inwigilowania podwładnych. Dopóty się to nie wyda - wszystko jest w poorząku. Oczywiście z punktu widzenia zakładających to świństwo. Na wszelki wypadek dobrze zachować umiar w wyrażaniu niepochlebnych opinii o przełożonych, etc...
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-05-21, 05:46   

jagodak napisał/a:
Nie, jeśli pracodawca o tym poinformuje

Pokaż mi w którym momencie informuje Cię w umowie ??
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-05-21, 09:41   

DarkSide napisał/a:
jagodak napisał/a:
Nie, jeśli pracodawca o tym poinformuje

Pokaż mi w którym momencie informuje Cię w umowie ??

Ja mam zapis w umowie że, pracodawca stosuje monitoring w miejscu pracy i że praca Moze być za pomocą tego monitoringu kontrolowana. Skoro ty nie masz, to albo masz inną umo
wę albo jej nie czytales.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-21, 10:59   

To jest zapis o monitoringu, a nie o podsluchu.
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-05-21, 11:16   

jagodak czytaj ze zrozumieniem ,bo mieszasz dwie zupełnie różne sprawy :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-05-21, 12:48   

Ale przecież ja cały czas myślę i pisze o monitoringu!
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-05-21, 15:44   

jagodak, to czytaj i pisz ze zrozumieniem, o monitoringu każdy wie że może byc a tu chodzi o podsłuchy !!
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-05-21, 19:14   

Temat jest o kamerach i podsluchach, ja od początku wypowiadam się w temacie kamer, także proszę nie obrazaj mnie, bo i pisze i czytam ze zrozumieniem.

[ Dodano: 2012-05-21, 19:20 ]
podsłuchy mogą sobie być, jak ktoś znajdzie na ciebie haka, to cię zwolni na po dstawie tego cobedzie miał na monitoringu, i moim zdaniem w wielu biedronkach monitoring audio jest zamontowany.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
jan kowalski
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-21, 19:43   

jagodak napisał/a:
moim zdaniem w wielu biedronkach monitoring audio jest zamontowany.

Masz jakieś powody by tak sądzić czy wzięłaś to z kosmosu...?
 
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-05-21, 21:31   

Mam powody by tak sądzić, ale mi to akurat nie przeszkadza, ja jestem w 100 procentach fair w stosunku do pracodawcy, więc nie mam powodów żeby się obruszać w temacie ukrytych kamer, mikrofonów itp. Moim zdaniem wielce oburzeni to Ci którzy mają coś na sumieniu.
Według mnie w celu poprawy jakości pracy, powinniśmy być obserwowani jak najczęściej, wtedy sytuacje patologiczne po prostu by się nie zdarzały. Pisząc sytuacje patologiczne, mam na myśli np. takie sklepy gdzie kierownik cały dzień przesiaduje w biurze.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-21, 22:40   

jagodak ty jesteś zastępcą? patologia kierownik siedzący w biurze............ty chyba nigdzie indziej nie byłeś kierownikiem po za biedronką.........i może nie wiesz że w innych nie dyskontowych obiektach,kierownik i zastępca pełni role menagerskie od zapier..........nia jest podległy personel........ale nie tylko w tesco wielkopowierzchniowym kierownik działu to kierownik,w polo kierownik chodzi w cywilnym ubiorze..........w bedronce kierownik i zastępca zapierdala na sklepie,rozkłada towar siada na kasie,itp...............oprócz tego ma bilans i grafik na głowie,plus zalecenia z rt zwroty,reklamacje,kasa do banku ,rozliczenia.......a ty m i pieprzysz o patologi bo ma tyle osób na sklepie bo siedzi w biurze.Synku ja też byłem po za biedronką zastępcą kierownika hurtowni,a dzień zaczynałem od śniadania w knajpie z kierownikiem,potem załatwianiem spraw,zamawianiem towaru,wyjazdami do kontrahentow na obiad.........więc jeśli nie wiesz co to jest bycie kierownikiem jednostki to nie pieprz
 
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-05-21, 22:52   

Robertty napisał/a:
jagodak ty jesteś zastępcą? patologia kierownik siedzący w biurze............ty chyba nigdzie indziej nie byłeś kierownikiem po za biedronką.........i może nie wiesz że w innych nie dyskontowych obiektach,kierownik i zastępca pełni role menagerskie od zapier..........nia jest podległy personel........ale nie tylko w tesco wielkopowierzchniowym kierownik działu to kierownik,w polo kierownik chodzi w cywilnym ubiorze..........w bedronce kierownik i zastępca zapierdala na sklepie,rozkłada towar siada na kasie,itp...............oprócz tego ma bilans i grafik na głowie,plus zalecenia z rt zwroty,reklamacje,kasa do banku ,rozliczenia.......a ty m i pieprzysz o patologi bo ma tyle osób na sklepie bo siedzi w biurze.Synku ja też byłem po za biedronką zastępcą kierownika hurtowni,a dzień zaczynałem od śniadania w knajpie z kierownikiem,potem załatwianiem spraw,zamawianiem towaru,wyjazdami do kontrahentow na obiad.........więc jeśli nie wiesz co to jest bycie kierownikiem jednostki to nie pieprz

Ilość niecenzuralnych słów w twojej wypowiedzi świadczy w pełni o twoim poziomie, dla twojej wiadomości, tak pełniłam stanowisko kierownicze w innej firmie, i nie wyobrażam sobie żeby kierować praca ludzi, nie wychodząc z biura! To że mamy w obowiązku pracę biurowe to naturalne, i nie wiem co to ma do rzeczy. Nawet gdybym miała na zmianie 20stu kasjerów i dwóch zastępców, to i tak większą część mojego dnia spedzalabym na sklepie. I jeśli mamy dyskutować to tylko kulturalnie, inaczej zignoruje twoje wypowiedzi.p.s. nie zapominaj że stanowisko zastępcy i kierownika to nie są stanowiska menagerskie
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo