Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podkladanie - Kamery i pluskwy
Autor Wiadomość
michalek710 

Stanowisko:
kadry

Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 483
Wysłany: 2012-05-18, 21:55   Podkladanie - Kamery i pluskwy

Witam... Ja z takim oto zapytaniem... Czy sądzicie a moze macie juz doswiadczenie o tzw pluskwach na magyznie badz socjalnym w którym nie ma kamer... Słyszalem ze w zwiazku z brakiem ochorny, są własnie przapdki podkladania albo kamer, albo własnie takich pluskw ? czy ktoś coś wie i mógłby sie wypowiedziec ?
_________________
a czas tak szybko ucieka...
  Ocena JMP: 6/10
     
@nanna2222 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 23 Lis 2011
Posty: 192
Skąd: warmińsko- mazurskie
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-05-18, 22:15   

U mnie na nowo wyremontowanym sklepie są kamery niewidoczne gołym okiem - schowane w kasetonach na suficie. Wiem, bo widziałam na monitorze w biurze:)
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-05-18, 23:45   

michalek710, kamery małe mogą miec, ale urządzeń nagrywających dźwięk nie można, bo to łamanie prawa,,,
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@_PREDATOR_ 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 23 Kwi 2012
Posty: 131
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-05-19, 11:04   

DarkSide napisał/a:
michalek710, kamery małe mogą miec, ale urządzeń nagrywających dźwięk nie można, bo to łamanie prawa,,,

A nie raz by i to się przydało!
 
     
@Blondi86 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Lis 2010
Posty: 787
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-05-19, 12:36   

michalek710, przecież to nie legalne :) nie podpuszczaj innych :P
Jeśli ktoś by się przyznał że u niego w biedronce są pluskwy to pewnie ktoś by się tym zainteresował :)
 
     
michalek710 

Stanowisko:
kadry

Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 483
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-05-19, 14:22   

Pluskwy rzeczywiscie nielegalne, ale chyba kamery tez nie wiec mysle ze to tylko taka plota ;)
_________________
a czas tak szybko ucieka...
  Ocena JMP: 6/10
     
@Blondi86 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Lis 2010
Posty: 787
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-05-19, 14:34   

Kamery są legalne jak najbardziej, ponieważ na drzwiach sklepu jest informacja ze sklep jest monitorowany, tak samo jak by miała byc kamera w socjalnym także musi być taka informacja
 
     
@nn79 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 12 Mar 2011
Posty: 215
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-05-19, 15:16   

Legalne kamery są, ale nie ukryte.
Pracownik musi zostać poinformowany, że socjale też są monitorowane.
Cytat:
Brak jest przepisów oraz orzecznictwa w zakresie stosowania kamer w miejscu pracy, a to utrudnia sformułowanie jednoznacznego stanowiska. Nie ma wprost zakazu do podejmowania tego typu działań, jednak w literaturze przyjmuje się, iż należy brać pod uwagę kilka reguł:

* nie wolno instalować kamer w miejscach, gdzie pracownik może zasadnie oczekiwać zachowania swojej prywatności np. w przebieralni, toalecie;
* o monitorowaniu należy uprzedzić osoby, które mogą się znaleźć w zasięgu kamer- zasady powinien określać regulamin pracy lub umowa o pracę;
* dokonane zapisy (taśmy) mogą być przechowywane jedynie na czas niezbędny dla celów monitorowania i w warunkach zabezpieczających je przed dostępem osób niepowołanych.
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-05-19, 20:33   

Na początku mojej pracy było głośno o mini-kamerach oraz pluskwach montowanych w biurze, magazynach i kasach. Było to nie oficjalne działanie, które miało szerszy podgląd na pracę i zachowanie pracowników. Osobiście byłem świadkiem zwolnienia kasjera w sklepie nisko obrotowym, siedział na kasie nr 1 popijając w wolnych chwilach Max-Powera (energetyka) , którego brał ze sklepu i nabijał na swoją kase nie płacąc - łącznie 4szt. Skończyło się to tak, że przyjechał KR i opowiedział mu historię z jego pracy na kasie dając możliwość rozwiązania umowy za porozumieniem stron lub z winy pracownika.
  :: |
     
@Blondi86 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Lis 2010
Posty: 787
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-05-19, 21:27   

Bartosz napisał/a:
siedział na kasie nr 1 popijając w wolnych chwilach Max-Powera

Ale na kasie nr 1 i 2 to są kamery "legalnie" więc wystarczy zobaczyć monitoring, tzn u mnie tak jest :)
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-05-19, 21:30   

Blondi86, to było w mniejszej mieścinie w Biedronce o małym obrocie z trzema kamerami na sklep o fatalnej jakości. Historia wydarzyła się 5lat temu.
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
@Blondi86 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Lis 2010
Posty: 787
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-05-19, 21:33   

A chyba że tak, i nie była kamera nakierowana na kase nr 1 ? to rzeczywiście skąd kr mógł wiedzieć , musiała być jakaś pluskwa
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-05-19, 21:49   

2 kamery były rozmieszczone na sklepie, a jedna była nakierowana na wszystkie trzy kasy. Kasa nr 1 była nie widoczna poprzez box z papierosami i wszyscy pracownicy o tym wiedzieli. Później wyszło na jaw (rzekomo od KR), że na kasie była zainstalowana mini-kamera, a w biurze podsłuch. :)
  :: |
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-19, 22:29   

Mogl ktos mu doniesc, a KR tylko taka wymowke znalazl. Jak pil, a nie placil, to zwyczajnie kradl i dobrze, ze zwolnili.
 
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-05-20, 22:06   

W umowach wszyscy pracownicy naszej firmy mają napisane, że ich praca może być monitorowana za pomocą kamer, więc nie wiem co to za zdziwienie u niektórych osób.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo