Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Coroczna podwyżka 4% 1 kwietnia na prima aprilis
Autor Wiadomość
Justine 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 26 Maj 2011
Posty: 14
Wysłany: 2012-04-02, 13:52   Coroczna podwyżka 4% 1 kwietnia na prima aprilis

Jestem pracownikiem z kilkuletnim stażem pracy. Z tego co pamiętam, co roku nasza firma wprowadza 1 kwietnia podwyżkę płac 4% - przejrzałam nawet wszystkie aneksy do umów, żeby się upewnić, czy na pewno podwyżki miały zawsze miejsce 1 kwietnia :regulamin: - i tak, zgadza się. Co w takim razie z podwyżkami w tym roku? Wczoraj miałam wolne, dziś też mam, ale nikt do mnie nie pisał, jakoby dotarła do sklepu informacja na temat premii. Czy ktoś z Was wie coś może na ten temat? Czy może w tym roku nie otrzymamy ani premii ani podwyżki, a pracy coraz więcej, bo firma przecież cały czas się rozwija, a to wymaga także od nas odpowiedniego nakładu... Jeżeli tak, to może by tak wake up friends, bo to nie byłoby fair play ze strony pracodawcy... :bu:
 
     
@piivko19 

Stanowisko:
kadry

Dołączyła: 20 Lut 2011
Posty: 344
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-02, 14:05   

Z tego co pamiętam, to w okolicy połowy kwietnia wychodzi info o podwyzkach płac z datą od 1 kwietnia, więc trzeba jeszcze poczekać.
  Ocena JMP: 5/10
     
@kordi179 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 112
Skąd: Gdynia
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-02, 15:22   

"ale nikt do mnie nie pisał, jakoby dotarła do sklepu informacja na temat premii" to taka pilna sprawa żeby na syrenie Cię informowali? Podwyżka będzie to Ciebie nie ominie, nie będzie to trudno się mówi 8)
Co by nie było fair play? To Jeronimo ma jakiś obowiązek dawać podwyżki? Gdybyś miała najniższą krajową to by musiał co roku dawać podwyżki a w obecnej chwili powinnaś się cieszyć z tego co masz...
I jeszcze co masz na myśli pisząc "wake up friends"? Myślisz że kogoś na górze będzie obchodzić to że nam się coś nie podoba? W dzisiejszych czasach sprawa wygląda tak - nie podoba się to spadaj... Przykra sprawa ale tak jest i nic z tym nie zrobisz. Nikt nie jest niezastąpiony szczególnie w zawodzie gdzie nie są wymagane specjalne umiejętności i jeśli nawet namówisz wszystkich w mieście aby się zbuntowali to firma w tydzień zorganizuje sobie nową ekipę która doceni takie warunki jakie są -.-
 
     
Justine 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 26 Maj 2011
Posty: 14
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-03, 14:59   

@kordi179 po prostu masz inny punkt widzenia... "to taka pilna sprawa żeby na syrenie Cię informowali?" - tak określasz wymienianie smsów ze znajomymi z pracy?
Nie ma obowiązku dawać podwyżki, ale firma ma środki, których część corocznie przekazywała na premie dla nas oraz na podwyżki, nie byłoby fair, gdyby w tym roku mając te środki, w całości przekazała je na sponsoring, pomijając tych, którzy każdego dnia pracują na sukces tej firmy. Wzrost płac to zaspokojenie podstawowej potrzeby fizjologicznej - potrzeby bytu, zwłaszcza w obecnych czasach, gdy ceny przede wszystkim produktów spożywczych permanentnie wzrastają...
"Myślisz że kogoś na górze będzie obchodzić to że nam się nie podoba? W dzisiejszych czasach sprawa wygląda tak - nie podoba się to spadaj... Przykra sprawa ale tak jest i nic z tym nie zrobisz..." - osoba z takim nastawieniem najlepiej nadawałaby się do pracy jako niewolnik w kamieniołomach...
 
     
@kordi179 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 112
Skąd: Gdynia
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-03, 15:33   

Za to z Twoim nastawieniem prędzej wylądujesz na bezrobociu niż dostaniesz premię :)
Jestem ciekaw czy gdybyś prowadziła swój biznes też tak chętnie byś dawała premie jak teraz byś odbierała, iu nie mów proszę że dla Jeronimo to mały wydatek bo to nie jedna biedronka jest do ewentualnego nagrodzenia tylko znacznie większa ilość i taka premia trochę kosztuje...
Masz rację, mamy różne punkty widzenia bo ja się cieszę z tego co jest a Ty należysz do tych (bez urazy) co zawsze im będzie mało :)
Inni cieszą się że mają ten 1000 czy 1100 na rękę i żadnych bonusów, ale mają stałą pensję a tu widzę że większość forumowiczów uważa że będąc na najniższym stanowisku w biedronce pensja 1400 jest za mała, bony na święta 300zł i paczka 100zł to te mało, jak dostaniecie premię to nie z tytułu nagrody tylko wam się niby należy...
Latem na pewno co chwilę będą pytania o bony bo jak firma by śmiała dwa lata z rzędu je dać a tym razem nie...
Jak tak stale wam mało to może otwórzcie swoje firmy to będziecie sobie fundować premie i inne bonusy co miesiąc :)
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-03, 15:34   

A jednak jest podwyżka :D
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Justine 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 26 Maj 2011
Posty: 14
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-03, 17:16   

Mylisz się kordi - bardzo szanuję swoją pracę i cieszę się, że w ogóle mam pracę. I docenili to kiedyś moi przełożeni, dając mi umowę na czas nieokreślony i tak sobie pracuję w Biedronce rok za rokiem, a zawsze będzie mało nie dlatego, że pracownicy są zachłanni (choć tacy się zdarzają), tylko dlatego, że wszystko idzie w górę, a pensje nie do końca i jak ktoś jest w trudnej sytuacji materialnej to będzie się dopytywał o premię czy podwyżkę, trochę więcej zrozumienia,a nie od razu takie skreślanie. Pozdrawiam :)
 
     
@kordi179 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 112
Skąd: Gdynia
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-03, 18:16   

Raz jeśli chodzi o pytania na temat premii to nie mam nic przeciwko ale z umiarem a nie po kilkanaście tych samych pytań dziennie.
Dwa Nie wspomniałem słowem że nie szanujesz tej pracy :)
A trzy to wiem że wszystko idzie w górę ale to nie Jeronimo dyktuje nam ceny i koszta tylko nasz rząd, jeśli rząd uzna że polakom należy się podwyższenie jakości życia i podniesie pensję minimalną powyżej 1500zł to Jeronimo będzie musiało się dostosować -.- Nie twierdzę że te niecałe 1500/msc to wystarczająca pensje, zwłaszcza jak się ma rodzinę na utrzymaniu ale stwierdzenia typu " jeśli firma nie da ludziom podwyżki to jest nie fair" jest raczej nie na miejscu kiedy to ona daje nam lepszy byt niż nasze "kochane" państwo...
No ale mimo to firma jest "fair" i są podwyżki i z tego co doczytałem na sb premia zdaje się też będzie więc przez kilka msc chyba będzie spokój z tematem :P
 
     
@blablo 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Paź 2011
Posty: 210
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-03, 18:21   

yhym, mniej-więcej do listopada ;)
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-03, 18:28   

A potem znów zacznie się wieszanie psów i inne tym podobne teksty ,od których już się niedobrze robiło i za które to osoby najbardziej psioczące miały rzekomo przepraszać ale jakoś już o tym zapomniały
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
@kordi179 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 112
Skąd: Gdynia
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-03, 18:36   

Nie ma co się przejmować ;)
Ciekawe kiedy ktoś stwierdzi że firma powinna na urodziny danego pracownika rozdawać bony lub kasę :rool:
Wtedy żal by mi było ludzi urodzonych 29-go lutego :P
 
     
@celina

Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 167
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-03, 18:37   

ja przeprosiłam na shout boxie
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-03, 18:40   

kordi179, a urodziny teściowej ?? :P
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-03, 18:41   

A może już dosyć OT ;) Trzymajcie się tematu 8)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
agusia123

Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 28
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2012-04-03, 19:46   

DarkSide napisał/a:
A może już dosyć OT ;) Trzymajcie się tematu 8)


Jak Ci coś nie pasuje – skasuj im posty, tak jak mi kasujesz, cenzuro komunistyczna. NIEZALEŻNE FORUM!!!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo