Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup Kontrolowany
Autor Wiadomość
biedronekzz

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-27, 22:51   

No niestety, jak siedziałem na kasie to kierowniczka kazała mi się podpisać, jak powiedziałem, że nie to odpowiedziała że muszę. Na następny raz nie podpisze, człowiek uczy się na błędach.
  Ocena JMP: 2/10
     
~prima 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 03 Sie 2015
Posty: 29
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-28, 17:02   

U nas tak wczoraj było. Kasjerka była pewna, ze dziewczyna jest pełnoletnia bo już kiedyś sprawdzała jej dowód osobisty. Dziewczyna miała dowód w ręce przygotowany, koleżanka sprzedała alkohol bez poproszenia o okazanie tego dowodu. Skoro już sprawdzała jej dowód to dlaczego miała to zrobić ponownie? Raport podpisała.

Robią to po to, żeby nam uzmysłowić, że młodzież chcąca kupić alkohol zrobi wszystko, żeby to kupić.
 
     
biedronka1477

Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 662
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-28, 18:39   

Młodzież chcąca kupić alkohol poprosi pełnoletniego kolegę, który to zrobi za browca
 
     
~prima 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 03 Sie 2015
Posty: 29
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-28, 19:23   

Oczywiście. I jak odmawiam pijanemu klientowi sprzedaży alkoholu to wiem, że stoi potem przed biedronką i czeka na jakiegoś znajomego, który kupi ten alkohol za niego. Ale dla nas pracowników, istotne jest to, żeby sprzedać alkohol trzeźwemu, pełnoletniemu. Kto się jak i z kim umawia? Nie ma czasu o tym myśleć nawet.
 
     
biedronekzz

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-28, 19:30   

No więc, w raporcie było tylko napisane, że "Kasjer nie poprosił o okazanie dowodu osobistego". A co ciekawego się dowiedziałem to to, że klientka która robiła zakup próbny na alkohol jest rodziną do kierowniczki firmy ochroniarskiej. Co Wy na to? :)
  Ocena JMP: 2/10
     
tadam 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 674
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-28, 21:17   

Firma ochroniarska zatrudnia rodzinę Nic w tym dziwnego.Do nas też przyjeżdża na zakup próbny syn kierownika Tak sobie dorabia, czasami z kolegami.
 
     
biedronekzz

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-28, 23:12   

No spoko, ale dziewczyna nie wygląda na nieletnią, (i nią nie jest) więc, każdy taki zakup próbny kończy się tym, że nikt jej nie prosi o pokazanie dowodu osobistego. Znalazłem jej profil na fb i pokazałem jej zdjęcie innym kasjerom i każdy stwierdził, że wygląda na 18+
  Ocena JMP: 2/10
     
eugenia1 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 22
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-29, 19:49   

A u nas na sklepie kr szukał kiedyś powód do zwolnienia jednej z kasjerek no i wysłał swojego niepełnoletniego kuzyna który wyglądał przynajmniej na 25 lat a miał dopiero 17 lat po alkohol dziewczyna mu sprzedała i tym oto sposobem pożegnała się z pracą
  Ocena JMP: 7/10
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-30, 13:17   

I jeśli ta osoba wiedziała by, że takie bezprawne akcje nie może robić żaden kr ani ks i jeśli zgłosiła by taką BEZPRAWNĄ akcję na policję to ten kr miałby przerąbane. Możliwe że miałby sprawę o nakłanianie nieletniego na zakup alkoholu.
I tak niewiedza pozbawiła tej kasjerki pracy. ;( Smutne jest to jak niedoinformowanie szkodzi.
_________________
" Nie oglądaj się za siebie, bo Ci z przodu ktoś przyje..."
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-09, 09:25   

eugenia1 napisał/a:
A u nas na sklepie kr szukał kiedyś powód do zwolnienia jednej z kasjerek no i wysłał swojego niepełnoletniego kuzyna który wyglądał przynajmniej na 25 lat a miał dopiero 17 lat po alkohol dziewczyna mu sprzedała i tym oto sposobem pożegnała się z pracą


Jak najbardziej i zgłosić do starostwa , gminy itp i mają po koncesji. Widzicie wnosiliśmy o wprowadzenie szczegółowej procedury zakupu kontrolowanego , co wolno a co nie. W związku z powyższym wystąpimy o interpretację zdażeń zgłaszanych przez pracowników m.in do PIP oraz Policji z zapytaniem czy pewne znane nam działania są bezprawne. Chcemy też by pracodawca wprowadził procedurę odwołania od zakupu kontrolnego np w przypadkach jak opisane Powiedzcie mi jaki złodziej kupuje odkurzacz a w rurę od niego wpycha pastę do zębów?Bo też znam takie kwiatki
 
     
jacekjg133

Stanowisko:
klient

Dołączył: 15 Lut 2016
Posty: 3
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2016-02-15, 11:23   

Mam 20 lat, alko kupuję w Biedronce już od 2 lat i tak w 80% NIE pytają o dowód, chociaż mogę nie wyglądać na pełnoletniego
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-02-15, 12:02   

jacekjg133, Ty się chwalisz czy się żalisz ? :rool:
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Mariano

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 356
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2016-02-15, 18:11   

jeżeli kupujesz od dwóch lat, to pewnie już Cię kojarzą... ja sam czasami puszczam bardzo młodo wyglądające osoby, bo je kojarzę i wiem że mają te 18
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-02-15, 20:33   

Mariano, dokładnie tak :)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-16, 13:25   

A może wyglądasz na solidną trzydziechę i nawet nie pomyślą, żeby zapytać :P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo