Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Informacje na temat Biedronki - powierzchnia sprzedaży
Autor Wiadomość
matto 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 16 Maj 2014
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-16, 20:34   

Spróbuję, zatem przede mną 51 Biedronek! - może akurat wszyscy kierownicy będą mili i życzliwi :D A jeszcze jedno pytanie: Macie może jakiś pomysł na jeszcze jakąś cechę, która mogłaby odzwierciedlać "wielkość" danego sklepu? Myślałam np. o liczbie kas, bo z reguły większe sklepy, nastawione na większą liczbę klientów, mają więcej kas.
 
     
biedronella33
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-16, 22:10   

Wiekszy sklep - nie znaczy wiecej kas :)

Dwa lata temu dostawiali na naszym regionie jedna kase więcej na malutkim sklepiku :)

Hmmm. Raczej bym sadzila, ze wieksza powierzchnie ma sklep wyprzedażowy :)
 
     
matto 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 16 Maj 2014
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-16, 22:36   

Może niezbyt jasno się wyraziłam, ale chodziło mi o "wielkość" sklepu w senie nie powierzchniowym, ale nastawienia na konkretną liczbę klientów. ;) Chyba mogłabym przyjąć założenie, że im więcej kas, tym na większą liczbę klientów nastawiony jest sklep, prawda?
Szukam po prostu jakiegoś innego wskaźnika, którym mogłabym zróżnicować Biedronki, gdyby nie udało mi się z powierzchnią sprzedaży. ;]
 
     
biedronella33
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-16, 23:08   

matto, bedzie trudno. Bo sa sklepy malutkie, a klientow sie przewala więcej niz w duzym sklepie, bo to np. osiedlowa biedronka taka. Ale np. maja małe koszyki po 30 zł średnio.. To kasjerka jak obrotna to w ciagu jednej zmiany moze obsluzyc ok 400 takich klientow.. A sa o duzej powierzchni, gdzie w ciagu jednej zmiany obsluzy sie 200 klientow :)
 
     
@B_Krakow 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 154
Skąd: Kraków
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-17, 02:35   

Podziel sobie sklepy pod względem ilości koszy NF, np.:
- regały mobilne - sklepy mini i small
- sklepy medium - do 20 koszy NF
- sklepy big - 20-40 koszy NF
- sklepy super big - powyżej 40 koszy NF.

Albo podziel sobie sklepy pod względem posiadanego pieca do odpieku pieczywa (dane ze strony Biedronki).

Albo pod względem posiadanego dodatkowego asortymentu na promocję (na stronie masz oznaczone niebieskim domkiem - "produkt dostępny w wybranych sklepach".

Bo takich danych jak powierzchnia sklepu ja bym Ci osobiście nie udostępnił. Moja KR zapewne też nie.

Ilość kas to nie jest wyznacznik wielkości sklepu i ilości klientów. W Krakowie są sklepy big, które mają 5 kas i nie mają ruchu i są też sklepy small z 5 kasami w których ruch jest od rana do wieczora.
 
     
matto 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 16 Maj 2014
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-17, 13:12   

B_Krakow, dziękuję. Pomysł z podziałem według ilości koszy NF wydaje się być znakomity. O coś takiego właśnie mi chodziło. :)

Tylko teraz zadam takie nieprofesjonalne pytanie: Czym właściwie są "kosze NF" i "regały mobilne"? Przepraszam, ale zupełnie nie orientuję się w tym temacie. Trochę się domyślam, jednak chciałabym wiedzieć na pewno, a w Internecie nie mogę znaleźć zdjęć ani konkretnych informacji.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-17, 13:23   

kosz non food'owy to ta sterta żelaza, w której "eksponują" wszystkie szmatki, czasem jakąś akcję spożywczą
 
     
matto 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 16 Maj 2014
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-17, 18:23   

Jeszcze gdyby tylko ktoś mógł wyjaśnić mi różnicę między koszem "NF" i "regałem mobilnym" to byłoby super. ;)
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-17, 18:32   

na mniejszych sklepach, gdzie nie ma miejsca na wystawienie tylu koszy, są tzw. stoły mobilne. To taki metalowy regał na kółkach, gdzie kosze są miniaturowe i montowane piętrowo
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo