Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
urlopy pracownicze
Autor Wiadomość
0172
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-24, 00:27   urlopy pracownicze

czy ktos moglby mi wyjasnic ile razy w roku mozna wziasc urlop na zadanie (przy calym etacie) i opieke nad dzieckiem zdrowym?
 
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-06-24, 01:10   

urlop na żądanie : 4 dni w ciągu roku. Pracodawca może odmówić takiego urlopu jeśli zagrożone jest dobro lub mienie pracodawcy, muszą wystąpić szczególne okoliczności . Generalnie uż "się należy" choć powinno się poczekać na zgodę na taki urlop po jego zgłoszeniu.
Nie jest powiedziane że UŻ to jeden dzień. Więc taki urlop możesz wziąść np. 4x po 1 dniu ale też np. 2x po 2 dni. Liczy się ogólna liczba 4 dni w skali roku.

cytat mądrzejszych :
"Pracownik nie może więc rozpocząć urlopu na żądanie, dopóki pracodawca nie wyrazi na to zgody. Co więcej, rozpoczęcie urlopu na żądanie przed udzieleniem go przez pracodawcę może być uznane za nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy, stanowiącą ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych w rozumieniu art. 52 § 1 K.p. (wyrok Sądu Najwyższego z 16 września 2008, II PK 26/08)."

Opieka nad zdrowym dzieckiem - jeśli złożyłeś oświadczenie u pracodawcy że to Ty z tego urlopu będziesz korzystać to łącznie 2 dni w ciągu roku z czego 1 dzień w I półroczu a drugi w drugim półroczu, przy czym jeśli w I półroczu nie wykorzystasz to w II półroczu można wziąść 2 dni opieki.
 
     
haneczka244

Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-07-02, 21:29   

czy na urlop dwutygodniowy ma prawo decydować ks lub kr czy my zwykli ludzie bo z tego co wiem mój dwu tygodniowy wypracowany urlop ja wybieram sama kiedy chce chyba że się myle ;(
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-02, 23:47   

Cytat:
z tego co wiem mój dwu tygodniowy wypracowany urlop ja wybieram sama kiedy chce chyba że się myle

Niestety, mylisz się :)
 
     
ludz 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 15 Lut 2014
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-15, 23:01   urlop wypoczynkowy

Witam. Mam pytanko. Bylam na urlopie dwutygodniowym. Niestety 2 dni przed końcem urlopu zadzwoniła Pani kierownik i powiedziała, ze niestety musza mnie sciagnac na ostatni dzien urlopu do pracy. Polecenie kierwnika rejonu. Nie miałam wyjscia, zgodziłam sie. Czy mam teraz prawo do ponownego dwutygodniowego urlopu i czy wezma mi to z mojego urlopu pozostalego czy nie z mojego? Pomozcie prosze bo nie wiem co mi sie nalezy teraz.
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-15, 23:23   

Wyjście miałaś mogłaś się nie zgodzić :P skoro obowiązkiem jest aby pracownik miał nieprzerwany urlop 14 dniowy a Ty nie dotrwałaś do 14 dnia to logiczne ,że masz nadal do niego prawo. Oczywiście te kolejne 14 dni idzie z reszty urlopu jaki Ci pozostał na ten rok.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
ludz 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 15 Lut 2014
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-15, 23:37   urlopy

Dziekuje za info ale meczy mnie jeszcze jedno a jesli to bylby moj ostatni urlop w tym roku i co wtedy nie mialabym juz wcale 14 dniowej przerwy?
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-15, 23:43   

Podejrzewam ,że wtedy nie odwołaliby Cię z niego mając na względzie brak możliwości wydania kolejnych 14 dni choć z drugiej strony te dwa tygodnie to nie musi być sam urlop chodzi tylko aby to było 14 dni wolnych. Może więc to być kilka dni urlopu i kilka dni wolnych połączonych w dwa wolne tygodnie.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
Ostatnio zmieniony przez kluq 2014-02-15, 23:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
ludz 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 15 Lut 2014
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-15, 23:46   

Tez tak pomyslalam nie wiem skad ludzie biora takie informacje ale kilka osob w pracy jedna z nich to zastepca kierownika sklepu mowily mi, zemusza mi oddac teraz te 14 dni i to nie z mojego urlopu a w kp nic takiego nie znalazlam.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-16, 11:38   

Tu nie ma z czego się cieszyć, jeśli oddaliby Ci te 14 dni nie z urlopu, a w dniach wolnych, bo zostałoby Ci wtedy pełno godzin do odrobienia i pewnie byś miała z miesiąc wstawiane ciągle po 12 godz.
 
     
askab1

Dołączył: 03 Kwi 2012
Posty: 13
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-24, 15:38   

Hej pomóżcie!Za 2 tygodnie miałam wrócić z urlopu rocznego + zaległego wypoczynkowego! Dzwoniąc na sklep dowiedziałam się od kierownika ,że rejonowy kazał mi wstawić na ciągłości jeszcze 20 dni z bieżącego urlopu!Wkórzyłam się strasznie ale kierownik powiedział, że takie dostał polecenie i tyle!Powiedzcie co mam zrobić?Nie znam tego rejonowego nie pracowałam z nim wcześniej,kłócić się i drzeć odrazu po powrocie czy dać sobie spokój i tyrać do końca roku z 6 tylko dniami urlopu??Trochę to dziwne bo dziewczyny na sklepie mają tylko po pare dni urlopów wydanych z tego roku a mnie tak chce z tego urlopu wyczyścić!
 
     
@stoneczka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 284
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-24, 16:50   

askab1 napisał/a:
Hej pomóżcie!Za 2 tygodnie miałam wrócić z urlopu rocznego + zaległego wypoczynkowego! Dzwoniąc na sklep dowiedziałam się od kierownika ,że rejonowy kazał mi wstawić na ciągłości jeszcze 20 dni z bieżącego urlopu!Wkórzyłam się strasznie ale kierownik powiedział, że takie dostał polecenie i tyle!Powiedzcie co mam zrobić?Nie znam tego rejonowego nie pracowałam z nim wcześniej,kłócić się i drzeć odrazu po powrocie czy dać sobie spokój i tyrać do końca roku z 6 tylko dniami urlopu??Trochę to dziwne bo dziewczyny na sklepie mają tylko po pare dni urlopów wydanych z tego roku a mnie tak chce z tego urlopu wyczyścić!


może szkolenia ci wyszły a nie ma w najbliższym czasie
  Ocena JMP: 5/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo