Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PZU UWAGA NA STAWKĘ UBEZPIECZENIA!!!!!

czy przy ubezpieczeniu zawieranym za pośrednictwem pracodawcy powinien być cały regulamin uberzpieczenia do wglądu?
tak ,
86%
[ 62 ]
nie, leży to w interesie ubezpieczającego się
0%
[ 0 ]
przedstawiona tabela oferty wprowadza w błąd
13%
[ 10 ]
Głosowań: 64
Wszystkich Głosów: 72

Autor Wiadomość
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-07, 23:09   

stłuczenie nie jest uszczerbkim na zdrowiu
 
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-08, 08:55   

Robertty popatrz - według ankiety wychodzi na to, ze niewiele bo niewiele ale niektórzy bardzo dokładnie studiują OWU ubezpieczyciela - no bo jak inaczej wytłumaczyć te 6 osób które stwierdzają, że tabela zawiera błędy. Szkoda tylko że oni nic nie powiedzieli i dopiero jak Ty się odezwałeś to teraz kliknęli :) :)

A serio -
Oczywiście że i OWU i poszczególne klauzule wyłączające powinny być do wglądu a nawet więcej - z racji ich wielkości każdy powinien je dostać. Inną rzeczą jest to, że zapewne 90% osób ich nie przeczytałoby a z pozostałych 10% większość i tak nie zrozumie.
OWU są zwykle na tyle skomplikowane że trzeba dużo samozaparcia żeby je zrozumieć dokładnie. Znam agenta który mimo, że pracuje wiele lat w branży bardzo często sięga do OWU bo po prostu jest tego za dużo, szczególnie klauzul. A tak naprawdę to takie OWU to lektura dla prawnika bardziej a nie dla osób które jak to się mówi nie siedzą w temacie .
Tabela powinna dlatego w sposób skondensowany pokazać kwoty ale i też zawierać kilka najistotniejszych warunków ubezpieczenia.
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-08, 11:11   

niestety owu powinno być dostępne,można przypuszczać że umowa cywilno-prawna między pzu a jmp, zawiera szczególne zapisy.... np mogą być wysokie składki na ubezpieczenia pracownicze są wysokie składki ubezpieczeniowe , a np prolongaty na ubzpieczenie floty pojazdów........
 
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-08, 13:33   

Składki na ubezpieczenia pracownicze są niskie, najniższe z jakimi ja się spotkałem jeśli chodzi o pzu - to ilość osób robi robotę.
To samo pzu w wariancie I za składkę wyższą o 50% dawało 2x niższe świadczenia - właśnie dlatego, że było tylko kilka/kilkanaście osób z firmy.
Tutaj ilość osób może iść w tysiące stąd i takie a nie inne świadczenia i wysokość składki.
Być może firma ja jakieś bonusy z tego tytułu przy ubezpieczaniu swojego majątku a może nic nie ma - ale to już tylko ewentualnie sfera domysłów , nie wnikam w to.
Zresztą w B są 2 firmy - ta druga też ma takie klauzule? sprawdzałeś może OWU ?
 
     
~doda30 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 07 Gru 2012
Posty: 51
Skąd: Gdańsk
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-09, 14:36   

Druga firma? Firma promuje jedną,co jkis czas kierownictwo wywiesza info o braku karencji w ubezpieczeniu....podobno jest region ze jest druga na wniosek pracownikow.nie mamy ani opcji ani owu..-
  Ocena JMP: 5/10
     
Robertty
[Usunięty]

  Wysłany: 2014-02-09, 17:46   

wybór to brak wyboru a "ulotka" z przed półtora roku nie zawierała ważnej informacji że " ulotka nie stanowi oferty w rozumieniu prawa cywilnego" ta klauzula obecnie jest w tabeli, ja zawirałem umowę gdy tej klauzuli nie było , i mam tę ulotkę...czyli ? do sądu?
 
     
~doda30 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 07 Gru 2012
Posty: 51
Skąd: Gdańsk
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-10, 11:29   

ciekawe czy dostaniemy regulamin bo ja już nie wiem na jakie pieniądze moja rodzina może liczyć po mojej śmierci
  Ocena JMP: 5/10
     
pati3010 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 21 Lip 2011
Posty: 20
Skąd: wielkopolska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-10, 11:34   

ja mam nowy regulamin mogę wam przesłać na stronkę i bedzicie mieli jasność odnośnie wypłat

[ Dodano: 2014-02-10, 11:45 ]
przykro mi nie wstawię ponieważ nie mam uprawnień do wstawienia pliku ale mogę przesłać chętnym na email
  Ocena JMP: 5/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo