Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Bartosz
2013-09-10, 20:28
Zapis na kamerze
Autor Wiadomość
kalama7

Stanowisko:
klient

Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-11, 10:01   

Larrikol, dzięki, sama już nie wiem, chyba będę musiała pogodzić się ze stratą.....szkoda....
 
     
martaa88

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-11, 10:52   

przywłaszczył???? chyba znalazł, a to nie kradzież. Przypuszczam że klient sklepu jak już bo wątpie żeby któraś z kasjerek wzięła sobie rzecz znalezioną w sklepie. My też dużo rzeczy znajdujemy i wszystko zostawiamy. Nie ma opcji żeby ktoś sobie coś wziął.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-11, 11:05   

martaa88 napisał/a:
przywłaszczył???? chyba znalazł, a to nie kradzież.

Przywłaszczenie jak i kradzież tez jest wykroczeniem i mozna zostać za to ukaranym, jak sie udowodni winę. Nie ma sensu naskakiwać na dziewczynę, która próbujue tylko jakoś odzyskać straconą rzecz. Nikt z nas nie zarabia w biedronce takich kokosów, żeby z usmiechem przełknąć taką stratę, więc powinniśmy zrozumieć, a nie atakować tylko dlatego, że rzecz zdarzyła się w biedronce i solidarnie wszyscy czujemy się oskarżeni :) Ale niestety ta sprawa jest raczej skazana na niepowodzenie.
 
     
biedronka1477

Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 662
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-11, 11:56   

Okulary zostały zgubione przez nieuwagę a nawet jak ktoś znalazł i oddaje to należy mu się znaleźne.
 
     
@makota


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 222
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-11, 12:49   Re: Zapis na kamerze

kalama7 napisał/a:
Witam, bardzo proszę o pomoc.
Studiuję w Poznaniu i w ostatnim tygodniu sierpnia robiłam zakupy w Biedronce. Po powrocie do domu, a mieszkam w mazowieckim, okazało się, że musiałam w sklepie zostawić okulary ( przeciwsłoneczne) wartość ok. 500 zł , bo służyły mi równieź jako korekcyjne. Próbowałam skontaktować się z Biedronką od razu telefonicznie, ale nie udało mi się. Wczoraj przyjechałam do Poznania i rozmawiałam z kierownikiem sklepu, aby zabezpieczył nagranie z monitoringu. Ale Pani Kierownik stwierdziła, że tego nagrania już nie ma. Bo po 2 tygodniach automatycznie się zgrywa. Co teraz zrobić, nie wiem czy to prawda z tym nagraniem, faktycznie już go nie ma, uwierzyć pani kierownik ? Czy zgłosić na policję prośbę o zabezpieczenie nagrania.
Pomóżcie...


a ja już takiego posta kiedyś czytałam... o zgubionej rzeczy, innym mieście i z pytaniem o zapisy z kamer... ciekawe o co chodzi tak naprawdę. i komu.
_________________
klient w krawacie jest mniej awanturujący się :)
 
     
kalama7

Stanowisko:
klient

Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-11, 13:12   

Niestety nic wcześniej nie zostawiłam w Biedronce i nie pisałam na forum. A chodzi mi o okulary zastawione w sklepie i próbę ich odzyskania i tyle w tym temacie...

[ Dodano: 2013-09-11, 13:21 ]
I nie mam podejrzeń co do nieuczciwości pracowników tego sklepu, raczej myślałam, że ktoś z klientów je wziął i to chciałam sprawdzić. Stąd moje pytanie najpierw dotyczyło tego czy ktoś ich nie znalazł i nie oddał. A później jaka jest moźliwość sprawdzenia tego na kamerze. Pisząc tutaj chciałam sprawdzić czy p. Kierownik mówiła prawdė, bo może jej siè ńie chciało sprawdzać. I to wszystko.
 
     
biedronka1477

Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 662
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-12, 11:42   

Za łożyłaś, że kierownik nie mówi prawdy. A jak sprawdziłaby na kamerze to co klient wziął i poszedł. policja w tym nie pomogłaby
 
     
~portofino

Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 28
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-12, 15:41   

biedronka1477 napisał/a:
Okulary zostały zgubione przez nieuwagę a nawet jak ktoś znalazł i oddaje to należy mu się znaleźne.


Znaleźne się należy wyłącznie w sytuacji, kiedy przed oddaniem właścicielowi tej rzeczy, znalaźca wyraźnie powie, że znaleźne się należy.

Jeżeli znalaźca przekaże właścicielowi rzecz bez uprzedniego złoszenia i upomnienia się o znaleźne, to właściciel nie ma obowiązku przekazać nic oprócz grzecznościowych formułek.

Tak mówią przepisy prawa.

W takim sklepie jak Biedronka przelewa się taka masa ludzi, że trudno o to, żeby taka rzecz jak okulary i to pewnie markowe zostały długo.

Ja osobiście zostawiłem w hotelu czterogwiazdkowym w pokoju parasol. Parasol nie był tani, bo kosztował kilkaset złotych.
Ja się zorientowałem, że parasola nie mam w ciągu dwóch godzin od wymeldowania się.
Oczywiście w takim pokoju po mnie nie było żadnego gościa, tylko obsługa.
Zadzwoniłem do hotelu i powiedziałem w czym rzecz. Oddzwoniono do mnie z informacją, że oczywiście parasola nie znaleziono.
Stratę przełknąłem.
Ale żeby nie było, że tylko są takie przypadki, to lat kilka temu zostawiłem w hotelu marynarkę. Obsługa hotelu marynarkę znalazła sama, przedzwonili do mnie z zapytaniem czy to nie czasem moja marynarka. Po tym jak opisałem marynarkę, hotel chciał mi odesłać ją do domu kurierem, ale koszty pokryć musiałem ja.
Bardzo chętnie się zgodziłem na takie rozwiązanie.

Żeby tu zaraz bystrzachy nie doszły do wniosku, że ciągle wszystko gubię, to oznajmiam, że tak się złożyło, że to moje dwa przypadki zgubienia czegokolwiek w moim dorosłym życiu, a z hoteli korzystam służbowo około 30 dni w roku.
 
     
kalama7

Stanowisko:
klient

Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-12, 17:16   

Byłam dzisiaj na policji, został spisany protokół i na początku przyszłego tygodnia dostanę odpowiedż, czy jest możliwe przejrzenie zapisu, więc czekam....
 
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-12, 20:04   

czyli zgłosiłaś kradzież? czy zwykłym zgubieniem też policja się zajmuje? tak z ciekawości zapytuję?
 
     
kalama7

Stanowisko:
klient

Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-15, 17:23   

Policja nie przyjmuje zgłoszeń o rzeczach zgubionych... Tak mnie poinformowano, w tym przypadku trudno też mówić o kradzieży....Ale mogę jeżeli to się potwierdzi , złozyć sprawę o przywłaszczenie cudzej rzeczy, jednak jak usłyszałam, jest bardzo mała szansa na odzyskanie okularów. Będę na początku tygodnia miała informacjė odnośnie nagrania, jeżeli jeszcze będzie zapis, to też musiałabym mieć wielkie szczėście żeby osoba została rozpoznana.
 
     
biedronka1477

Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 662
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-16, 15:47   

A kto go będzie miał rozpoznać bo chyba nie policja?

[ Dodano: 2013-09-16, 15:47 ]
Zresztą wątpię, że będzie się im chciało porównywać zdjęcia w sprawie okularów
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-16, 15:53   

U nas była kiedyś podobna sytuacja z portfelem, jeden klient zostawił, a drugi sobie wziął. Policja zgłoszenie przyjąć musiała, niezależnie czy im się chciało, czy nie, za to im płacą, to ich praca i łaski nie robią. A kto miał rozpoznać? A no obsługa sklepu oczywiście, okazało się, że to stały klient, dostał rok w zawieszeniu na trzy lata. Osoba może też być znana policji i też moga rozpoznać. Takie sprawy nie są wcale nie do rozwiązania jak widać.
 
     
biedronka1477

Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 662
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-16, 19:59   

A jak rozjeb............. szyby w samochodzie to sprawa jest umarzana ze względu na nie wykrycie sprawcy po kilku dniach a koszta większe niż okularów. Bo to właśnie Polska
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo