Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dzieci do lat 4
Autor Wiadomość
~myfa88 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Wrz 2013
Posty: 25
Wysłany: 2013-09-11, 19:27   Dzieci do lat 4

Witam biedronki ;) po macierzyńskim wracam do pracy, moje pytanko brzmi czy wie ktoś może jak wyglada praca w niedziele oraz nocki gdy karmię piersią oraz dziecko jak się mozna domyśleć nie skończyło 4 lat? Słyszałam, że nie można robić nadgodzin a jak dobrze kojarzę niedzielne 12 godzin to nadgodziny :)
 
     
@blablo 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Paź 2011
Posty: 210
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-11, 20:27   

w niedzielę normalnie możesz mieć zaplanowane 12 godzin, to nie są nadgodziny, należy ci się przerwa na karmienie, więc możesz wyjść z pracy godzinę wcześniej i wpisać się w pamiętnik, zapłacone będziesz miała za 12 godzin, tak samo gdy masz zaplanowane 8 czy 6 godzin, godzina się należy. Na nocki możesz przychodzić tylko jeśli podpiszesz taką zgodę, więc nie musisz. Acha godzina na karmienie przysługuje jeśli będziesz miała zaświadczenie od lekarza, że karmisz piersią.

Nie wiem, czy zrozumiale napisałam, może ktoś mnie poprawi
 
     
~myfa88 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Wrz 2013
Posty: 25
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-11, 21:11   

Dzięki:) Bardzo zrozumiale :)
 
     
adas 

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 24 Kwi 2013
Posty: 20
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-13, 18:03   

Podstawą prawną oświadczenia jest art. 148 oraz 178 § 2 Kodeksu pracy, które stanowią o szczególnych unormowaniach czasu pracy pracowników opiekujących się dzieckiem do ukończenia przez nie 4 roku życia.

Składając oświadczenie o sprawowaniu opieki nad dzieckiem do lat 4 pracownik zawiadamia pracodawcę o zamiarze i zakresie skorzystania bądź nie skorzystania z przysługujących mu z tego tytułu uprawnień. Stąd też konieczność złożenia u pracodawcy stosownego oświadczenia, które jest jednocześnie decyzją w tej sprawie.

Kodeks pracy określa, że pracownicy będący rodzicami bądź opiekunami dziecka do lat 4, którzy wykonują pracę w systemach i rozkładach czasu pracy takich jak:

system równoważnego czasu pracy (w tym przy pracach polegających na dozorze urządzeń, pilnowaniu mienia lub ochronie osób, związanych z koniecznością częściowego pozostawania w gotowości do pracy, a także w przypadku pracy zakładowych służb pożarnych i ratowniczych),
system skróconego tygodnia pracy,
weekendowy system czasu pracy,
mają możliwość skorzystania z uprawnień do ograniczenia dobowej normy czasu pracy do 8 godzin. Za czas nieprzepracowany w związku ze zmniejszeniem wymiaru czasu pracy w ww. systemach pracownikom przysługuje prawo do wynagrodzenia.

Opiekunów dzieci do lat 4 nie wolno także, bez ich zgody, zatrudniać:

w godzinach nadliczbowych,
w porze nocnej,
w systemie przerywanego czasu pracy,
delegować poza stałe miejsce pracy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo