Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Orzeczenie o niepełnosprawności
Autor Wiadomość
Nubia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 1
Wysłany: 2010-03-16, 13:15   Orzeczenie o niepełnosprawności

Mam pytanie czy ktoś z Was posiada(orzeczenie)lub zna pracownika z biedrony z orzeczeniem o niepełnosprawności?pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)
 
     
~matusiak80 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 20 Gru 2009
Posty: 30
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-03-18, 09:15   

u nas był taki pracownik miał orzeczenie o stopniu lekkim czyli praca o poniedziałku do piątku i tylko po 8 godzin
  Ocena JMP: 5/10
     
@Biedronek On 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 339
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-03-19, 11:51   

Koleżanka wyżej napisała dobrze o stopniu lekkim , lecz nic w podręczniku KS nie pisze że praca od poniedziałku do piątku , praca 8 g na dobę i 40 g w tyg . Pracownik z takim orzeczeniem może pracować dłużej i w godz nocnych pod warunkiem że lekarz prowadzący badanie wyrazi na to zgode.
Okres rozliczeniowy to jednomiesięczny i jeszcze jest dodatkowa przerwa 15 minutowa wliczana do czasu pracy. No rozpisałem się troche w tym temacie :D jest jeszcze orzeczenie o stopniu umiarkowanym i znacznym lecz nie będe opisywał szczegółów bo to też nie w temacie. Wiem to , dlatego że się szkole, może Mi się przyda :)
Pracuje już długo i nie słyszałem, żeby w moim rejonie taka osoba pracowała.
  Ocena JMP: 6/10
     
@chester1988 
PREZES JMD


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 116
Skąd: Bukowno
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-03-19, 17:21   

właśnie firma raczej nie zatrudnia takich pracowników, bo cóż tu ukrywać to kłopotliwe...
_________________
chemios.pl kliknij na reklamę...
kac morderca nie ma serca zbieram na piwo pomóżcie!
 
     
~matusiak80 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 20 Gru 2009
Posty: 30
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-03-20, 15:53   

u nas ta pani pracowała rok czasu i jak dzwoniłam do kadr to tak mi powiedzieli że tylko 40 godz tyg.
  Ocena JMP: 5/10
     
@Biedronek On 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 339
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-03-20, 23:11   

To sie zgodze ze 40 h/tydz ,bo tyle moze no chyba ze lekarz prowadzacy wyrazi to wtedy moze wiecej.Lecz dziwne dla mnie ze praca od pon-pt a weeki wolne,szukalem dzis jeszcze w pracy w podreczniku czy tej osobie przysluguja weeki wolne,lecz nie znalazlem.Wiem ze jestem dociekliwy :D ,lecz przy szkoleniu to moze mi sie przydac ;)
  Ocena JMP: 6/10
     
~cwaniak 


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 60
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-06-11, 11:26   

u nas był kiedyś taki 25latek co wyglądał na 30lat i miał strasznie dziwne drygi - na skutek operacji mózgu bo miał guza. Co ciekawe miał orzeczenie o stopniu lekkim a pracował tyle co każdy - żadne 40h/tyg. To był rok temu.
  Ocena JMP: 4/10
     
Grzegorz 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-22, 17:57   

Witam Może ktoś się orientuje jak jest z orzeczeniem o stopniu Umiarkowanym, czy taka osoba może pracować w nocy? I ile godzin...
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-22, 18:15   

U nas żadna osoba ze zgłoszonym stopniem niepełnosprawności nie może pracować w nocy tzn. między 22.00-06.00 ani w godzinach nadliczbowych.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
JanuszJG 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 14 Sty 2014
Posty: 19
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-25, 07:11   

lenka* napisał/a:
U nas żadna osoba ze zgłoszonym stopniem niepełnosprawności nie może pracować w nocy tzn. między 22.00-06.00 ani w godzinach nadliczbowych.


Czy oby na pewno osoba niepełnosprawna posiadająca stopień niepełnosprawności nie może pracować w godzinach nocnych i nadliczbowych? Według mnie może, bo tak mówi Ustawa o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych:

Cytat:
Art. 15. 1. Czas pracy osoby niepełnosprawnej nie może przekraczać 8 godzin na dobę i 40 godzin tygodniowo.

2. Czas pracy osoby niepełnosprawnej zaliczonej do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności nie może przekraczać 7 godzin na dobę i 35 godzin tygodniowo, jeżeli lekarz przeprowadzający badania profilaktyczne pracowników lub w razie jego braku lekarz sprawujący opiekę nad osobą niepełnosprawną wyda w odniesieniu do tej osoby zaświadczenie o celowości stosowania skróconej normy czasu pracy.

2a. Normy czasu pracy, o których mowa w ust. 2, stosuje się od dnia przedstawienia pracodawcy zaświadczenia o celowości stosowania skróconej normy czasu pracy.

3. Osoba niepełnosprawna nie może być zatrudniona w porze nocnej i w godzinach nadliczbowych.

4. Koszty badań, o których mowa w ust. 2, ponosi pracodawca.

Art. 16. 1. Przepisów art. 15 nie stosuje się:

1) do osób zatrudnionych przy pilnowaniu oraz

2) gdy, na wniosek osoby zatrudnionej, lekarz przeprowadzający badania profilaktyczne pracowników lub w razie jego braku lekarz sprawujący opiekę nad tą osobą wyrazi na to zgodę.

2. Koszty badań, o których mowa w ust. 1 pkt 2, ponosi pracodawca.
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-25, 07:14   

JanuszJG, nie może :boks:
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
JanuszJG 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 14 Sty 2014
Posty: 19
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-25, 07:26   

DarkSide napisał/a:
JanuszJG, nie może :boks:


Dlaczego nie może? Chyba, że Jeromino Martins Polska S.A. uznało, że osoby zatrudnione w Biedronce nie mogą pracować w godzinach nocnych i nadliczbowych, a to by wyjaśniało sprawę.
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-25, 07:35   

Cytat:
Czas pracy osoby niepełnosprawnej nie może przekraczać 8 godzin na dobę i 40 godzin tygodniowo.

Czytamy ze zrozumieniem !!
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
JanuszJG 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 14 Sty 2014
Posty: 19
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-25, 15:07   

DarkSide napisał/a:
Cytat:
Czas pracy osoby niepełnosprawnej nie może przekraczać 8 godzin na dobę i 40 godzin tygodniowo.

Czytamy ze zrozumieniem !!


Owszem nie może przekraczać, ale jest jeden wyjątek. Jeśli lekarz medycyny pracy wyrazi zgodę na to, aby osoba niepełnosprawna pracowała w godzinach nocnych i nadliczbowych, to jej czas pracy w danym dniu może zostać wydłużony do 12 godzin. Co innego, gdy osoba niepełnosprawna nie posiada zgody od lekarza medycyny pracy, to już zupełnie inna bajka.

P.S. Sam jestem osobą niepełnosprawną i lekarz medycyny pracy podczas badania profilaktycznego zapytał się mnie o wydanie takiego pozwolenia, jednak ja się na to nie zgodziłem.
 
     
struś 

Dołączyła: 28 Sie 2012
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-25, 16:34   

Wiadomo , ze nikt się na takie coś nigdy nie zgodzi - jak ma wybór. Mamy u siebie też taką kasjerke i tylko problem jest , bo ktoś musi za nią wiecej weekendów przepracować . W normalny dzień może pracować , a w weekend już nie ;/ paranoja
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo