Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Błędne ceny
Autor Wiadomość
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-06, 11:00   

Nikt z obsługi sklepu nie ma możliwości zmienić ceny, która jest w systemie. Kierowniczka Cię nie okłamała.
 
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-06, 11:00   

Larrikol napisał/a:
patogen123, a czy zdajesz sobie sprawę z tego, że gazetka reklamowa rzadko jest ofertą? A przepisy, które tu od początku są przytaczane, dotyczą tylko oferty sprzedaży. Nie można domagać się zwrotu różnicy, tylko na podstawie reklamy z gazetki. Jeśli sklep to robi, to już jego sprawa. To jest tak samo jak ze zwrotami. Sklep postanowił zrobić przyjemność klientom i umożliwił zwrot towarów, a wszyscy od razu uznali, że takie jest ich prawo.


Czy zdajesz sobie sprawę, że na stronie internetowej jest napisane "oferta" i nie ma żadnego zastrzeżenia, że to jednak nie jest oferta?

Masz wykształcenie prawnicze i jesteś gotowa pod własnym imieniem i nazwiskiem zagwarantować, że JMP może tak robić, więc lepiej po prostu olewać wszystkie ich reklamy i wybrać jakąś uczciwszą sieć?
  Ocena JMP: 3/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-06, 11:12   

Teraz to juz sobie dopowiadasz... Napisałam tylko tyle, że na podstawie gazetki nie można domagać się zwrotu różnicy w cenach. A ponieważ jesteś leniwy, to Cię trochę wyręczę, bo nie trzeba wcale być prawnikiem:
Cytat:
Za ofertę sprzedaży uważa się wystawienie towaru w miejscu sprzedaży. Wskazanie produktu w ulotce reklamowej nie będzie więc ofertą - wyjaśnia adwokat Patrycja Chobel-Kotasińska z Centrum Pomocy Prawnej

Cytat:
O ile fakt wystawienia towar w miejscu publicznym wraz z określeniem jego ceny uważa się za ofertę sprzedaży, o tyle w przypadku gazetek reklamowych np. dostarczanych do domu nie jest to już takie oczywiste

Cytat:
Zdarza się też tak, że sprzedawca sam wyłącza uznanie gazetki reklamowej za ofertę. Czyni to zamieszczając klauzule – gazetka reklamowa jest reklamą i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Oznacza to tyle, że stanowi ona wówczas zaproszenie do zawarcia umowy sprzedaży danego towaru, a cena w niej podana „nie wiąże” sklepu

Cytat:
Pomocną dłoń do sprzedawców wyciągnął także ustawodawca, wskazując w art. 71 Kodeksu cywilnego, że ogłoszenia, reklamy, cenniki i inne informacje, skierowane do ogółu lub do poszczególnych osób, poczytuje się w razie wątpliwości nie za ofertę, lecz za zaproszenie do zawarcia umowy.

Nikt nie chce celowo nacinać klientów, bo doskonale wie, że to się nie opłaca w dłuższej perspektywie. Takie błędy zdarzają się przypadkiem i w mierę możliwości naprawiane są na bieżąco. Nie próbuj wmawiać, że sklepy żerują na głupocie klientów.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-06, 15:47   

Larrikol napisał/a:
Nikt z obsługi sklepu nie ma możliwości zmienić ceny, która jest w systemie. Kierowniczka Cię nie okłamała.

to prawda ale wystarczyło to od razu zgłosić i w ciągu kilku godzin a już na pewno na drugi dzień byłoby po problemie , myślę że słowo "przepraszamy" załagodziłoby całą sytuację , można było też zrobić inaczej jeśli klient jest bardzo roszczeniowy ale to inny temat ;)
ten problem nie dotyczył wszystkich sklepów , widocznie trafiła się błędna partia koszulek , takie rzeczy się zdarzają i bardzo często wychwytują i zgłaszają to klienci .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
#majamaja 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 29 Lis 2017
Posty: 106
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-06, 17:06   

patogen: może być tak, że byka walnie drukarnia. Dlaczego mamy zwracać w takim wypadku kasę? Pretensje trzeba mieć do idiotów wymyślających procedury... u nas zgodnie z procedurą nie ma zwracania różnicy jeśli cena z gazetki a cena w systemie się różni. I albo rezygnujesz albo kupujesz w cenie z ''systemu'' a potem dzwonisz do BOK i to oni decydują czy roszczenie jest zasadne. Teraz np. nie przyjmuje się zwrotów jak ktoś naklejki weźmie. Ludziska nabiorą towaru bo chcą naklejki a potem przychodzą oddać a tu zonk. Ja od razu na paragonie piszę pobrano naklejki, karty w ilości xx... i cóż zgodnie z procedurą towaru nie przyjmuję :D

marta1: hihi z procedur zawsze miałam 6... a PIH była u nas już 2 razy w tym roku :D
 
     
~Rootek90 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 20 Kwi 2018
Posty: 37
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2018-06-06, 17:22   

Albo robisz to tak: idziesz do sklepu bierzesz gazetke i produkt X kosztuje 29,99zl na kasie/w systemie widnieje 49.99zl tak jak mowicie, nie zwracacie roznicy. Ale kupujecie go piszecie na FB Biedronki informacje o tym + skan paragonu wysylasz a oni przychylnie sie ustosunkują i zwroconą roznice bedziesz miec. Troche z tym zabawy jest ale efekt 100%
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-06, 17:28   

marta1, oczywiście zawsze można się dogadać. Wszystko zależy od podejścia kierownika i postawy klienta. Ja prawdopodobnie zrobiłabym zwrot i zaproponowała, że odłożę towar i dam znać jak błąd naprawią. Ze strony sklepu to chyba max...
 
     
#majamaja 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 29 Lis 2017
Posty: 106
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-06, 17:39   

Larrikol napisał/a:
marta1, oczywiście zawsze można się dogadać. Wszystko zależy od podejścia kierownika i postawy klienta. Ja prawdopodobnie zrobiłabym zwrot i zaproponowała, że odłożę towar i dam znać jak błąd naprawią. Ze strony sklepu to chyba max...



zgadzam się bo z poziomu sklepu nic więcej w tym przypadku zrobić się nie da... chyba, że ktoś jednak odda różnicę ale wtedy łamie procedurę.
 
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-06, 17:51   

majamaja napisał/a:
patogen: może być tak, że byka walnie drukarnia. Dlaczego mamy zwracać w takim wypadku kasę?


Jak byka walnie drukarnia to jest to kwestia między drukarnią, a JMP (które drukarnię wybrało).


majamaja napisał/a:
Pretensje trzeba mieć do idiotów wymyślających procedury...


No, przecież ja mam pretensję właśnie o procedurę.

Larrikol napisał/a:
Teraz to juz sobie dopowiadasz... Napisałam tylko tyle, że na podstawie gazetki nie można domagać się zwrotu różnicy w cenach. A ponieważ jesteś leniwy, to Cię trochę wyręczę, bo nie trzeba wcale być prawnikiem:

Wcześniej ktoś tutaj się Ciebie zapytał po co otwierasz usta, gdy nie masz nic mądrego do powiedzenia i ja miałem ochotę napisać, że robisz to po to, żeby nie wyjść z wprawy.

Pierwsza Twoja wypowiedź nijak się nie miała do sytuacji, którą ja opisałem , więc Ci doprecyzowałem, czemu ogólnikowe "gazetka nie jest ofertą" nie ma dla mnie znaczenia, a Ty mi tu wklejasz kilka zdań z Faktu na temat ogólnikowego "gazetka nie jest ofertą".
  Ocena JMP: 3/10
     
Kamcio87 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 06 Cze 2018
Posty: 1
Skąd: Rzeszow
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-06, 17:59   w reklamie jest cena od 29.99 wiec...

:ops: ludzi widzą cene i drą jak głupki a to żeby opis poczytać to po co są koszulki po 29.99 i po 39.99 myślenie nie boli a każdy tylko pod kasą i ja chce pieniądze masakra Przykład teraz mamy ogórki gruntowe w promocji klien bierze szklarniowe i z morda żeby mu kase odawac wiec biore cenówki i głosno tłumacze jaka jest róznica w wyglądzie ogorka az się czerwony robi i wychodzi z dziecmi latwiej niż z klientami biedronki którzy szacunku za grosz niemaja
  Ocena JMP: 2/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-06, 18:02   

majamaja napisał/a:
PIH była u nas już 2 razy w tym roku :D

a to już wiadomo dlaczego :P

[ Dodano: 2018-06-06, 18:03 ]
Kamcio87, a przeczytałeś cały temat ?
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
~Nju 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 08 Mar 2018
Posty: 27
Skąd: Wrocław
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-15, 17:53   

jeśli wina leży po naszej stronie czyli z braku personelu i czasu ceny na sklepie nie wymieniamy to wtedy oddajemy różnicę . to jedyna sytuacja. a jest ich coraz więcej niestety . a firma nie stworzyła żadnych narzędzi do zwracania różnic cenowych a kasa idzie na minus z konta kasjera.
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-15, 18:00   

Nju napisał/a:
jeśli wina leży po naszej stronie czyli z braku personelu i czasu ceny na sklepie nie wymieniamy to wtedy oddajemy różnicę . to jedyna sytuacja. a jest ich coraz więcej niestety . a firma nie stworzyła żadnych narzędzi do zwracania różnic cenowych a kasa idzie na minus z konta kasjera.


oczywiscie, ze stworzyla, jesli jest bledna cena (np. nie zdjeta promocja na produkt X do 14.06) i ktos kupuje karton tego produktu to wydajesz roznice powiedzmy 20 zlotych, zachowujesz paragon klienta i cene ,ktora wisiala. Wypelniasz raport, wpisujac wydanie roznicy klientowi przypinasz cene + paragon

jest jeszcze masa innych przypadkow, wydaje mi sie ,ze jest to w podreczniku kierownika i jest w niej kilka przypadkow. Widzialem to czytalem, ale juz zapomnialem bo w sumie juz mnie to nie dotyczy ;) chyba ,ze jako klienta i raz to wykorzystalem bo na czytniku byla inna cena i inna cena w lodowce, kasjer wydal roznice :P i zachowal sobie paragon
 
     
~Nju 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 08 Mar 2018
Posty: 27
Skąd: Wrocław
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-15, 22:11   

widzę że jesteś kasjerem ;)

wiesz nie problem oddać różnicę z kasetki. a jak jest 8 zł to nie ma raportu .

Powinna być na kasie funkcja (która nie działa na kasach dotykowych) która umożliwia zwrot różnicy w cenie !
I na rozliczeniu drukuje się sama informacja o zanotowanych zwrotach różnic.
A nie jak teraz nabija się kasjerom różnicę .
 
     
@maniek19 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 246
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-15, 22:43   

Firma się takie rozwiązania boi i go nie wprowadzi z jednego powodu. Zbyt duże pole do manipulacji i przekrętów, przecież nie tak dawno odblokowała dopiero możliwość wycofania dowolnego produktu z paragonu.
  Ocena JMP: 2/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo