Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
BUDŻET-PREMIA
Autor Wiadomość
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-03-28, 20:28   

u8t3io3p napisał/a:
Ja nie mówię o kolejce na 4 osoby ale o kolejce na 20 osob i nie mówię to przez 20 min tylko przez kilka godzin


To nie kierownik wyznacza ile osób na zmianie, bo ma x etatów to musi te x etatów rozplanować na cały kwartał, gdyby dostał nagle 3 kasjerom miałby x+3 na kwartał i mógłby dać np. W największych dniach ruch środki np. 12-20

Jestem zdania że som i ssm czy jak to się zwie powinni brać premie od braku kolejek ;) w godzinach szczytu, chyba że wszystkie kasy obsadzone. zaraz by ich nie bylo :P


Ja z tego co obserwuję wyciągam takie wnioski, że dopóki są obroty to choćby kolejki były do chłodni pozawijane wokół stojących w alejkach palet, choćby nie było cen i podłoga była usłana kartonami, które ludzie sami by rzucali pod nogi, by dostać się do promocyjnych produktów, firma będzie się kręcić ...
Na papierkach będzie wszystko się zgadzać, raporty, druczki będą pokazywać jak jest cudnie, a że nijak się będą miały do rzeczywistości to nieistotny szczegół, kasa płynie? płynie, więc jest spoko :)

Kiero ma określoną ilość etatów na sklepie i nimi obsadza, ktoś odchodzi, ktoś idzie na L4 i kiero obsadza tymi co zostali, starają się, robią co mogą, budżet wyrobią stając na rzęsach, bo to przecież będzie i dla nich kasa, więc - po co dodawać etatów skoro dają radę.
Brak cenówek, palety na sklepie, kartony się walające, podłoga nie umyta ... jeśli klienci duuuużżżooo kupują to jest w porzo :)

Nawet teraz przed świętami zks + 2 kasjerów, w porywach do 3, ludzi już nawet nie dziwi, gdy się mówi, że nie ma nikogo więcej na kasę, a że wszystko na sklepie porozwalane, to w kolejce jeden drugiemu tłumaczy, że to dlatego, że za mało ludzi jest do pracy .... zaczyna być to po prostu NORMĄ
 
     
Kacperos 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 300
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-03-28, 20:38   

widzę że wszędzie tak samo i podobne problemy a o premii nie wspomnę ... nie ma dobrych nowych ludzi do pracy (wyjątki oczywiście są) a ciśnienie na budżet jest ;] poza tym Ci starsi kasjerzy starają się, angażują próbują zrobić coś więcej a nowy pracownik najczęściej ma wywalone a kasa prawie podobna i wkrada się chęć do pracy... tak być dalej nie może... święta tuż tuż... ZL lecą mimo premii absencyjnej (najczęściej nowy pracownik) ;p jak żyć :D :boks:

[ Dodano: 2018-03-28, 20:39 ]
niechęć * demotywacja *
_________________
Nie mowie zegnaj, lecz do zobaczenia...
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-03-28, 21:32   

Ja nie rozumiem po co wy tak się tym wszystkim przejmujecie i po co tak nadganiacie z robotą. Z jednej strony te same osoby krzyczą, że będą się zwalniać, a z drugiej tyrają za pięciu mimo wszystko. Gdzie tu sens, gdzie logika. Skoro nie zależy komuś na pracy, to niech robi swoje, w swoim tempie. Najwyżej zwolnią, ale co z tego?
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-03-28, 21:39   

Kacperos napisał/a:
widzę że wszędzie tak samo i podobne problemy a o premii nie wspomnę ... nie ma dobrych nowych ludzi do pracy (wyjątki oczywiście są) a ciśnienie na budżet jest ;] poza tym Ci starsi kasjerzy starają się, angażują próbują zrobić coś więcej a nowy pracownik najczęściej ma wywalone a kasa prawie podobna i wkrada się chęć do pracy... tak być dalej nie może... święta tuż tuż... ZL lecą mimo premii absencyjnej (najczęściej nowy pracownik) ;p jak żyć :D :boks:

[ Dodano: 2018-03-28, 20:39 ]
niechęć * demotywacja *


Ja bym nie demonizowała nowych i nie gloryfikowała starych pracowników, nowy po prostu jest nowy i jeśli bez doświadczenia jakiegoś w handlu w innym markecie, to nie ogarnie od razu wszystkiego i nie ma co się tego po nim spodziewać, a starszy ma więcej pojęcia ale bez tego nowego na zmianie musiałby siedzieć na kasie, bo ktoś obsługiwać musi, a tak to chociaż może coś na sklepie porobić. Żeby jeden dowiedział co i jak i miał pojęcie to właśnie musi być ktoś inny kto posiedzi na kasie, żeby tamten nabrał doświadczenia na sklepie. Dopóki jest kij i marchewka, czyli machanie nam przed nosem premią, którą może uda się złapać, to gonimy za tym budżetem w nadziei na trochę dodatkowej kasy, jak się po tym kwartale okaże, że to wszystko na nic i goniliśmy za fatamorganą to ludzie będą mieli całkiem wszystko w nosie
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-03-29, 00:35   

Dobra ,a wracajac co do premii jak to wyglada bo w sumie nie wiem
budzet jest wyrobiony i? kazdy dostanie? jakies widelki sa? kierownik moze wybrac kwote? np. temu 200 temu 500? czy albo jest albo nie ma?
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2018-03-29, 10:47   

Patogen z Tobą to nie mam najmniejszego zamiaru dyskutować. Masz jakieś klapki na oczach i ktoś odciął dopływ prądu do twojej głowy bo myślisz jednostajnie i bierzesz pod uwagę tylko jedną stronę.
Jeśli wam nie pasują te budżety premie itp to przecież nikt na siłę was nie trzyma. Nie chcecie słuchać poleceń przełożonego proszę bardzo za to można wylecieć z hukiem z pracy. Jak nie wierzycie to kodeks pracy i tam jest o tym napisane. Myślicie że w innej pracy dostaniecie premię za wykonywanie swoich podstawowych obowiązków i nic poza tym?
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-03-29, 13:02   

Włodarz napisał/a:
Patogen z Tobą to nie mam najmniejszego zamiaru dyskutować. Masz jakieś klapki na oczach i ktoś odciął dopływ prądu do twojej głowy bo myślisz jednostajnie i bierzesz pod uwagę tylko jedną stronę.
Jeśli wam nie pasują te budżety premie itp to przecież nikt na siłę was nie trzyma. Nie chcecie słuchać poleceń przełożonego proszę bardzo za to można wylecieć z hukiem z pracy. Jak nie wierzycie to kodeks pracy i tam jest o tym napisane. Myślicie że w innej pracy dostaniecie premię za wykonywanie swoich podstawowych obowiązków i nic poza tym?


ale wy dalej swoje, zeby kasjer mogl sprawic by sprzedaz byla wieksza musialby miec za swoimi plecami stanowisko z czyms slodkim/do picia/gumami i polecac to kazdemu klientowi i wtedy rzeczywiscie jesli dziennie np. sprzeda z tego 100zl to ma wplyw na ten budzet i z tego powinien miec premie, a zwiazku z tym ,ze tylko skanuje i sklep jest SAMOOBSLUGOWY nie ma wplywu czy klient kupi za 5 zl zakupy czy za 50zl, "PAN SIE COFNIE MINIMUM TO 50ZL PROSZE PANA, A PAN MI TUTAJ KAJZERKE SAMA PRZYNOSI"

smutne jest to, ze wy ich popieracie bo by byla zupelnie inna sytuacja gdybyscie powiedzieli w stylu " no ta premia to porazka, wiemy o tym, ze wy nic z tym nie mozecie zrobic, ale nic z tym niestety nie da sie zrobic" ,a nie wmawiacie takie glupoty, ze kasjer z budzetu dziennego 20 tys, jutro zrobi 30tys bo bedzie polecal gume do zucia XD

nie wykonywanie polecen, a lamanie standardow firmy to nie jest to samo, rozumiem,ze jakby gora ci kazala zrobic w stylu, "Pan zacznie sie pytac wszystkich klientow, ile oni zarabiaja tak przez 5 min dziennie" to tez bys to zrobil?
 
     
@Maefistofeles25
Sir


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 182
Skąd: Niybylandia
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-03-29, 15:02   

W marcu było wiadomę że jak co roku większość sklepów dostała zawyżone budżety i nie wyrobi premii.
Muszą oszczędzić sobie na pracownikach żeby dać premie roczną. 4 lata i nie pamiętam żebym na jakimkolwiek sklepie dostał/wyrobił premię za marzec.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-03-29, 19:20   

u8t3io3p napisał/a:
Dobra ,a wracajac co do premii jak to wyglada bo w sumie nie wiem
budzet jest wyrobiony i? kazdy dostanie? jakies widelki sa? kierownik moze wybrac kwote? np. temu 200 temu 500? czy albo jest albo nie ma?

premia za budżet jest uznaniowa więc wszystko o co pytasz czyli ile (maks 500 zł) i komu jest wg uznania ks , ma to być narzędzie motywacyjne w rękach kierownika ;) a jak będzie to przekonają się szczęśliwcy którzy cel zrealizowali , jak do tej pory , czyli na koniec pierwszego kwartału odnoszę wrażenie że firma globalnie uznała :D iż premii nie będzie :D , mam cichą nadzieję że są wyjątki od tych wszystkich negatywnych wpisów na forum ;)
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-03-29, 20:00   

Mój wyrobił, dlatego pytam :P , ale istnieje opcja ze nie dostanę bo jestem na wypowiedzeniu ;)
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-03-29, 21:16   

Ciekawa jestem reakcji kasjerów, gdy się każe, że faktycznie z tych budżetów nic nie mają, gdy np jeden miesiąc coś do wyrobienia celu brakło, a pozostałe 2 m-ce kierownicy brali premię wyrobioną przecież także naszymi rękami, a my nie dostaniemy z tego nic
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
@biedra2014

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 206
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-04-02, 20:08   

Hej jesli moj sklep wyrobil premie a ja w tym czasie bylam poltora miesiąca na l4 to premie dostane o tyle pomniejszona?
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-04-02, 20:21   

dowiesz się w maju ;)
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
@stonek52 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 18 Lis 2015
Posty: 204
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2018-04-03, 12:57   

Bez sensu. Dlaczego w maju, skoro kwartał kończy się w marcu i premia za budżet powinna być wypłacona z wypłatą w kwietniu. Czyżby aż miesiąc potrzebowała biedra na zastanowienie się jakim cudem udało się wyrobić wywindowane budżety :szczena:
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-04-03, 18:45   

Żeby pół załogi się nie zwolniła po premii w kwietniu :p
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo