Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Premia 2018 sprzedawcy-kasjera
Autor Wiadomość
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-01-06, 23:20   

to chyba logiczne ,ze chca przyciagnac nowych ludzi roznymi sposobami,kto by chcial przyjsc gdyby w ogloszeniu bylo napisane:

-dostaniez jalomuzne
- raz na ruski rok premia 50gr
- dogodne godziny pracy, czasem 8 czasem 12 godzin
itp

logiczne tez ze maja gdzies osoby zwalniajace sie, musza wyplacac wyplate, premie za obecnosci/cele to dodatek, ktory moga wrzucic sobie w regulamin "osoba zwalniajaca sie nie bedzie otrzymywac zadnej premii"
 
     
#JackDaniels 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 65
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-01-06, 23:33   

Wynagrodzenie w biedronce nie jest źle. Premii i tak mało kto w całości widział. Moim zdaniem teraz większość lepiej na tym wyjdzie lepiej mieć pewna większą kasę niz niepewna w postaci premi za obrot
 
     
lufka 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 06 Sty 2018
Posty: 22
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-01-07, 05:09   

u8t3io3p napisał/a:
to chyba logiczne ,ze chca przyciagnac nowych ludzi roznymi sposobami,kto by chcial przyjsc gdyby w ogloszeniu bylo napisane:

-dostaniez jalomuzne
- raz na ruski rok premia 50gr
- dogodne godziny pracy, czasem 8 czasem 12 godzin
itp

logiczne tez ze maja gdzies osoby zwalniajace sie, musza wyplacac wyplate, premie za obecnosci/cele to dodatek, ktory moga wrzucic sobie w regulamin "osoba zwalniajaca sie nie bedzie otrzymywac zadnej premii"





Oczywiście, że jest to logiczne ja jedynie z małym przekąsem napisałam w tej kwestii.... Tylko jaka jest logika w tym stosowaniu noqych zasad premiowania za obroty i chwaleniu się w mediach, że Biedronka tak docenia swoich pracowników podwyżkami, etc... A potem się dziwią, że ludzie uciekają a i klienci często komentują to ile mamy pracy itd.
_________________
... należy się łudzić, że prócz krzyku wyjdzie z nas coś jeszcze..
  Ocena JMP: 6/10
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-01-07, 09:14   

lufka napisał/a:
Tylko jaka jest logika w tym stosowaniu noqych zasad premiowania za obroty i chwaleniu się w mediach, że Biedronka tak docenia swoich pracowników podwyżkami

Pensja jest pewna.
Premia za obecność w bardzo dużym stopniu zależy od samego pracownika.
Pojedyncza osoba nie ma praktycznie żadnego wpływu na to czy zostanie wyrobiony obrót.

Chwalenie się w mediach jest po to, żeby przyciągnąć nowych pracowników, a ci przede wszystkim będą patrzeć na wysokość pensji, a w drugiej kolejności na premię za obecność. Dla osoby szukającej pracy premia za obrót to jest loteria bez żadnej informacji jakie się ma szansę na wygraną, więc prawie nikt na to nie spojrzy przy podejmowaniu decyzji gdzie pracować.
  Ocena JMP: 3/10
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-01-07, 11:24   

patogen123 napisał/a:
lufka napisał/a:
Tylko jaka jest logika w tym stosowaniu noqych zasad premiowania za obroty i chwaleniu się w mediach, że Biedronka tak docenia swoich pracowników podwyżkami

Pensja jest pewna.
Premia za obecność w bardzo dużym stopniu zależy od samego pracownika.
Pojedyncza osoba nie ma praktycznie żadnego wpływu na to czy zostanie wyrobiony obrót.

Chwalenie się w mediach jest po to, żeby przyciągnąć nowych pracowników, a ci przede wszystkim będą patrzeć na wysokość pensji, a w drugiej kolejności na premię za obecność. Dla osoby szukającej pracy premia za obrót to jest loteria bez żadnej informacji jakie się ma szansę na wygraną, więc prawie nikt na to nie spojrzy przy podejmowaniu decyzji gdzie pracować.


Tak, ale skuszony ta informacja może złożyć cv i pójść na tą rozmowę, tam dowie się prawdy, a jak kierownik ma gadanie to pewnie kilka osób namówić na to
 
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-01-07, 11:54   

Ale takie namawianie przez pojedynczego kierownika ma mniejsze znaczenie niż pokazanie mediom przyzwoitej pensji, zwłaszcza gdy media nie mają oporów podawać pensji razem z premią za obecność.

A jak jeszcze zrobić tak, że podwyżkę da się sfinansować w dużym stopniu ścięciem premii za obrót...
  Ocena JMP: 3/10
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-01-07, 18:19   

lepsze 100zl podwyzki podstawy niz 200 premii za cele
 
     
lufka 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 06 Sty 2018
Posty: 22
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-01-07, 19:09   

Ja jestem tylko ciekawa kiedy dostaniemy aneksy do umowy odnośnie podwyżek... ;)
_________________
... należy się łudzić, że prócz krzyku wyjdzie z nas coś jeszcze..
  Ocena JMP: 6/10
     
~robbert83

Dołączył: 19 Gru 2009
Posty: 35
4 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-01-07, 19:21   

Kochani kasjerzy, jeśli wam nie odpowiadają premię proszę o priv, podam nr konta. Wy przynajmniej wiecie na czym stoicię nas kierowników nikt nie poinformował czy będzie premia i za co, bo jeśli wy nie będziecie mieli za tajemniczego a nam zostawią to też porażka. Ogólnie to co roku płacz że premii nie da się wyrobić i że ciężko spełnić wymagania, ale pamiętajcie nikt nic nam za darmo nie da i trzeba robić wszystko żeby wydrzec od nich jak najwięcej kasy, narzekając tego nie da się zrobić. Dla przykładu podam jak kiedyś był konkurs na proponowanie art na kasie, nagrodą był talon na 100 zł, jedna z moich kasjerem wygrała, sprzedała najwięcej na rejonie i to na lajcie, inna znowu narzekala że wymyślają że pajacow z nas robią itd, ale kiedy wreczalem nagrodę to mało jej oczy z orbit z zazdrości nie wyszły i pierwszy tekst jej to był że ta co wygrała powinna za ten talon kupić ciastek i kawy do socjalnego, myślałem że jebne ze śmiechu. Więc taki to jest obraz wielu naszych pracowników, wieczne narzekanie że nie dadzą za darmo tylko trzeba coś robić. Bosze nagroda za przychodzenie do pracy? To przecież oszustwo, powinno być 3000 brutto minimum i ze 2000 tys premi. Ostatnio w raporcie były oferty pracy, było tam masę ofert na kierownika, możecie próbować.
 
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-01-07, 19:40   

robbert83 napisał/a:
Dla przykładu podam jak kiedyś był konkurs na proponowanie art na kasie, nagrodą był talon na 100 zł, jedna z moich kasjerem wygrała, sprzedała najwięcej na rejonie i to na lajcie, inna znowu narzekala że wymyślają że pajacow z nas robią itd, ale kiedy wreczalem nagrodę to mało jej oczy z orbit z zazdrości nie wyszły i pierwszy tekst jej to był że ta co wygrała powinna za ten talon kupić ciastek i kawy do socjalnego, myślałem że jebne ze śmiechu.





robbert83 napisał/a:
Bosze nagroda za przychodzenie do pracy? To przecież oszustwo, powinno być 3000 brutto minimum i ze 2000 tys premi.


Powinno to być poczucie finansowego bezpieczeństwa, a nie, że jak się zachoruje to nagle się spada w okolice pensji minimalnej. 3000 brutto.

Kierowniki sklepu, a oderwany od rzeczywistości jesteś jakbyś w zarządzie siedział.
  Ocena JMP: 3/10
     
@stonek52 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 18 Lis 2015
Posty: 204
1 UP 1 DOWN
Wysłany: 2018-01-07, 20:14   

robbert83 napisał/a:
Kochani kasjerzy, jeśli wam nie odpowiadają premię proszę o priv, podam nr konta. Wy przynajmniej wiecie na czym stoicię nas kierowników nikt nie poinformował czy będzie premia i za co, bo jeśli wy nie będziecie mieli za tajemniczego a nam zostawią to też porażka. Ogólnie to co roku płacz że premii nie da się wyrobić i że ciężko spełnić wymagania, ale pamiętajcie nikt nic nam za darmo nie da i trzeba robić wszystko żeby wydrzec od nich jak najwięcej kasy, narzekając tego nie da się zrobić. Dla przykładu podam jak kiedyś był konkurs na proponowanie art na kasie, nagrodą był talon na 100 zł, jedna z moich kasjerem wygrała, sprzedała najwięcej na rejonie i to na lajcie, inna znowu narzekala że wymyślają że pajacow z nas robią itd, ale kiedy wreczalem nagrodę to mało jej oczy z orbit z zazdrości nie wyszły i pierwszy tekst jej to był że ta co wygrała powinna za ten talon kupić ciastek i kawy do socjalnego, myślałem że jebne ze śmiechu. Więc taki to jest obraz wielu naszych pracowników, wieczne narzekanie że nie dadzą za darmo tylko trzeba coś robić. Bosze nagroda za przychodzenie do pracy? To przecież oszustwo, powinno być 3000 brutto minimum i ze 2000 tys premi. Ostatnio w raporcie były oferty pracy, było tam masę ofert na kierownika, możecie próbować.


Podwyżka podstawy wynagrodzenia mi się podoba. Z resztą łaski nie robią najniższa średnia krajowa to w tym roku 2100, a jak chcą zatrzymać pracownika to i podwyższyć muszą bo ludzie ku chwale JMP robić nie będą. I nie pisz, że jak się nie podoba... albo idź gdzie dają więcej... albo w innych pracują za najniższą krajową... bo to jest żałosne.
Premia za obecność też jest ok, jedyna "prawie" pewna (dostępna w tym roku jak i w zeszłych latach) dla mnie premia.
Nie podoba mi się premia kwartalna za budżet. Jak tak bardzo chcesz proszę: co kwartał przelewać tobie będę na konto kwote premii za budżet całe 0,00zł.
Jak do tej pory budżet wyrabialiśmy może z 4-5 razy na rok. A teraz to już można zapomnieć całkowicie.
 
     
~robbert83

Dołączył: 19 Gru 2009
Posty: 35
3 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-01-08, 01:48   

Jak chcesz mieć poczucie stabilności finansowej to sory ale nie będziesz jej mieć w żadnym sklepie jako kasjer, bo to jest niestety praca w której nie ma kokosów. Jako kierownik prawie 1/4 mojej wypłaty to ewentualna premia, więc kasjer któremu się nie chce albo nie zależy ma prawo mi tą stabilność odbierać, bo co? Bo nie zarabia tyle co ja? Bo musi się starać rzeby dostać premię? Ludzie większość z nas nie ma praktycznie żadnego przydatnego wykształcenia i jesteśmy tu bo jesteśmy i tyle, ja też. Gdybym tylko potrafił lub miał umiejętności aby zmienić pracę na lżejsza i lepiej płatna to bym to dawno zrobił ale jestem tu i teraz i robię co mogę aby było mi i moim ludziom w miarę wygodnie. W ubiegłym roku premi nie wzięliśmy tylko 3 lub aż 3 razy ale za każdym razem wszyscy robiliśmy co się dało aby wydrzec te parę groszy więcej. A jeśli chodzi o system premiowy dla kasjerow to odkąd został wprowadzony zawsze jest krzyk że jest zły, kiedy zmieniają, wprowadzają nowe lub inne kryteria znowu lament że było dobrze po co zmieniać. Więc mam taką propozycję piszcie za co wg was powinna być premia, chętnie poczytam może ktoś z góry tu zagląda i dostanie olśnienia.
 
     
#JackDaniels 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 65
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-01-08, 09:49   

A mi się podoba że jest jakaś tam podwyżka chociaż. Premii miałem tylko 100zl co miesiąc. Ale fakt faktem na papierze ładnie to wygląda że niby taka duża podwyżka z dodatkiem za obecność, ale tak naprawdę zabrali jakieś 330 zł i tylko trochę ktoś będzie na plusie jeśli ktoś wyrabial cała premie, zagranie nie ładne od strony biedronki bo wiedzą że tak naprawdę zamienili premie na wynagrodzenie i wyjdą na swoje. Premie ns kwartał rzadko się wyrobi i taka prawda, kasjerzy maja mały wpływ na to. I żaden kasjer nie zabiera kierownictu premii jak ktoś tu pisał. Ja się cieszę z tego co mam. Na l4 nie chodzę więc zyskam
 
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-01-08, 10:53   

robbert83 napisał/a:
Jak chcesz mieć poczucie stabilności finansowej to sory ale nie będziesz jej mieć w żadnym sklepie jako kasjer, bo to jest niestety praca w której nie ma kokosów.


Zamienienie tego co teraz jest premią za obecność, na podwyżkę pensji, albo chociaż zmiana naliczanie tej premii tak, żeby jeden dzień choroby nie oznaczał utraty całości tej premii to nadal nie będą kokosy.

robbert83 napisał/a:
Ludzie większość z nas nie ma praktycznie żadnego przydatnego wykształcenia i jesteśmy tu bo jesteśmy i tyle, ja też. Gdybym tylko potrafił lub miał umiejętności aby zmienić pracę na lżejsza i lepiej płatna to bym to dawno zrobił ale jestem tu i teraz i robię co mogę aby było mi i moim ludziom w miarę wygodnie.


Czy kasjer w Warszawie zarabia więcej, bo jest lepiej wykształcony? Nie. Kasjer w Warszawie zarabia więcej, bo ma większe oczekiwania co do pensji. JMP zawsze będzie się starało płacić jak najmniej, więc pracownicy zawsze powinni się domagać jak najwięcej. Im mniej zadowolonych, im więcej gotowych odejść z Biedronki tym większa presja na JMP, że podwyższyć pensję.
  Ocena JMP: 3/10
     
Kacperos 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 300
3 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-01-08, 11:13   

Zadowoleni są Ci którzy nie wyrabiali budżetów w roku 2017. U nas niestety jesteśmy (będziemy) pokrzywdzeni i na minusie zapewne , gdyż całym rokiem budżet był wyrobiony + 8 miesięcy świeże + 4 TK na poziomie 100% + PL 5 wyrobione . Rok 2018 medialnie biedronka podnosi ale w naszym przypadku wyjdziemy gorzej finansowo(zapewne) ... Zwróćcie uwagę sporo sklepów za pierwszy kwartał nie wyrobi budżetu z tego względu że pod koniec kwietnia sypną ten bonus za Sprzedaż 1800 brutto w 2017- coś dadzą ale muszą gdzieś przyciąć - psychologia ;) tam u góry siedzą i kminią , żeby za dużo nie dać... Bardziej optymistycznie zaplanują 2 kwartał , gdzie będzie większa szansa na wyrobienie budżetu , bo będą zbliżały się wakacje i firma będzie się obawiała że dużo osób odejdzie... kto się ze mną zgadza :yeah: ręka do góry!!!
_________________
Nie mowie zegnaj, lecz do zobaczenia...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo