Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pracownik bezdzietny-pomijany, niedoceniany.
Autor Wiadomość
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-09-06, 08:31   

Graciella napisał/a:

Na Dzień Ojca nic się nie dostaje.Co za zazdrość w tobie siedzi :D :lol:
Chyba nie wiesz czym jest zazdrość skoro wypisujesz takie brednie. Tu nie chodzi o zazdrość tylko o docenienie każdego nawet tego bezdzietnego.


Graciella, masz inne zdanie, ok, ale nie będę dyskutować na takim poziomie, że coś niezgodnego z twoim poglądem nazywasz wypisywaniem bredni :)
Tak poza tym chyba błędnie zrozumiałaś moją wypowiedź o ojcach i panach pracujących w biedrze ...
Co do doceniania bezdzietnych uważam, że doceniany jest każdy, nawet bezdzietny poprzez to, że dostaje paczkę i zasilenie na święta oraz zasilenie po wakacjach, dobry pracownik jest także doceniany premią roczną czy to "dzietny", czy "bezdzietny", a że oprócz tego rodzice dzieci mieszczących się w jakichś tam kryteriach dostaną coś dla potomków mi nie przeszkadza. A jednak nie nazywam wypisywaniem bredni gdy ktoś się przez to pomijany czuje, mimo, że nie podzielam takiego stanowiska. To się nazywa szacunek do innych :)
 
     
miecia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Kwi 2017
Posty: 331
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-09-06, 09:16   

MalaAsia napisał/a:
Graciella napisał/a:

Na Dzień Ojca nic się nie dostaje.Co za zazdrość w tobie siedzi :D :lol:
Chyba nie wiesz czym jest zazdrość skoro wypisujesz takie brednie. Tu nie chodzi o zazdrość tylko o docenienie każdego nawet tego bezdzietnego.


Graciella, masz inne zdanie, ok, ale nie będę dyskutować na takim poziomie, że coś niezgodnego z twoim poglądem nazywasz wypisywaniem bredni :)
Tak poza tym chyba błędnie zrozumiałaś moją wypowiedź o ojcach i panach pracujących w biedrze ...
Co do doceniania bezdzietnych uważam, że doceniany jest każdy, nawet bezdzietny poprzez to, że dostaje paczkę i zasilenie na święta oraz zasilenie po wakacjach, dobry pracownik jest także doceniany premią roczną czy to "dzietny", czy "bezdzietny", a że oprócz tego rodzice dzieci mieszczących się w jakichś tam kryteriach dostaną coś dla potomków mi nie przeszkadza. A jednak nie nazywam wypisywaniem bredni gdy ktoś się przez to pomijany czuje, mimo, że nie podzielam takiego stanowiska. To się nazywa szacunek do innych :)




Pamietaj że te gratisy które dostają dzietni i tak pozniej sobie odbijaja.... wiec nie jest to za darmo. Moj syn ma 14 lat i na Dzień Dziecka też już nie dostaje. Widocznie nie jest już dzieckiem..... a świeżaka tez nie dostałam bo mam l4 ciążowe.... Ale o tym już nikt nie pisze.... Nastepna rzecz w tym roku dostały dzieci 40 zł na art. szkolne i my na Dzień Matki. Wcześniej tego przez 4 lata nie było... no ale kto juz o tym pamięta. Wiec tak naprawde nasze dzieci tylko dostają paczuszki na świeta i Dzień Dziecka, a reszta przecież dostaje tak samo paczki. Wiec tak naprawde bycie pominietym to tak naprawde Dzien Dziecka.... ja tez mysle ze to zwykła zazdrosc... nigdy nie poczułam sie pominieta gdy wszyscy dostali premie a ja ze nie miałam przepracowane tyle co potrzeba to nie dostałam, ok taki regulamin i przyjełam to. A te paczuszki na Dzien Dziecka sa skromne i symboliczne.
 
     
~doriswil 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 28 Lis 2016
Posty: 50
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-09-06, 09:53   

Zapomnieliście dodać, że było jeszcze zasilenie Do szkoły z Biedronką. ;) To wszystko są symboliczne kwoty czy prezenty, nie rozumiem skąd ten żal. Rodzice posiadający młodsze dzieci muszą niemałą część wypłaty oddać opiekunce i im częściej, niż pracownikom bezdzietnym przepada premia za obecność, ale tego to już raczej nikt nie zazdrości. Ludzie, cieszcie się tym co macie zamiast narzekać i zaglądać innym do kieszeni :D
 
     
miecia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Kwi 2017
Posty: 331
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-09-06, 10:07   

doriswil napisał/a:
Zapomnieliście dodać, że było jeszcze zasilenie Do szkoły z Biedronką. ;) To wszystko są symboliczne kwoty czy prezenty, nie rozumiem skąd ten żal. Rodzice posiadający młodsze dzieci muszą niemałą część wypłaty oddać opiekunce i im częściej, niż pracownikom bezdzietnym przepada premia za obecność, ale tego to już raczej nikt nie zazdrości. Ludzie, cieszcie się tym co macie zamiast narzekać i zaglądać innym do kieszeni :D

No fakt. Tylko Do szkoły z Biedronką można sie starac raz na 3 lata. A w tym roku dostałam 30 zł .... kokosy to nie są . Szkoda tylko ze nie zauważaja ze dzieci szkolne potrzebuja tyle rzeczy ze z tego socjalu i tak by brakło. Moją wypłate i męża kiedy sie zaczyna rok szkolny musimy tak dzielić zeby na wszystko starczyło. A rok szkolny to nie tylko wyprawka szkolna ale same super wymyślone składki na które trzeba dac, wycieczki szkolne gdzie kazde dziecko jedzie i trzeba dac. A wiele rodzicow jest co maja dzieci komunijne, wiec sa to dodatkowe opłaty. Ktos moze zarzucac ze moglam nie miec dzieci bo juz takie tu były teksty, a ja moge powiedziec ze bezdzietni tez moga miec, a ci co nie moga to zawsze moga adoptowac... zawsze jest jakies tłumaczenie czegos tam.
 
     
~barbara.kalina

Stanowisko:
klient

Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 29
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-09-06, 21:29   

woles napisał/a:
ale pracujesz tylko na siebie a jak na 4 osoby


nikt ci do łózka nie zagląda, a pomijanie bezdzietnych to czysta dyskryminacja.. a upodlenia przy robieniu grafiku to dopiero.. bo ty sam.. itd. piękne kartki jakieś zobowiązania do poszanowania ludzi księgi po co to?
 
     
~doriswil 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 28 Lis 2016
Posty: 50
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-09-07, 08:03   

#miecia, no dokładnie, wydatków jest bardzo dużo, wydałam tyle kasy na początek roku że głowa boli. Ktoś tu mądrze wcześniej napisał, że te słodycze, świeżaki i zniżki na artykuły szkolne są DLA DZIECI, nie dla pracowników. Za dwa tygodnie wszyscy dostaną kaskę na kartę przedpłaconą, więc skończmy tę bezsensowną dyskusję :x66
 
     
miecia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Kwi 2017
Posty: 331
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-09-07, 08:15   

doriswil napisał/a:
#miecia, no dokładnie, wydatków jest bardzo dużo, wydałam tyle kasy na początek roku że głowa boli. Ktoś tu mądrze wcześniej napisał, że te słodycze, świeżaki i zniżki na artykuły szkolne są DLA DZIECI, nie dla pracowników. Za dwa tygodnie wszyscy dostaną kaskę na kartę przedpłaconą, więc skończmy tę bezsensowną dyskusję :x66


Kazdy zapomina o tym że osobie samotnej zawsze zostaje ta kasa z wypłaty tylko dla Niej samej. Jesli ktos swiadomie nie ma dzieci to jego sprawa, ale niech nie sączy jadem dla tych co mają. Pracując w Biedrze wiele rzeczy mnie minęło. Mój starszy syn juz drugi rok nie dostaje na Dzien dziecka, i wiem ze jest mu przykro bo młodszy dostaje. Ale ja zawsze uczę zeby siie dzielili.
Tak naprawde te dodatki sa dla dzieci , nie dla nas. Chyba niektórzy zapomnieli ze są wsród Nas tacy rodzice że te dzieciątka naprawde nie dostaja innych prezentów niz z Biedronki, bo rodziców na to nie stac. Prezenty sa symboliczne a nie jakies nie wiadomo co. To samo się dzieje na forach w sprawie 500 plus. Szkoda ze mamy taki naród. Nigdy nie żałowałam i nie będę załowac ze ktos dostaje z Panstwa czy z firmy jakies srodki pieniezne. Tak naprawde to sa to tylko symboliczne kwoty.... Za to 40 zł co dostałam to i tak do plecaka musiałam dołożyc..... Nie wspomne ile jest jeszcze rzeczy innych na które trzeba dać. Mając dzieci to był swiadomy wybór ze wiąża sie z tym wydatki, ale zawiść jest najgorsza co moze być..... I w sumie to mój chyba ostatni wpis w tym temacie, bo szkoda takich przepychanek. Ja swojego zdania nie zmienie i zawsze tak bede myslec. To nie sa kokosy które rodzice dostaja od Biedronki, a wiem ze na pewno sa ludzie w ciezkiej sytuacji materialnej, wiec niech chociaz te dzieciaczki maja frajde z tego co dostają.
 
     
~doriswil 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 28 Lis 2016
Posty: 50
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-09-07, 08:54   

#mieciqa, też tak uważam, nic dodać nic ująć :cool6:
 
     
konrado 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 07 Cze 2013
Posty: 21
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-09-07, 09:18   

Co do grafików u nas też są bezdzietni a są inaczej traktowani jak potrzebują zmiany dostają , wiadomo że mając dzieci jest więcej obowiązków oraz wydatków. Każda matka wolała by być z dziećmi a nie w pracy a co do DYSKRYMINACJI to teraz właśnie robicie nagonkę na rodziny trochę samokontroli oraz zrozumienia. Jak pisałem dorośli dostają swoje a dzieci swoje. To tak jakby napisać pozew że bezdzietni 500+ nie dostają

[ Dodano: 2017-09-07, 10:19 ]
Sorry miało być ANie są inaczej traktowani
 
     
~pawelpodlaskie 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 30
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-09-09, 03:14   

Z tym, że to już podchodzi pod dyskryminację ze względu na statut rodzinny. Pracodawca traktuje lepiej dzietnych(łatwiej o zapomogi/pożyczki, dodatki świąteczne itp itd), a to już nie jest do końca zgodne z prawem.
  Ocena JMP: 3/10
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-09-09, 08:40   

pawelpodlaskie napisał/a:
Z tym, że to już podchodzi pod dyskryminację ze względu na statut rodzinny. Pracodawca traktuje lepiej dzietnych(łatwiej o zapomogi/pożyczki, dodatki świąteczne itp itd), a to już nie jest do końca zgodne z prawem.


Nooo i państwo też powinno dawać 500+, zasiłek rodzinny, stypendia szkolne, zapomogi z pomocy społecznej wszystkim, także pracującym bezdzietnym, żeby ich nie dyskryminować, bo dlaczego mają się czuć gorsi i pomijani tylko dlatego, że nie mają dzieci .... :)
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-09-09, 09:43   

pawelpodlaskie, gdyby nie ci dzietni ;) to by Cię tu nie było , prawda ?
Nie wiem dlaczego w tym temacie tak dużo sobie zarzucamy i wyliczamy , przecież tu chodzi o odrobinę zrozumienia :)
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
@Lilith

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 246
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-09-09, 10:19   

A mi się wydaje, że firma daje teraz tym dzietnym więcej żeby chcieli w ogóle zostać w pracy. Przecież jak ktoś ma trójkę dzieci i dostanie 500+ to mu się w ogóle nie opłaca robić i jeszcze płacić na opiekunkę, a i przy dwójce dzieci to już się można zastanawiać, bo zawsze lepiej być w domu z dziećmi niż się zaharowywać w tej firmie. Więc ja się akurat cieszę, że coś ci dzietni dostają, bo teraz naprawdę trudno o pracownika, a to może co niektórych przekona żeby jeszcze zostali.
A ci bezdzietni to z jakiej jeszcze okazji mieliby dostawać poza tym co już jest? Na dzień dziecka? Na dzień kobiet przecież i tak nic nie mamy.
 
     
~joannajaan

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 33
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-09-09, 19:36   

[/quote]
Cytat:
Na dzień kobiet przecież i tak nic nie mamy.

Miałyśmy kwiatka -.-
 
     
#woodman 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 70
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-09-09, 20:24   

Dla mnie dziwne rozumowanie.
Fakt powinni dać na Dzień Kobiet. Czemu nie ? no ,cóż może koszty?

Ale odnośnie prawa dla bezdzietnych
Z całym szacunkiem , zwłaszcza dla tych którzy nie mogą mieć potomka.
Ale Ci którzy ,to po prostu wybrali ,lub mają dorosłe dzieci.
Takie roszczenie jest trywialne.
Idąc takim tokiem rozumowania dla "bezdzietnych " powinno też być:
wyprawka szkolna
pakiet "narodziny z biedronką"
i paczki dla dzieci

Tutaj nie chodzi o to co dostają " bezdzietni". Jest ustalenie grup docelowych. Ale w ty h grupach jest podział jeszcze inny ,tym co się maskotka należy, i tym na wychowawczym i macierzyńskim , którym nie. Taka kara.

I jeszcze jedno. Za rok nagroda roczna. I pomyślcie. Zaczęło się od świeżaków. Z kasy JMP jak się chwali. Nagroda też jest. Pomyślcie, jest tak ie powiedzenie "kto nie pracuje ,to nie je" ...
.
I nie pomoże nawet 3080 brutto* na plakacie.
  Ocena JMP: 7/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo