Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakim cudem Biedra ma takie same a tańsze promocje niż LIDL?
Autor Wiadomość
rafi651 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 13 Lut 2018
Posty: 8
Wysłany: 2018-02-14, 21:39   Jakim cudem Biedra ma takie same a tańsze promocje niż LIDL?

Witajcie Biedroneczki. Pracuje w Biedronie od niedawna w roli kierownika sklepu i nie wiem jak Was, ale mnie zastanawia ostatnio jedna raczej dość dziwna sprawa. Jak to się dzieje, że Biedronka ma prawie zawsze w promocji takie same produkty jak Lidl? Zawsze o „trochę” tańsze. Też to zauważyliście? Czyżby wykradali jakoś informacje od Lidla? Ja to obserwuję to od dobrych paru miesięcy i chyba nawet napiszę o tym moją pracę magisterską :-) Sami klienci przychodzą do sklepu Biedronki z gazetkami Lidla, porównują oferty i mówią, że w „Biedrze” są dokładnie takie same towary w promocji tylko zwykle troche tańsze niż w Lidlu. Bo dziś dla ludzi nawet 3 grosze to różnica. Naweet chyba coś pisali o tym kopiowaniu promocji niedawno w internetach. Jak sądzicie jak Bierdonka to robi, że przechytrza Lidla z tymi promocjami?
 
     
@Sig

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 124
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-14, 22:56   

Lidl daje gazetki z minimum tygodniowym wyprzedzeniem, więc dowiedzieć się co będzie na promocji żaden problem. Biedronka z kolei ukrywa je do ostatniej chwili, więc mają czas żeby zrobić przeceny na właściwe produkty. Tyle że w "biedrze" trzeba się im uważnie przyglądać czy nie ma dodatkowych warunków tycim druczkiem, albo czy czasem np nie wymagają zakupów za ileśtam albo czy karta z promocją nie wisi nad niewłaściwym produktem (np niby takim samym ale inny, nie objęty promocją smak).
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-15, 10:49   

Biedronka ukrywa promocję, a potem na Cito drukują miliony gazetek ;)
 
     
@Sig

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 124
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-15, 11:03   

Larrikol napisał/a:
Biedronka ukrywa promocję, a potem na Cito drukują miliony gazetek ;)

Co trwa pewnie kilka godzin albo i krócej. Nie wiem jak tam u ciebie, ale u nas papierowe gazetki są w dniu rozpoczęcia się promocji a i to nie zawsze, nawet jak się po 3 biedronkach przejdę.
 
     
rafi651 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 13 Lut 2018
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-15, 12:26   

Cytat:
Sig napisał/a:
Lidl daje gazetki z minimum tygodniowym wyprzedzeniem, więc dowiedzieć się co będzie na promocji żaden problem.


Haha. To nie takie proste. Chodzi o gazetki "od poniedziałku". Lidl wykłada jest w sklepach w poniedziałek rano. Nie ma zatem żadnego tygodniowego wyprzedzenia. Biedronka musi zdobywać jakoś inaczej te informacje. Pytanie jak?
 
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-15, 12:28   

Oto gazetka Lidla na następny poniedziałek:
https://www.lidl-flyer.co...ew/flyer/page/1
  Ocena JMP: 3/10
     
rafi651 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 13 Lut 2018
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-15, 12:43   

Ale mi chodzi o gazetki FOODowe:
https://lidl.gazetki-promocyjne.net.pl/gazetka-promocyjna-lidl/12-02-2018/13397/1/

Naprawdę mówię Wam, obserwuję to od dawna i to jest naprawdę mega dziwne, że w Biedronce mamy praktycznie to samo tylko zawsze lekko taniej niż z Lidlu. To jakieś czary mary czy co? No bo chyba w marketingu Bierdonki nie czytają w myslach tym z Lidla?
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-15, 12:59   

Co do owocow/warzyw to najpewniej kwestia sezonu i często w innych marketach również jest na promocji to samo co w biedronce, może są w zmowie cenowej :P
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-15, 13:18   

Przecież asortymentem, promocjami itp. nie zajmuje się byle kto, zgarnięty z ulicy. Jest cały dział monitorujący, planujący... Promocji nie ustala się tydzień wcześniej.
 
     
@Patrycja. 
Satanassss


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Sie 2015
Posty: 262
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-15, 13:44   

ja zauważyłam że wszystkie sklepy mają mniej więcej te same promocje
_________________
Homo verecundus
  Ocena JMP: 6/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-15, 14:09   

Wszystko jest poprzedzone badaniami, co ma największy potencjał na daną porę, do tego sezonowość produktów itp. Dlatego powtarza się wszystko z roku na rok i w różnych sieciach. Pamiętam też, że zdarzało się, że cena zmieniała się już po wydrukach i zaklejalo się plakaty i cenowki. A Biedronka nie zawsze ma taniej. Czasem coś jest tańsze w Biedronce, czasem w Lidlu, ale to i tak nie są nigdy znaczące różnice.
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-15, 14:39   

Ale trzeba dodać, że biedronka potrafi reagować. W Lidlu dali filet tańszy to w biedronce też zmniejszyli cenę, a nie było jej w gazetce
 
     
rafi651 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 13 Lut 2018
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-16, 00:15   

Wszystko fajnie, ale chyba nie wierzycie, że badania, choćby nie wiem jak genialne i dokładne, pozwalają Biedronce dawać ofertę promocyjną na takie same produkty i za każdym razem tańsze? To by były czary mary. Nie wierzę też, że to jest zbieg okoliczności. Te same produkty i prawie zawsze tańsze? Jak się przyjrzycie, to tak około 80% produktów w promocjach ma w Biedronce ceny niższe niż w Lidlu. Przypatrzcie się. Na przykład ten artykuł: https://finanse.wp.pl/wojna-lidla-z-biedronka-ten-sam-produkt-w-tym-samym-czasie-i-5-zl-roznicy-w-cenie-6185534393583745a. Muszą mieć jakiś inny sposób.
 
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-16, 07:49   

rafi651 napisał/a:
Jak się przyjrzycie, to tak około 80% produktów w promocjach ma w Biedronce ceny niższe niż w Lidlu.


Ludzki mózg tak nie działa. Albo będziesz co tydzień spisywać wszystkie ceny w promocji tu i tu, żeby po jakimś policzyć ten procent, albo będziesz rzucać procentami z powietrza.

No i jeszcze wypadałoby porównać ceny poza promocją, bo może Biedronka po prostu bardziej ciśnie dostawców i pracowników, więc jest tańsza w ogóle.
  Ocena JMP: 3/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-16, 08:01   

rafi651 napisał/a:
Muszą mieć jakiś inny sposób.

i mają :P
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo