Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
socjal na l4
Autor Wiadomość
Lizus 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 07 Wrz 2015
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-07-12, 23:04   

[quote="MalaAsia"]
malgosiek napisał/a:
Waffen77, zal dupy? nie mam obowiazku informowania a pracodawca prawa zapytac o ciaze... nie moja wina ze biedrolandia nie chce kobiet w ciazy ja moglam pracowac ale wg przepisow pracodawca ma obowiazek dostosowac prace do mojego stanu a ze tego nie zrobil i wyslal mnie na zl...


Mnie na badaniach przed rozpoczęciem pracy lekarz pytał czy nie jestem w ciąży zanim mi podpisał papiery, więc ciebie pewnie też i wtedy miałas obowiązek powiedzieć jak jest, ale widocznie tego nie zrobiłaś, bo gdybyś takie orzeczenie lekarskie zaniosła nikt by z tobą nie podpisał umowy, a zatajenie to nie jest uczciwa postawa, choć niewątpliwie dla ciebie korzystna[/quot


po to się wysyla przyszłego pracownika na badania, by sprawdzic jego stan zdrowia, i chyba tez pod kątem ewentualnej ciązy z krwi? z moczu? czy medycyna pracy takimi dromnostkami się nie zajmuje? duzo kobiet sie bardzo poźno dowiaduje, ze jest w ciazy, moze nie swiadoma tego laska powiedziała 'ciąży brak'. Nie ma co kogoś oceniac.

[ Dodano: 2017-07-12, 23:05 ]
[quote="MalaAsia"]
malgosiek napisał/a:
Waffen77, zal dupy? nie mam obowiazku informowania a pracodawca prawa zapytac o ciaze... nie moja wina ze biedrolandia nie chce kobiet w ciazy ja moglam pracowac ale wg przepisow pracodawca ma obowiazek dostosowac prace do mojego stanu a ze tego nie zrobil i wyslal mnie na zl...


Mnie na badaniach przed rozpoczęciem pracy lekarz pytał czy nie jestem w ciąży zanim mi podpisał papiery, więc ciebie pewnie też i wtedy miałas obowiązek powiedzieć jak jest, ale widocznie tego nie zrobiłaś, bo gdybyś takie orzeczenie lekarskie zaniosła nikt by z tobą nie podpisał umowy, a zatajenie to nie jest uczciwa postawa, choć niewątpliwie dla ciebie korzystna[/quot


po to się wysyla przyszłego pracownika na badania, by sprawdzic jego stan zdrowia, i chyba tez pod kątem ewentualnej ciązy z krwi? z moczu? czy medycyna pracy takimi dromnostkami się nie zajmuje? duzo kobiet sie bardzo poźno dowiaduje, ze jest w ciazy, moze nie swiadoma tego laska powiedziała 'ciąży brak'. Nie ma co kogoś oceniac.
_________________
Basia
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-07-13, 00:41   

Lizus, bywa, że kobieta przyjmując się do pracy nie jest jeszcze świadoma bycia w ciąży, ale nie w tym przypadku, malgosiek zrobiła to z rozmysłem, w sposób perfidny i wyrachowany, i to budzi niesmak, a jeszcze większy postawa - tak cwanie biedrę oszukałam, że nikt mi nic nie zrobi :)
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-07-13, 01:15   

MalaAsia, nie tyle oszukała biedrę, co bardziej oszukuje samą siebie. patrzy na wszystko krótkowzrocznie i uważa, że wszystkie rozumy pozjadała, uwielbiam takich ludzi, budzą u mnie usmiech na twarzy, do takich ludzi karma wraca. szkoda mi tylko tego dziecka, nie będzie miało dobrych wspomnień....
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
~malgosiek 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 38
0 UP 4 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2017-07-13, 18:40   

Prosze was spójrzcie pierw sami na siebie...
najwięcej postów w wątku "zapomoga" 93 strony...
każdy chce za darmo :)
Ale rozumiem wasz ból dupy mentalność typowego polaczka.
 
     
@celina

Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 167
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-07-13, 20:08   

Zapomoga to nie hańba ,a oszustwo nawet w białych rękawiczkach pozostaje oszustwem. Podejrzewam ,że gdybyś tylko mogła to też prosiła byś o zapomogę
 
     
Waffen77 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 321

0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2017-07-13, 21:01   

Powiem Ci coś. Mentalność typowego polaczka masz ty. I skończ już te swoje żałosne pi..dy bo z każdym dajesz coraz większy obraz swego sk...syństwa.
  Ocena JMP: 7/10
     
bolka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Lis 2015
Posty: 412
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-07-13, 22:10   

A kto wie czy juz o zapomoge nie zlozyla papierow haha malgosiek, Sama pokazujesz jakim jestes czlowiekiem a teraz masz pretensje ze Ciebie tak oceniamy
_________________
Kochaj to co robisz a nigdy nie będziesz w pracy
  Ocena JMP: 7/10
     
~gabina 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 31 Paź 2014
Posty: 38
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-07-14, 13:03   

Nie rozumiem po co Wy z nią dyskutujecie. Już jest po sprawie a ZUS jak będzie chciał to i tak ją załatwi.
  Ocena JMP: 4/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-14, 16:12   

Nic nie zrozymialas. Większość osób ma w nosie co i w jaki sposób rozgrywasz. To twoja sprawa i świadczy o tobie. Po prostu większość osób zadziwia twoja arogancja i buta. Sama na początku nawet stanelam po twojej stronie i wykazalam zrozumienie, a ty podeszlas do mnie z kijem. Zastanów się, czy to na pewno ból dupy z naszej strony, czy zwyczajne chamstwo z twojej.

Myślę, ze temat został już wyczerpany i tak nie dopuszczasz do siebie prawdziwych info, wolisz swoje. Zostawmy już temat dla osób, które faktycznie chcą czegoś się dowiedzieć.
 
     
#woodman 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 70
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-07-16, 12:57   

Larrikol napisał/a:
Mniej będzie do smiechu, kiedy ZUS stwierdzi pozorność zatrudnienia i stwierdzi, że umowa była zawarta tylko w celu wyłudzenia świadczeń. A jak wiadomo obecnie bardzo przyglądają się zwolnieniom ciążowym. Wcale nie musi być tak kolorowo, więc nie ma co zazdrościć na zapas :)


Pozorność zatrudnienia jest jedynie udowodniona w przypadku gdy zakładasz działalność gospodarczą i odprowadzasz mega składki, albo zatrudniasz się w firmie X, która płaci mega wynagrodzenia nie adekwatne do pracy.

Cytat:
wyrok SA w Białymstoku z 10 lutego 2016 r. (sygn. akt III AUa 859/15)
Sam fakt zawarcia umowy o pracę przez kobietę w ciąży w celu uzyskania nawet w niedalekiej przyszłości świadczeń z ubezpieczenia społecznego nie świadczy ani o zamiarze obejścia prawa, ani o naruszeniu zasad współżycia społecznego. Fakt pozostawania w ciąży w kontekście pozorności umowy może mieć znaczenie jedynie wtedy, gdyby ciąża w momencie zawarcia umowy o pracę w sposób oczywisty wykluczałaby możliwość świadczenia pracy przez pracownicę.


Cytat:
kobieta, która w trakcie rekrutacji nie przyznała się, że jest w ciąży i została przyjęta do pracy, za zatajenie tej informacji nie może ponieść żadnych negatywnych konsekwencji. W opinii Sądu Najwyższego, wyrażonej w wyroku z dn. 5 sierpnia 2008 r. , sygn. I PK/37/08, naruszeniem obowiązków pracowniczych jest jedynie odmowa udzielenia przez pracownika informacji przewidzianych w art. 221 k.p., a więc na mocy ustawy, i - w zależności od okoliczności - uzasadnia zastosowanie sankcji przewidzianych prawem pracy. Nie może natomiast wywoływać dla pracownika negatywnych konsekwencji zachowanie polegające na odmowie udzielenia informacji, których nie wymaga od niego ustawa.

Tutaj jest inna sprawa.

Małgosia jak po 4 dniach oświadcza ,że jest w ciąży to idzie na l4.
Nie bierze jednego pod uwagę :

1. prawo do zasiłku chorobowego przysługuje po ..............30 dniach składkowych, czyli musi przepracować 30 dni pracy , by ZUS uznał za świadczenie pieniężne , czyli po ludzku L4 dostanie ale bez pieniędzy :) więc nie wiem czy jesteś gosia taka cwana

2. nagrywanie rozmów - tutaj decyduje sąd , czy dopuszcza dowód, ale to dowód "zepsutego drzewa" a więc, uzyskany bez prawnie, co nie oznacza, że sąd się przychyli do jego dopuszczenia

https://www.prawo-pracy.p...acy-p-1463.html

ZUS może się jednak domagać udowodnienia braku świadomości o ciąży, pytanie , który to miesiąc, i czy już były badania lekarskie poświadczające ciążę, a takie coś znajduje się w historii wizyt lekarskich ZUS potrafi skutecznie "wydobywać " dokumentacje poprzez korespondencję z lekarzem wystawiającym zaświadczenie, oraz l4

Natomiast wyrok SN z 10 lutego 2016 r jest na korzyść pracownika, i oznacza, że nie ma przeciwskazań do zatrudniania kobiet w ciąży

W JMP nie ma też przeciwwskazań to znaczy w OHR są skierowania na badania kontrolne dla pracowników w ciąży -kasjerów ,zks i ks

[ Dodano: 2017-07-16, 13:00 ]
Waffen77 napisał/a:
Masz jeszcze czelność pytać o bony i paczki po 4 dniach pracy i po zrobieniu w ch... swojego kierownika i firmy? Nie wiedziałaś że jesteś w ciąży jak się zatrudniałaś?


Bony i paczki są z funduszu socjalnego i odpisu pracodawcy, a nie z twojej kieszeni, i należy się każdemu zatrudnionemu od pierwszego dnia w pracy (w biedronce) i na l4, i na macierzyńskim ,wychowawczym a nawet urlopie bezpłatnym

[ Dodano: 2017-07-16, 13:06 ]
malgosiek napisał/a:
Przepraszam ze znam swoje prawa i umiejętnie z tych praw korzystam... :)


chyba nie umiejętne. Jak poszłaś na l4 4 dnia pracy ,to niestety g.....wno a nie wynagrodzenie dostaniesz. Jest to tzw l4 bez świadczenia pieniężnego. Nie przepracowałaś 30 dni .............o ile pomiędzy obecnym a poprzednim zatrudnieniem miałaś przerwę większą niż 30 dni , to nic nie dostaniesz
Cytat:

Zgodnie z treścią art. 4 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, ubezpieczony nabywa prawo do zasiłku chorobowego po upływie 30 dni nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego – jeżeli podlega obowiązkowo temu ubezpieczeniu. Tym samym przebywanie na zwolnieniu lekarskim przed upływem pierwszego miesiąca w nowej pracy skutkuje niemożnością otrzymywania zasiłku chorobowego. Jeśli jednak przepracowaliśmy w nowym zakładzie co najmniej 30 dni, zasiłek nam się należy.

Pamiętajmy jednak, że w dalszej części przytoczonego przepisu ustawodawca zaznacza, iż do okresów ubezpieczenia chorobowego uprawniających do otrzymywania zasiłku chorobowego, wlicza się poprzednie okresy ubezpieczenia chorobowego, jeżeli przerwa między nimi nie przekroczyła 30 dni lub była spowodowana urlopem wychowawczym, urlopem bezpłatnym albo odbywaniem czynnej służby wojskowej przez żołnierza niezawodowego. Wyjątkowo zatem przebywanie na urlopie chorobowym w sytuacji przepracowania w nowym zakładzie pracy krócej niż miesiąc, może także uprawniać do pobierania zasiłku chorobowego.


[ Dodano: 2017-07-16, 13:32 ]
sylwuńka napisał/a:
a mnie się nawet nie pytali ani o miesiączkę ani o ciąże.. a znam szybsze do mnie na sklep w zeszłym roku przyszła dziewczyna, która nawet jednego dnia całego nie przepracowała bo powiedziała że mieszkanie jej zalało czy coś takiego.. na drugi dzień ZL ciążowe i heja,nawet nie wiem jak wygląda zresztą jak połowa pracowników a już urodziła dawno i dalej w grafiku jest...


pytanie o miesiączkę, planowanie potomstwa, itp należy do zestawu pytań zabronionych , oznaczających co najmniej dyskryminację
  Ocena JMP: 7/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-16, 15:14   

Pisała, że wcześniej pracowała, więc ciągłość składkową ubezpieczenia zapewne posiada.
 
     
#woodman 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 70
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-07-16, 15:27   

Nie często mi się to zdarza, ale ta kombinacja alpejska to blokowanie etatu, nie zachorowała, ani nie zaszła w trakcie pracy w ciążę. Niestety utrudnia życie innym , i jeszcze się tym mocno chwali na forum. Jest różnica między zaradnością, cwaniactwem a zwykłym chamstwem. Przyszła do pracy aby kontynuować ubezpieczenie. Pytanie, czemu nie kontynuowała w innej firmie. Ale to wina systemu rekrutacji , często zatrudnia się osoby które mają trochę ponad 20 lat, a w C.V. kilkanaście zakładów pracy po parę miesięcy. Inna kwestia, że kiedyś pytała mnie o l4 dziewczyna która w biedronce pracowała też 20 dni , a w poprzedniej firmie miała też miesiąc doświadczenia w tym dwa tygodnie L4........ kto ich zatrudnia?

Z drugiej strony cały post wygląda trochę na prowokację.... nikt by się nie chwalił swoim cwaniactwem na forum ot, tak od razu. Do tego jednak znajomość prawa, wydaje się jednak ponad przeciętna. Do tego "mogłam kontynuować w innym zakładzie" itp.
  Ocena JMP: 7/10
     
biedrona3333 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Lis 2012
Posty: 19
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-07-16, 17:53   

https://www.regiopraca.pl...szef-za-ile-zus

DLA ZAINTERESOWANEJ GRATULACJE

JAK BĘDZIESZ PRACODAWCĄ TO ZMIENI CI SIĘ PUNKT WIDZENIA

UCZCIWOŚĆ TO COŚ CO CENIĘ NAJBARDZIEJ

NIESTETY ZDARZAJĄ SIĘ LUDZIE KTÓRZY NIE ZNAJĄ TEGO SŁOWA.
  Ocena JMP: 3/10
     
miecia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Kwi 2017
Posty: 331
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-07-16, 20:04   

Szkoda waszej intensywnej produktywnosci. Jest cwaniara i tyle. Na kazde pytanie ma gotowa odpowiedz. Wiec albo praktykuje kombinowactwo albo jej ktos skrupulatnie doradza. U mnie tez byla taka co po kilku dniach przyniosla l4. Nie wierze ze nie wiedziala.... nie w XXI wieku. I w chwilii obecnej to juz chyba jej 4 albo 5 dziecko. Tez jestem w ciazy ale juz pracuje 4 lata i zamierzam wrocic do pracy. Ale nigdy bym tak nie konbinowala. A na l4 to Mnie same kierowniczki wygoniły. Powiedziały wprost ze boja sie odpowiedzialnosci za mnie i dostana etat za mnie. A tej jej nagrywania sa beznadziejne. Sad by musial dopuscic. No chyba ze ma plany isc jakies prowadzic cywilne powodztwa. Zgodze sie z innymi tutaj ze Biedronka nas tu wykancza ale tskiego cwaniactwa jak malgosiek to dawno nie widzialam .....
 
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-07-17, 07:43   

Ho, ho, ho jakie oburzenie, zupełnie jak nie w Polsce. A nie wróć, takie kombinowanie jak to uderza w innych pracowników Biedronki, więc nawet w Polsce, oburzenie na forum pracowników Biedronki nie dziwi.

miecia napisał/a:
A na l4 to Mnie same kierowniczki wygoniły. Powiedziały wprost ze boja sie odpowiedzialnosci za mnie i dostana etat za mnie.


Nie masz się czym chwalić.
  Ocena JMP: 3/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo