Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PIP w sklepach JMP
Autor Wiadomość
~pawelpodlaskie 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 30
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-08-10, 11:46   

CiniMinis napisał/a:
A niemożliwe jest zaplanowanie 4 niedzieli pod rząd. Zwyczajnie niemożliwe i związki o tym doskonale wiedzą...


Jest możliwe-w tamtym miesiącu miałem 4 niedziele :)

Co powiecie na UW wpisane...15stego sierpnia;D? No, przecież OHR nie przepuści...

UW w weekendy? Przecież urlopu nie wstawia się w weekend!

No, ale ten OHR taki nieomylny!

Grubas80 napisał/a:
Co do pracy kilkanaście dni pod rząd - ci co tak cwaniakują niech chociaż raz ułożą grafik żeby każdy był zadowolony i każdy miał ułożony grafik pod prośby...

No, ogólnie zgodne z prawem jest max 10 dni pod rząd-w ciągu 2 tygodni musi być wtedy 2 dni wolne na początku i 2 dni na końcu.

A bardziej niż maratony, wkurza mnie planowanie tygodniowe grafiku-czyli co tydzień zmieniamy cały grafik na dany miesiąc...i nie, nie ze względu na prośby innych.

Dodatkowa spraw dla PiP: wpisywanie urlopów na siłę po 1 dniu, w tym roku już z 3 dni miałem w środku miesiąca, z du*y i bez pytania-nawet tego nie potrzebowałem, mogłem iść pracować, no ale 3 dni przepadły. Dodatkowo-mówiono mi, że to ze starego urlopu(zaległe UŻ), a okazało się, że z nowego
  Ocena JMP: 3/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-08-10, 12:02   

W lipcu było pięć niedziel więc mogłeś pracować cztery ale nie pod rząd , prawda ? ;)
jeśli chodzi o uw nakładane na sobotę i niedzielę to jest tak już od jakiegoś czasu i nie ma w tym nic dziwnego , w takim systemie w jakim pracujemy możesz być na urlopie w sobotę i niedzielę jeśli go wtedy potrzebujesz , w innych przypadkach dni urlopu masz na wniosku urlopowym i widzisz że uw naniesione na cały tydzień a dni urlopowych pięć , tudzież 40 godzin ;)
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
~pawelpodlaskie 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 30
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-08-10, 12:11   

marta1 napisał/a:
W lipcu było pięć niedziel więc mogłeś pracować cztery ale nie pod rząd , prawda ? ;)
jeśli chodzi o uw nakładane na sobotę i niedzielę to jest tak już od jakiegoś czasu i nie ma w tym nic dziwnego , w takim systemie w jakim pracujemy możesz być na urlopie w sobotę i niedzielę jeśli go wtedy potrzebujesz , w innych przypadkach dni urlopu masz na wniosku urlopowym


Miałem 4 pod rząd, ostatnią miałem wolną :)

UW-hmm, z tego co mi wiadomo, w przepisach nie ma czegoś takiego jak 'w naszym systemie' i mimo wszystko UW powinno być w dni tygodnia, a weekendy jako W.

No i jedna kwestia-wniosek na 6 dni, a wolnych 10-czyżby ktoś sobie furtkę zostawił na ewentualną zamianę grafiku na W i dorobienie godzinami w następnym miesiącu;]?

Zapomniałem jeszcze o fajnej kwestii dla PiP a mianowicie poniżaniu pracownika przy pijanym i agresywnym kliencie w celu uspokojenia sytuacji;D
  Ocena JMP: 3/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-08-10, 12:57   

pawelpodlaskie, pisząc o "naszym systemie" miałam na myśli to że pracujemy też w soboty i niedziele więc nie ma przeszkód żeby w te dni iść na urlop , czy w kp jest napisane jasno że na weekendy nie można udzielić urlopu ? Nie ;) . Wszystko można zweryfikować , jest ecp , tam co do dnia a nawet co do minuty ma się zgadzać , no chyba że masz takich "zdolnych" kierowników (tu mam na myśli te Twoje niedziele :D ) to wtedy sprawa nadaje się dla Pipu :D
masz to na co się godzisz , nie ma co biadolić ;) , polecam to co napisał robbert83 w tym temacie :)
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
tadam 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 674
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-08-10, 18:14   

pawelpodlaskie napisał/a:
marta1 napisał/a:
W lipcu było pięć niedziel więc mogłeś pracować cztery ale nie pod rząd , prawda ? ;)
jeśli chodzi o uw nakładane na sobotę i niedzielę to jest tak już od jakiegoś czasu i nie ma w tym nic dziwnego , w takim systemie w jakim pracujemy możesz być na urlopie w sobotę i niedzielę jeśli go wtedy potrzebujesz , w innych przypadkach dni urlopu masz na wniosku urlopowym


Miałem 4 pod rząd, ostatnią miałem wolną :)

UW-hmm, z tego co mi wiadomo, w przepisach nie ma czegoś takiego jak 'w naszym systemie' i mimo wszystko UW powinno być w dni tygodnia, a weekendy jako W.

No i jedna kwestia-wniosek na 6 dni, a wolnych 10-czyżby ktoś sobie furtkę zostawił na ewentualną zamianę grafiku na W i dorobienie godzinami w następnym miesiącu;]?

Zapomniałem jeszcze o fajnej kwestii dla PiP a mianowicie poniżaniu pracownika przy pijanym i agresywnym kliencie w celu uspokojenia sytuacji;D


miałeś naniesione na UW w weekend godziny czy 0 godzin pracy? Na naszym rejonie nie ma możliwości pracy 4 razy pod rząd w niedziele .Nie wiem czy w ohr to przejdzie ale KR i teraźniejsza i wcześniejsza powiedziała ,że ona na takie coś się nie zgadza.
 
     
~ZibiRozalski 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 43
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-08-10, 18:46   

Jedyna opcja aby pracowac 4 niedziele pod rzad jest tylko wtedy jak przyjdzie sie na wolnym. ( u nas na rejonie byla taka sytuacja) ale tylko wtedy bo grafik nie pusci. Jesli chodzi o 15sty to jest on na czerwono wpisany i nie da sie wstawiac godzin tam. Rozumiem ze jesli ktos ma 2 tyg wolnego to moze albo do 14-tego albo od 16?? Przeciez moze miec w ciagu. Jakby Kasjer poszedl na urlop od 10tego to musi miec 14 dni odpoczynku i zgodnie z prawem pracy moze miec tam wydane tylko 5 dni urlopu (zeby zaoszxzedzic godziny jesli np nie ma etatow) Inna sprawa 3 dni w srodku niales urlop. Zgodnie z prawem pracy jesli masz zalegly urlop to KS moze sam nic rozporzedzic... no chyba ze to aktualny to juz co innego. Pozdrawiam
  Ocena JMP: 10/10
     
Kamio

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 06 Lis 2015
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-08-11, 14:41   

Tak czytam te wszystkie posty i szkoda mi sie robi niektórych osób...
Nie wiem po co to wszystko, wiadomo ludzi zawsze będzie brakować do pracy bo nie każdy jest na tyle odważny i silny by pracować w tak dużym sklepie nawet te 8h na kasie może być meczarnia i to jestem wstanie uwierzyć.
Nie u wierze w to, ze na sklepach są tak łamane przepisy KP skoro sankcje są ogromne.
Kiedyś było o wiele gorzej i Ci ludzie do teraz przetwwwrwali w biedronce.
Znam osobę która pracuje w Biedronce od 2001 roku i to co teraz dla niej sie dzieje to jest luz blues.... Ale przyjdą btakie młode siksy i już im źle.
Ale to ze Carrefour netto czy inne sklepy płacą najniższa krajowa i nie maja takiego socjalu to już nikt nie chce chyba słyszeć.
Nie wiem czy zdjęcie sobie sprawę, ze nie tylko ludzie z JMP tutaj są zalogowani, to tez nasi klienci oraz potencjalni przyszli pracownicy
Ale. Jeżeli będą czytać takie bzdury to nie dziwota, ze nie będą chcieli przyjść do nas do pracy bo przecież jest tak bardzo źle tym kasjerom i innym pracownikom.
Ludzie nie chce sie pracować to sie zwolnijcie, ofert ponoć pełno.
Tylko ktoś mi mądry powiedział,, wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma " pozdrawiam biedne i wykorzystane Biedronie....
_________________
Kamio
  Ocena JMP: 8/10
     
@celina

Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 167
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-08-11, 15:04   

Kamilo ,piszesz brednie z perspektywy zks. Na moim sklepie odeszło od stycznia 5 osób i to sami starzy pracownicy. Ludzie ,którzy tyrali i całymi dniami, nie widzieli dzieciaków .Moze Ty pracujesz na takim cudownym sklepie ,gdzie jest jak w bajce i kazdy idzie z usmiechem na ustach do pracy ,ale uwierz na mim sklepie jest dokładnie tak jak piszą inne osoby ,pozdrawiam i życzę orderu o JMD
 
     
~robbert83

Dołączył: 19 Gru 2009
Posty: 35
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-08-11, 18:37   

A wiesz dlaczego tzw starzy często odchodzą? Bo teraz przychodzi nowy i praktycznie z miejsca dostaje cały etat a Ci "starzy" często czekali po rok dwa na tzw awans. Ja z tym problemu nie mam ale wiem że cześć starszyzny ma z tym problem. Po drugie zarobki dookoła poszły tak w górę że praca w Biedronce niestety nie jest już tak atrakcyjna finansowo jak to kreuje nasza kochana firma w mediach. Do tego dochodzi zmęczenie materiału. Mnie osobiście zaczynają drażnić niektórzy klienci, ci których można nazwać dumnymi beneficjentami programu 500+, tak się sadzą i próbują rozstawiac nas po kontach gdy tylko przelewik przyjdzie że aż ma się ochotę rzucić fartuchem i niech se sami towar dowoza na półki bo szlachta nie może w spokoju wybrać, ale to już inny temat. Dodam tylko że dziś musiałem po prostu po hamsku klientów z kasy przeganiac żeby kasjerke z jedynki na przerwę wygonic bo nawet nie chciała schodzić bo jak poprosiła ludzi o nie wykładanie się bo chce zejść do toalety to dostała zjebke.

[ Dodano: 2017-08-11, 18:49 ]
I jeszcze tak na temat tych PIP ów i wogóle. I co z tego że mam obsadę wszystkich kas + 2 osoby na sklepie, jak kiedy chce wysłać kasjera z kasy na przerwę to krzyk i zastraszanie skargami od naszych kochanych klientów. Nie twierdzę że w u nas jest idealnie, jest średnio, czasem słabo, ale klientów mamy wyjątkowych, wiele razy stałem w różnych sklepach w kolejce i to po ok 10 osób i nigdy nie słyszałem tylu krzykow co u mnie jak który już 4 stoi.
 
     
#kiki2 

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 77
Skąd: xxxxxxxxx
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-08-11, 20:05   

celina napisał/a:
Kamilo ,piszesz brednie z perspektywy zks. Na moim sklepie odeszło od stycznia 5 osób i to sami starzy pracownicy. Ludzie ,którzy tyrali i całymi dniami, nie widzieli dzieciaków .Moze Ty pracujesz na takim cudownym sklepie ,gdzie jest jak w bajce i kazdy idzie z usmiechem na ustach do pracy ,ale uwierz na mim sklepie jest dokładnie tak jak piszą inne osoby ,pozdrawiam i życzę orderu o JMD




zgadzam sie jest zle Kamilo widac jak ma sie kasy obsadzone +2 kasjerów na luzie to luz bluz i orzeszki a jak sie ma 3 kasjerów gdzie chodza 4 kasy to aniolki towar roskladaja soory ale firma nie zaplaci ani nie wroci choreho kregoslupa daj zl to soe pozbeda ciebie bardzo szbko a skoro maja takich pracownikow jak ty to po co maja zatrudniac on daje rade to i wy dajcie tylko jakim kosztem i wnetto nie pracuja za najnizsza krajowa nie klam bo wiem za ile tam sie pracuje siostra pracuje to wiem
 
     
@Lilith

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 246
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-08-26, 08:54   

A widzieliście nową opcję przy skanowaniu do domu? Trzeba zaznaczyć, że się było na przerwie. kolejny wspaniały pomysł firmy :em29: :P
 
     
@sylwuńka 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 06 Lis 2016
Posty: 466
Skąd: warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-08-26, 10:32   

widocznie jest tak dużo szumu na ten temat, że chcą teraz zobaczyć jak sytuacja wygląda. Powinniście się cieszyć to znaczy że firma chcąc nie chcąc coś robi i teraz Ci którzy skarżą się na brak przerw mają okazje to udowodnić,chyba że ze strachu będą zaznaczać że byli na przerwie choć nie byli to nic się nie zmieni i niech się potem nie dziwią i nie pitolą po kątach.
_________________
Jestem zakręcona...
  Ocena JMP: 7/10
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-08-26, 14:24   

To pytanie jest źle sformułowane i kolega dał nie, nie mógł się odbić, musiał zmienić na tak, po prostu podkładka, że niby jest ok
 
     
@sylwuńka 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 06 Lis 2016
Posty: 466
Skąd: warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-08-26, 15:09   

u8t3io3p, jeśli jest tak jak piszesz to wielkie buuu, nic tylko zdjęcie zrobić i pokazać gdzie trzeba dowód będzie jak ta lala.
_________________
Jestem zakręcona...
  Ocena JMP: 7/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-08-26, 15:16   

ale tam nie ma opcji "nie"
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo