Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
karta moja biedronka - nikt nie pyta?
Autor Wiadomość
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-23, 17:52   

A gdy gość sam podaje kartę, zanim na końcu skanowania padnie pytanie o nią, to jak się to przekłada na badanie TK? Uznaje, że nie został spytany?
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
@sylwuńka 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 06 Lis 2016
Posty: 466
Skąd: warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-23, 22:55   

jak dla mnie mógłby w sumie oblać, finalnie karta zeskanowana bądź pytanie o nią zadane ,tk to fikcja,którego nie wzięłam nawet pod uwagę...co i jak by nie robić to gdzieś popełnia się błąd albo wybiera mniejsze zło :(
_________________
Jestem zakręcona...
  Ocena JMP: 7/10
     
~Piotrek10020

Stanowisko:
klient

Dołączył: 24 Sty 2017
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-30, 20:41   

Włodarz napisał/a:
Ewa mała i po to kiedyś będą zamontowane kasy samoobsługowe żeby takich ludzi nie widzieć na kasie.


Tego typu kasy są super jedna kasjerka spokojnie ogarnie 4 kasy poza godzinami szczytu natomiast w godzinach szczytu 2 kasjerki spokojnie ogarną 4 kasy na początku skanuje się wszystkie drobne rzeczy potem produkty które nie mają kodów typu pieczywo lub warzywa wybiera się po obrazkach nie trzeba znać nazw tego produktu na początku można wybrać sobie język obsługi oraz pyta się o kartę a na koniec klika się artykuł niegabarytowy i dla kasjerki się podaje produkty niegabarytowe wraz z ilością kasjerka wbija je ręcznie za pomocą bezprzewodowego czytnika i koniec przydało by się tylko zrobić większe platformy na zeskanowane produkty bo czasami trzeba je układać piętrowo żeby się pomieściły .
 
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-30, 21:09   

Piotrek10020 napisał/a:
Tego typu kasy są super jedna kasjerka spokojnie ogarnie 4 kasy poza godzinami szczytu natomiast w godzinach szczytu 2 kasjerki spokojnie ogarną 4 kasy


Pozostaje pytanie czy 4 kasy samoobsługowe to dużo więcej niż 2 normalne kasy ze sprawnymi kasjerkami, choć ja bym się nie zdziwił gdyby się okazało, że mniej.
  Ocena JMP: 3/10
     
amigo 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 05 Sie 2015
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-08-05, 21:59   

Sprawa jest banalnie prosta czy pracownikowi na kasie po wbiciu towarów nie może się pojawić komunikat, że z kartą Biedronka taniej za zakupy przykładowo 2.5 zł jak się nie pojawi NIC to po co ludzi pytać. Pewnie chodzi o badanie predyspozycji zakupowych ludzi i o nic więcej.

Wprowadzili Kartę MB i po akcji świeżaki brakuje pomysłu na wykorzystanie karty MB.
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-08-06, 15:06   

w zadnym sklepie nie ma akcji od razu po starej akcji, mysle ze we wrzesniu bedzie znowu cos w stylu swiezakow
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-08-06, 16:46   

a później po akcji jeszcze przez rok będziemy wydawać fanty bo ktoś dał dupy...
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-08-06, 19:18   

podejrzewam, ze nie spodziewali sie tego, ze ludzie beda kantowac np. byl kupon na 17 naklejek za zakupy jedenej rzeczy, ze my bedziemy uczciwie wykonywac, "oj odkleila mi sie naklejka, wyrzuce",a to kasjer "zalatwi" dla znajomych/rodziny

U mnie po 3 dniach ktos przyniosl wypelniana karte z wszystkimi naklejkami, nie wierze ,ze ktos zrobil zakupy na tyle, tak pamietam,ze byly bonusy za owoc, jakis produkt, to i tak by wynioslo z 800 zlotych

W warszawie kilka osob zwolniono, kasjerow.. kierownikow!!!! bo ukaradli po calej rolce
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-08-06, 21:13   

dla marnych pluszaków kraść? żenada i to tylko świadczy o tych ludziach że kradli pluszaka który był wart ~25zł to tylko pokazuje jak daleko jest mentalność ludzi w tym kraju.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-08-07, 10:18   

u8t3io3p napisał/a:
podejrzewam, ze nie spodziewali sie tego, ze ludzie beda kantowac np. byl kupon na 17 naklejek za zakupy jedenej rzeczy, ze my bedziemy uczciwie wykonywac, "oj odkleila mi sie naklejka, wyrzuce",a to kasjer "zalatwi" dla znajomych/rodziny

U mnie po 3 dniach ktos przyniosl wypelniana karte z wszystkimi naklejkami, nie wierze ,ze ktos zrobil zakupy na tyle, tak pamietam,ze byly bonusy za owoc, jakis produkt, to i tak by wynioslo z 800 zlotych

W warszawie kilka osob zwolniono, kasjerow.. kierownikow!!!! bo ukaradli po calej rolce


Jeśli mówisz o Świeżakach - mi się kilka razy zdarzyło, że za jeden paragon wydawałam tyle naklejek, że na cały album i jeszcze trochę ... a kraść naklejki? to już bym wolała kurczaka wynieść ;P a tak poważnie - wiem, że kasjerzy brali naklejki klientów, którzy ich nie zbierali, nabijali swoją kartę, gdy klienci jej nie mieli i ... wylatywali z pracy, jeśli można wylecieć za zjedzenie cukierka z rozwalonej paczki to co dopiero za takie numery .... czy warto się narazać dla cukierka, punktów, zniżek dla znajomych, naklejek, pluszaków - niech każdy sam zdecyduje
 
     
@piivko19 

Stanowisko:
kadry

Dołączyła: 20 Lut 2011
Posty: 344
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-08-08, 10:15   

u8t3io3p napisał/a:
w zadnym sklepie nie ma akcji od razu po starej akcji, mysle ze we wrzesniu bedzie znowu cos w stylu swiezakow




Ojj tak, już przygotowujmy się psychicznie ... ;)
  Ocena JMP: 5/10
     
Poetessa 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 11 Sie 2017
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-08-11, 22:18   

Faktycznie zauważyłam, że na początku akcji pytano o kartę, a potem przestano, ale mnie to osobiście nie przeszkadza. Sama daję kartę do zeskanowania przy kasie. Zazwyczaj towary w promocji kartowej mnie nie interesują, ale nigdy nie wiadomo; poza tym nie zawsze mam czas się zapoznać z promocją. Powiem więcej, czasem takie pytania kasjerów o karty lojalnościowe w sklepach mnie drażni (np. drogerie Superpharm, Hebe czy ostatnio Rossmann), wiem, że recytują to na pamięć, bo tak im kazano, ale mnie to złości, podobnie jak powitania (Witamy w Hebe albo Witamy w Tchibo). Z posiadanych przeze mnie kart tylko partnerzy Payback nie pytają i może stoi za tym jakaś strategia, a może nie. Ja bym się nie przejmowała, bo właściwie czym? :D
 
     
Jerso 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-09-27, 00:06   

patogen123 napisał/a:
Piotrek10020 napisał/a:
Tego typu kasy są super jedna kasjerka spokojnie ogarnie 4 kasy poza godzinami szczytu natomiast w godzinach szczytu 2 kasjerki spokojnie ogarną 4 kasy


Pozostaje pytanie czy 4 kasy samoobsługowe to dużo więcej niż 2 normalne kasy ze sprawnymi kasjerkami, choć ja bym się nie zdziwił gdyby się okazało, że mniej.


Robiłem kiedyś w wielkogabarytowym Tesco. Taki, co miał 14 kas zwykłych. Każdego dnia, o konkretnych godzinach, wszystkie zawalone klientami.
Była też możliwość skorzystania z jednej z 8 kas samoobsługowych. Bardzo nas to odciążało - klienci z mniejszą ilością zakupów szli intuicyjnie do nich. A jak wiadomo, jak ktoś ma 1-2 produkty, to nabicie ich to 20% całego procesu sprzedaży.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo