Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kasy samoobsługowe w Biedronce
Autor Wiadomość
elka1192

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 09 Wrz 2016
Posty: 6
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-02, 23:00   

Przynajmniej nie będzie brakowało nam drobnych, dostajesz wysoki banknot i pyk lecisz do samoobsługowej😂
 
     
~pawelpodlaskie 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 30
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-03, 00:49   

[quote="marcin1005"]
patogen123 napisał/a:
Kasa się blokuje tez jak klient upije napój, nadgryzie bułkę, przyniesie do takiej kasy papierek po batonie. Każdy towar na samoobsłudze ma wpisaną swoją wagę


Nie każda buła waży dokładnie tyle samo :)

Larrikol napisał/a:
Kasy samoobslugowe są w tesco i z tego, co obserwuje, maja się świetnie. Sama często korzystam.


W Tesco klienci jacyś kulturalniejsi. W kolejkach stoją, nie proszą o otwarcie nowej kasy, kiedy otwiera się nowa, nie ma sprintu na 5m ani narzekań, że to 'ja stałem wcześniej w tamtej'
  Ocena JMP: 3/10
     
marcin1005 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 19 Maj 2017
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-04, 12:48   

pawelpodlaskie napisał/a:
marcin1005 napisał/a:
Kasa się blokuje tez jak klient upije napój, nadgryzie bułkę, przyniesie do takiej kasy papierek po batonie. Każdy towar na samoobsłudze ma wpisaną swoją wagę


Nie każda buła waży dokładnie tyle samo :)



Są do ustawienia widełki, ale jak waga wykroczy poza nie to i tak się zawiesi i musisz podejść i potwierdzić czy dobrze zostało nabite. Horror zaczyna się jak masz produkt który waży X gramów a producent "dołoży" 10,15,20%gratis. niby ten sam index, ale cięższy i zapierdzielasz za każdym razem żeby zaakceptować
  Ocena JMP: 7/10
     
~pawelpodlaskie 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 30
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-04, 15:11   

marcin1005 napisał/a:
pawelpodlaskie napisał/a:
marcin1005 napisał/a:
Kasa się blokuje tez jak klient upije napój, nadgryzie bułkę, przyniesie do takiej kasy papierek po batonie. Każdy towar na samoobsłudze ma wpisaną swoją wagę


Nie każda buła waży dokładnie tyle samo :)



Są do ustawienia widełki, ale jak waga wykroczy poza nie to i tak się zawiesi i musisz podejść i potwierdzić czy dobrze zostało nabite. Horror zaczyna się jak masz produkt który waży X gramów a producent "dołoży" 10,15,20%gratis. niby ten sam index, ale cięższy i zapierdzielasz za każdym razem żeby zaakceptować


To teraz pomyśl-praktycznie każdy klient kupuje warzywo. I lataj co chwila sprawdzać, czy zważył marchew, czy faktycznie pistacje ;)
  Ocena JMP: 3/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-04, 16:12   

Coś chyba wymyślacie. Wiele razy kasowałam na samoobsługowych bułki, które w trakcie zakupów zostały nadjedzone i czesto zostawało mniej niż połowa, a kasa mi się nie blokowała.
Mimo wszystko, wątpię, żeby biedronka poszła w tego typu rozwiązanie. Jakoś to nie pasuje do Biedronki :)
 
     
miecia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Kwi 2017
Posty: 331
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-04, 16:48   

Pisza ze maja testowac na kilku sklepach. Wiec jesli sie nie sprawdzi to nie wdroza. A po drugie watpie zeby na malych sklepach je wprowadzili. W tesco kupuje i nie ma na nich zadnych problemow.
 
     
~25britka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Gru 2012
Posty: 25
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-04, 19:57   

No to jeszcze trochę jeszcze chwileczka i zaczną się zwolnienia...
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-04, 22:16   

pawelpodlaskie napisał/a:
To teraz pomyśl-praktycznie każdy klient kupuje warzywo. I lataj co chwila sprawdzać, czy zważył marchew, czy faktycznie pistacje ;)

Nikt nie lata i niczego nie sprawdza to raz a dwa jedna osoba spokojnie obsługuje kilka kas, bo zawiechy nie są non stop i obsługa podchodzi niemal z marszu. Kasy są monitorowane a obsługa albo ochrona zawsze może sprawdzić prawidłowość zakupów z paragonem. Sam korzystam jak najczęściej.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
miecia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Kwi 2017
Posty: 331
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-11, 17:23   

W tesco obsługa stoi na kasach zawsze, nie odchodzi nawet na piec minut, i w biedrze tez by musiało by być. Po pierwsze sprzedaż alkoholu, musi pracownik zatwierdzic, a po drugie czasem klienci maja problem ze znalezieniem towaru.
 
     
marcin1005 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 19 Maj 2017
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-11, 17:57   

W Warszawie już były testy kas samoobsługowych i zakończyły się fiaskiem.
Problem z nimi jest taki, że ciężko jest kontrolować każdego klienta i to co nabija.

Cytat:
W tesco obsługa stoi na kasach zawsze, nie odchodzi nawet na piec minut, i w biedrze tez by musiało by być. Po pierwsze sprzedaż alkoholu, musi pracownik zatwierdzic, a po drugie czasem klienci maja problem ze znalezieniem towaru.


Pracowałem w Tesco 2 lata, często na kasach samoobsługowych. Pracę na nich wspominam bardzo dobrze. Przy wzmożonym ruchu lata się od kasy do kasy jak wariat,tu zaakceptować alkohol, tu się waga nie zgadza,tu klient chce kupić papierosy, tu klient szuka marchewki w owocach...

Plusem tego jest fakt, że czas zapierdziela bardzo szybo, ale zdarzają się chwile, gdzie można odetchnąć. Oczywiście kasy często się psują, ale prawie zawsze wystarczy reset kasy

Na pewno nie ma się czym martwić, bo obsługa takiej kasy jest banalnie prosta, tylko trzeba zwracać uwagę na komunikaty wyświetlane przez kasę, jak się je już ogarnie, to tak jak w moim przypadku można w "międzyczasie" dołożyć fajki, czy uzupełnić dokumenty
  Ocena JMP: 7/10
     
miecia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Kwi 2017
Posty: 331
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-12, 07:40   

Ja lubię robić zakupy w Tesco na kasach samoobsługowych. W Biedrze siedząc na kasie i tak są wieczne problemy , więc na takich kasach samoobsługowych tez na pewno są. Tylko że w Tesco jakoś nie zauważyłam nigdy darcia mordy itp.itd, a w Biedrze to wiecznie rozwrzeszczani na kilometr. W sumie idąc do takiego Auchan czy Tesco wszyscy wiedza ze nie ma zadnych dzwonków, i moze dlatego jest ciszej i kulturalniej....
 
     
#JackDaniels 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 65
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2017-06-12, 14:29   

Kas samoobslugowych w biedronce nie będzie
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-12, 18:20   

miecia napisał/a:
Ja lubię robić zakupy w Tesco na kasach samoobsługowych. W Biedrze siedząc na kasie i tak są wieczne problemy , więc na takich kasach samoobsługowych tez na pewno są. Tylko że w Tesco jakoś nie zauważyłam nigdy darcia mordy itp.itd, a w Biedrze to wiecznie rozwrzeszczani na kilometr. W sumie idąc do takiego Auchan czy Tesco wszyscy wiedza ze nie ma zadnych dzwonków, i moze dlatego jest ciszej i kulturalniej....



Dlatego ze jak siedzi 5 kasjerow na 30 kas to nic na to nie poradzi nawet jak bedzie sie darl, a u nas jak bedzie jeczal o kase to ktos zadzwoni i sie otowrzy kolejna(jesli wszyscy nie siedza)
 
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-12, 18:30   

Ja już dawno w Tesco nie byłem, więc może to nieaktualne, ale nieraz słyszałem komunikat, żeby "żółte wsparcie" ruszyło się na kasy.
  Ocena JMP: 3/10
     
@sebcio

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Kwi 2016
Posty: 157
Skąd: Warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-13, 09:17   

Nam zdarzało się że klienci nas bronili, ci bardziej kumaci widzieli że zapięte są tylko 3 kasy z 5 i nie ma siły by ktoś więcej przyszedł.
_________________
Biedronkowy bylem, Biedronkowy jestem, Biedronkowy będę
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo