Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kasy samoobsługowe w Biedronce
Autor Wiadomość
~agap 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 02 Gru 2016
Posty: 34
Wysłany: 2017-06-02, 01:15   Kasy samoobsługowe w Biedronce

W Biedronce nie zobaczysz już kasjera tak często?

Cytat:
Właściciel sieci sklepów Biedronka poinformował, że wkrótce rozpocznie testy nowej usługi. By przyspieszyć obsługę klientów w okresach największego natężenia ruchu w sklepach mają być uruchamiane kasy samoobsługowe.
 
     
cheesteerrr 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 21 Lut 2016
Posty: 23
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-02, 05:22   

Ostatnio nawet się nad tym zastanawiałam. Z jednej strony - fajnie, spoko, bez dzwonków, które irytują na tyle, że czasami mam ochotę rozpieprzyć te przyciski. :D Z drugiej strony, na tych samoobsługowych też zawsze jedna osoba musiałaby być - nie każdy klient sobie poradzi z tym ustrojstwem to raz, dwa, że zdałoby się sprawdzać dowody przy kupnie alkoholu. No to standardowa zmiana na moim sklepie rano - 3 kasjerów i kierownik. Kierownik trzaska zamówienie, jeden kasjer na jedynce, drugi na warzywach i odpieku, trzeci na samoobsługowych. :) Meksyk z tymi samoobsługowymi jak i bez nich.
  Ocena JMP: 3/10
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-02, 08:33   

Pracownik nic innego nie będzie robił tylko stał i patrzył czy nie trzeba dowodu sprawdzić? Myślę, że Biedronka podejdzie do sprawy produktywniej >:D
  Ocena JMP: 3/10
     
marcin1005 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 19 Maj 2017
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-02, 10:04   

patogen123 napisał/a:
Pracownik nic innego nie będzie robił tylko stał i patrzył czy nie trzeba dowodu sprawdzić? Myślę, że Biedronka podejdzie do sprawy produktywniej >:D


Jak klient zeskanuje alkohol i przejdzie do płatności na kasie wyświetla się komunikat "poczekaj na pomoc" wtedy kasjer musi podejść i zaakceptować wiek klienta. Kasa się blokuje tez jak klient upije napój, nadgryzie bułkę, przyniesie do takiej kasy papierek po batonie. Każdy towar na samoobsłudze ma wpisaną swoją wagę i ona musi się zgadzać, żeby nie było, że klient zeskanował puszki coli a włożył do torby łososia. Jeżeli chodzi o produktywność to kasjer będzie obsługiwał 4-6 kas a nie jedną to chyba starczy :)

cheesteerrr napisał/a:
Kierownik trzaska zamówienie, jeden kasjer na jedynce, drugi na warzywach i odpieku, trzeci na samoobsługowych. :) Meksyk z tymi samoobsługowymi jak i bez nich.


Kasy samoobsługowe mają działać w momentach wzmożonego ruchu klientów, czyli dalej grzejemy jedynkę, a jak będą kolejki, to lecisz na samoobsługę, a nie na 2 :)
  Ocena JMP: 7/10
     
Biurowa 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 19 Wrz 2016
Posty: 427
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-02, 10:39   

Życzę im powodzenia z tymi kasami samoobsługowymi.
Większość klientów Biedry do godz. 14 stanowią wszystkowiedzące emerytki i amatorzy trunków wyskokowych, tacy jak się zaczną sami kasować to kolejka będzie aż do chłodni :lol: :lol: :lol:

Biedronka zacznie tracić już na samym pieczywie, mamy go tyle rodzajów, że klient w życiu nie wybierze prawidłowego z listy. Albo wybierze specjalnie to tańsze, bo jako naród kombinatorstwo mamy we krwi.
 
     
@Sig

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 124
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-02, 10:47   

Widują takowe w auchan-ie i tłoku to tam niema, wręcz się wszyscy z dala trzymają. Pewnie dlatego że to "gadajaco - wk...ce" kasy, u was pewnie też takie będą.
 
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-02, 11:41   

marcin1005 napisał/a:

Jeżeli chodzi o produktywność to kasjer będzie obsługiwał 4-6 kas a nie jedną to chyba starczy :)

No teoretycznie kasjer pilnujący 4-6 kasy samoobsługowe jest bardziej produktywny niż jeden kasjer na tradycyjnej, ale:
- jak klienci się ogarną to i tak będzie miał spore okresy bezczynności, więc ktoś zarządzający może dojść do wniosku, że można mu też dowalić inne obowiązki
- ta kasy mają być uruchamiane w okresie wzmożonego ruchu klientów, więc 4-6 kas po 500 tysięcy sztuka to dość duża inwestycja jak na coś co ma tylko wspomóc w najgorszych godzinach.
  Ocena JMP: 3/10
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-02, 13:39   

Biedronka "żydzi" wydać po 250 zł na sklep do mobilnych drukarek cen, a tu mi piszą że chcą stawiać kasy samoobsługowe xD
  Ocena JMP: 6/10
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-02, 13:48   

Drukarkę mobilną nie bardzo się da przeliczyć na zaoszczędzone etaty dla kasjerów.
  Ocena JMP: 3/10
     
@maniek19 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 246
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-02, 19:19   

Ja jak patrze czasami jak klienci (i to nie starsi tylko młodsi) nie umieją zeskanowac kodu na czytniku cen to czuje się przerażony na samą myśl konfrotacji takiego klienta z kasa samoobsługowa.
  Ocena JMP: 2/10
     
~robbert83

Dołączył: 19 Gru 2009
Posty: 35
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-02, 19:43   

Dokładnie, korzystanie z czytnika kodów wielu przerasta, czytanie cen ze zrozumieniem czy np ogarnięcie że kasa nr 3 to ta przy której jest znaczek z cyferką 3. A jeśli chodzi o kasy samoobsługowe to ostatnio będąc w Tesco byłem świadkiem jak klient wcisnał w jakiś magiczny sposób kartę w otwór gdzie powinno wkładać się banknoty i nie szło tego wyjąć, było to dosłownie na 15 minut przed zamknięciem - mina kasjerki bezcenna >:D
 
     
basmanetka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 13 Sie 2015
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-02, 20:12   

robbert83 napisał/a:
Dokładnie, korzystanie z czytnika kodów wielu przerasta, czytanie cen ze zrozumieniem czy np ogarnięcie że kasa nr 3 to ta przy której jest znaczek z cyferką 3. A jeśli chodzi o kasy samoobsługowe to ostatnio będąc w Tesco byłem świadkiem jak klient wcisnał w jakiś magiczny sposób kartę w otwór gdzie powinno wkładać się banknoty i nie szło tego wyjąć, było to dosłownie na 15 minut przed zamknięciem - mina kasjerki bezcenna >:D

Zbieram zakłady, którego dnia od uruchomienia kas samoobsługowych klienci pobiją się przy tejże kasie... o kradzieżach i " ale ta promocja mi nie weszła" nie wspomną:)
Pomysł ogólnie jest okey, ale nie wiem czy polskie społeczeństwo jest wystarczająco dorosłe, żeby umiało nie kombinować i nie machlowac... Słynne promocje w Lidlu z pustymi opakowaniami dają do myślenia.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-02, 20:27   

a czy taka kasa spyta o kartę Moja Biedronka ? :P , czy popatrzy ze zrozumieniem bądź wysłucha wszystkie żale i pretensje i na koniec podziękuje i zaprosi ponownie ? :D
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
@pc 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 204
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-02, 20:32   

i..." mogę być winna grosika?..." :)
_________________
Chwila , która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-02, 21:05   

Kasy samoobslugowe są w tesco i z tego, co obserwuje, maja się świetnie. Sama często korzystam.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo