Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
motywowanie :)
Autor Wiadomość
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-30, 19:28   

to spytaj się 15 osób z którymi pracowałem w mcd na podobnym stanowisku i po koleji wytransferowaliśmy się do jmp, aż dział kadr mcd pisał do jmp, czemu w tak łatwy i szybki sposób pozyskują od nas kadre kierowniczą,

i uwierz jest ciężko bo wyobraź sobie, że bedąc jako jedna osoba wykonywałem robote za trzech, ale tam łatwiej się dało wymienić kadrę, i to był plus
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-30, 19:30   

no jak widać łatwiej bo się wymieniłeś :D
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-30, 19:33   

ale schiza pozostała, składy kanapek znam dalej na pamięć;p
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
~kicior_ek 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 20 Sie 2013
Posty: 45
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-31, 16:27   

brodacz1989 napisał/a:
Cytat:
Ja pracuję na 3/4 etatu już rok ciągle słyszę że już niedługo dostanę cały etat,ale nic z tego.Coraz częściej dochodzę do wniosku że Biedronka wyciąga z pracownika ile się da a następnie wywala na pysk.Na naszym sklepie wyleciała prawie cała ekipa łacznie z kierownictwem tylko dlatego że pani KR nie spodobała się nasza kierownik (kobieta pracowała już ponad 10 lat na tym sklepie).A wracając do 3/4 etatowców cały czas mnie zastanawia co z tym problemem mają zamiar zrobić związki zawodowe.


zastanawia mnie ile można wyciągnąć z pracownika który ma 3/4 etatu? jakoś niewiele, bo jeśli nawet ustawimy go po 8 godzin do pracy przez dwa miesiące to w trzecim miesiącu praktycznie nie pracuje odbierając przysługujące mu dni wolne. więc w takim razie gdzie ten wyzysk??


A słyszałeś o czymś takim jak "dopełnienie do etatu"? Oznacza to, że pracownikowi zatrudnionemu np. na 3/4 etatu, po wypracowaniu przez niego wszystkich przysługującyh godzin w kwartale, można dołożyć kolejne godziny (tę 1/4, która zostaje z pełnego etatu) i nie są to nadgodziny płacone z dodatkami. Za takie godziny płaci się jak za normalne, które wypracowuje w ramach swojego wymiaru etatu. Dopiero kiedy ilość godzin przekroczy pełny etat, mamy do czynienia z nadgodzinami płatnymi 50% lub 100% więcej. I to jest wyzysk. -.-
_________________
"Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak, by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego." Piotr I Wielki - idealne w odniesieniu do wymagań kierowników Biedronki...
  Ocena JMP: 3/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-31, 16:44   

A jaka to krzywda się takim pracownikom dzieje że za ich zgodą mają okazję dorobić do pensji? Ja mam cały etat ale chętnie bym jeszcze dorobiła. :P
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@Miawka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Paź 2013
Posty: 778
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-31, 20:35   

A w życiu dodatkowych godzin, te co mam w zupełności mi wystarczają :)
_________________
Wierzę magii starych drzew i gwiazd, wierzę magii świata żądz jak zwierz...
  Ocena JMP: 8/10
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-01, 19:20   

Cytat:
A słyszałeś o czymś takim jak "dopełnienie do etatu"? Oznacza to, że pracownikowi zatrudnionemu np. na 3/4 etatu, po wypracowaniu przez niego wszystkich przysługującyh godzin w kwartale, można dołożyć kolejne godziny (tę 1/4, która zostaje z pełnego etatu) i nie są to nadgodziny płacone z dodatkami. Za takie godziny płaci się jak za normalne, które wypracowuje w ramach swojego wymiaru etatu. Dopiero kiedy ilość godzin przekroczy pełny etat, mamy do czynienia z nadgodzinami płatnymi 50% lub 100% więcej. I to jest wyzysk.

wyzysk to by był jakbyś pracowała 12 godzin, a dostałabyś wypłate jak za 8.
odnoszę wrażenie, że skoro już ktoś się pisze na prace w markecie to wie co robi.
druga sprawa to dwustronna umowa zawierana z firmą JMP mówi o Twoich prawach i obowiązkach, ale nie którzy bardziej skupiają się na tym co im się należy, nie dając w zamian nic co zapisane jest w obowiązkach.
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-01, 19:32   

Kod:
druga sprawa to dwustronna umowa zawierana z firmą JMP mówi o Twoich prawach i obowiązkach, ale nie którzy bardziej skupiają się na tym co im się należy, nie dając w zamian nic co zapisane jest w obowiązkach.


Oczywiście jako zastępca wydajesz wszystkie uprawnienia podległemu personelowi bez względu na ich zaangażowanie. Myślę też że masz czas sam korzystać z swoich praw np nieprzerywanej przerwy 15 minutowej . Taki sarkazm. Zobacz jakie są etaty na sklepach nie wiem kiedy zacząłeś karierę w JMP ale ja też przeszedłem z innej branży i wtedy miałem 5 os na 5 kas. Dzisiaj standard to 2 plus 1 a czasem na rano jeden na jeden. Sam widzisz że kr jest w stanie wymienić pół załogi bo ma taki kaprys
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-01, 19:44   

ja wiem doskonale, że pracy coraz więcej, etatów coraz mniej, ale ja akurat mam ten spokój, że mam system 1 plus 4, także ja bede patrzył na to inaczej, Ty patrzysz inaczej bo jestes w gorszej sytuacji, zdania będziemy mieć różne i na wzajem nie przekonamy się do nich.
nie bronie polityki firmy, popierać też nie zamierzam.
łatwo jest rzucić oskarżenia, ale przydałby się na to sensowny argument (przynajmniej tak mi się wydaje, jak bredze to rzućcie kamieniem)

bo jeśli dla kogos wyzyskiem jest to, że ks chce dopełnić etat, a pracownik na to się zgadza, to chyba faktycznie urwałem się z choinki
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-01, 19:51   

Mało tego, dla niektórych wyzyskiem jest to że w ogóle trzeba chodzić do roboty. :D
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-01, 20:35   

Hell napisał/a:
Mało tego, dla niektórych wyzyskiem jest to że w ogóle trzeba chodzić do roboty. :D


czekam tylko na wpis odnośnie mojej osoby, jaki to służbista.

patrząc na to, z perspektywy osoby, która nic nie dostała za darmo to nasuwa się prosty przekaz. Każdy chce zarobić więcej, więc by uzyskać pełny etat to wypadałoby się wykazać, chcesz awansować trzeba się wykazać. A żeby utrzymać się na stanowisku trzeba po prostu myśleć. Nie jest tak, że zks, ks czy kr są najmądrzejsi, doświadczony i myślący kasjer, znajdzie sposób jak zrobić coś dobrze, by przy tym nie przerzucić tony cukru, wody, coli bez sensu. I tu pojawią się głosy, że od tego jest kierownik zmiany i potem jest tego efekt, że mówim się, że u tej czy tamtego na zmianie jest ciągłe zap....... a dzieję się tak, bo po prostu nikt się nie odezwie tylko jak ten baran prowadzony na rzeź słucha poleceń kierownika zmiany, zdając sobie w głębi ducha sprawę, że to jest bez sensu, ale skoro każą to robi.
Ja doceniam takiego kasjera który wykaże się inicjatywa, bo widzę inne spojrzenie na dany problem, a on sam też się czuje lżej bo nie zrobi roboty bez sensu
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-02, 00:20   

Stawiam ci wielkiego plusa brodaczu za takie podejście :) oby więcej takich kierowników a wtedy praca przyjemniejsza i bardziej efektywna no i motywacja jest dla obu stron
 
     
@Miawka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Paź 2013
Posty: 778
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-03, 18:57   

Martuś podłączam się :) Ja też zawsze rozmawiam z dziewczynami jak coś zrobić i albo jest po mojemu albo po ich. Zależy czyja wersja jest lepsza. Zdarza się że nie mam racji, wiadomo że nie wiem wszystkiego.
_________________
Wierzę magii starych drzew i gwiazd, wierzę magii świata żądz jak zwierz...
  Ocena JMP: 8/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo