Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
obcięty urlop
Autor Wiadomość
eweleencia 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 19 Mar 2011
Posty: 6
  Wysłany: 2017-05-16, 14:10   obcięty urlop

Witam, szukałam na forum (co prawda nie jestem w tym nalepsza) i nie znalazłam takiego wątku. Chciałam zapytać czy ktoś z Was miał taką sytuację, że gdzieś 'zaginelo' mu kilka dni urlopu?
u mnie wyglądało to tak, patrząc od początku roku w plany urlopowe posiadała 35,75 dni urlopu zaległego i bieżącego, a w realizacji urlopów 0 wydanych dni i oczywiscie 35,75 dni do wydania, w kwietniu miałam iść na 5 dni jednak ze względu, że poszłam na zastępstwo i nie łapałam przerwy, ks usunęła mi te 5 dni i naniosla 3 dni. I raptem z moich 35,75 zostało mi 27,75 a realizacji planów urlopowych zostało mi wydane 8dni! A byłam tylko na 3 dniach. Pierwszy wniosek został tylko wydrukowany, nie był przeze mnie podpisany i nie był zeskanowany. Drugi tak. Myślałam, że system musi poczekać na aktualizację danych z cuw, minęło jednak ak juz 1,5 miesiąca a sytuacja się nie zmieniła. Dzwoniłam dzisiaj do kadr i najlepsze jest to, że u nich dane są takie same jak u nas w ohr, że przysługuje mi jeszcze 27,75 dni. I pytanie co dalej? Ja o tak o sobie nie dopuszczenie 5-ciu dni! Proszę o pomoc, może ktoś miał podobna sytuację. Pozdrawiam Ewelina.
 
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-16, 14:15   

A ile godzin urlopowych zostało naniesione na te dni urlopu? Poza tym prześledź Twoje absencje z zeszłego roku i tego, podlicz i wtedy dzwoń do kadr, u mnie pojawił się taki problem że mimo zamkniętych kwartałów, podpisanych ecp itd, jednej z osób zl zamieniło się "samoczynnie" na uw po 7 miesiącach...
  Ocena JMP: 6/10
     
eweleencia 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 19 Mar 2011
Posty: 6
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-16, 14:47   

Tam w ogóle błędnie napisałam miało być ze mam 28,75 a nie 27,75. W pierwszym wniosku miałam 40 godzin w drugim 24 godziny. Wiec to się zgadza. W raporcie realizacji urlopów mam wydane 8dni/64 godziny. Raport jest podawany od początku roku kalendarzowego wiec to jest jedyna podstawa, żeby ubiegać się o jakie kol wiek rozpatrzenie bo patrząc po ecp będę miała wydane fizycznie 3 dni/24 godziny. Łatwo będzie policzyć bo wróciłam do pracy po macierzyńskim w sierpniu 2015 roku zostawiając sobie 10 dni i te 0,75dnia. W 2016 roku byłam 12 dni na urlopie w styczniu, 10 dni w czerwcu i 5 dni w listopadzie (a w 2016 liczba dni wzrosła mi o 26 nowego czyli do dyspozycji miałam 36,75 dni) czyli zostało mi 9,75dni w 2017 doszło kolejne 26 czyli powinnam mieć do dyspozycji 35,75 dni wykorzystała fizycznie 3 dni a zostało 28,75...
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-16, 15:15   

W systemie nic nie ginie samo ;) albo poczekaj do końca kwartału albo prześledź jeszcze raz swoją ECP i katuj kadry skoro masz wszystko czarno na białym policzone .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-16, 15:31   

marta1 napisał/a:
W systemie nic nie ginie samo


Oczywiście że może zginąć i się nie zgadzać, ten program ma dziury niczym najlepszy szwajcarski ser, a za te miliony bezpodstawnie stracone przez system ohr, programiści powinni już dawno siedzieć na bruku.
  Ocena JMP: 6/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-16, 16:30   

Skiter1991, oczywiście że ten program ma dziury i dlatego samo tam nic nie ginie :P
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
~agap 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 02 Gru 2016
Posty: 34
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-16, 23:39   

U mnie w sklepie wisi raport z realizacji urlopów. I co niektórzy mają wydane np. 8,25 godziny czy 16,5 godzin. Tak więc w ohr wszystko możliwe.
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 2 DOWN
Wysłany: 2017-05-17, 00:28   

Te godziny po przecinku oznqcza tyle ze te jelopy ktore rzadza w sklepie(ks,zks) nie potrafia dac urlopu na 8 godzin tylko daja np. 8 godzin i 15 minut. Ja tak mialem w lutym. Oczywisice tez tak moze być ze ktos wzial uz a miał zaplanowane godziny pracy 9 godzin i 30 minut

Ogólnie to jest nie fer bo zalozmy ze ktos bierze 4 uz po 12 godzin bo tak ma w grafiku i jest stratny 8 godzin..
 
     
rafik1108

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 12 Gru 2016
Posty: 6
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-17, 13:48   

A może po prostu Twoja kierowniczka naniosła już urlopy wakacyjne i dlatego zeszło z urlopu. Musisz spojrzeć sobie na nowy kwartał
 
     
interfann 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 25 Kwi 2017
Posty: 12
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-17, 14:39   

u8t3io3p napisał/a:
Te godziny po przecinku oznqcza tyle ze te jelopy ktore rzadza w sklepie(ks,zks) nie potrafia dac urlopu na 8 godzin tylko daja np. 8 godzin i 15 minut. Ja tak mialem w lutym. Oczywisice tez tak moze być ze ktos wzial uz a miał zaplanowane godziny pracy 9 godzin i 30 minut

Ogólnie to jest nie fer bo zalozmy ze ktos bierze 4 uz po 12 godzin bo tak ma w grafiku i jest stratny 8 godzin..


Waż słowa! Jeżeli ktoś bierze uż i ma tam 11:45H to tyle zejdzie mu z urlopu takie jest prawo. Pracodawca ma możliwość wydłużenia godzin pracy pracownikowi jeżeli jest taka potrzeba. Naniesiona absencja na godziny pracy(11:45) jest zgodna z prawem. Jeżeli pracodawca zmieniłby bez zgodny pracownika godziny pracy i wstawił np. 8 a później absencje to własnie wtedy łamie prawo pracy. Łamie wtedy prawo. To co Tobie zdaje się być słuszne, nie fair nie zawsze jest zgodne z prawem. Polecam lekturę PP!
_________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro. Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.
 
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-17, 15:11   

u8t3io3p napisał/a:
Te godziny po przecinku oznqcza tyle ze te jelopy ktore rzadza w sklepie(ks,zks) nie potrafia dac urlopu na 8 godzin tylko daja np. 8 godzin i 15 minut. Ja tak mialem w lutym. Oczywisice tez tak moze być ze ktos wzial uz a miał zaplanowane godziny pracy 9 godzin i 30 minut

Ogólnie to jest nie fer bo zalozmy ze ktos bierze 4 uz po 12 godzin bo tak ma w grafiku i jest stratny 8 godzin..


Ale niby czemu jest stratny?
  Ocena JMP: 3/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-17, 16:55   

Bo zupełnie inaczej wypoczywa się przebywając na urlopie a inaczej na wolnym. ;)
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-17, 17:42   

interfann napisał/a:
u8t3io3p napisał/a:
Te godziny po przecinku oznqcza tyle ze te jelopy ktore rzadza w sklepie(ks,zks) nie potrafia dac urlopu na 8 godzin tylko daja np. 8 godzin i 15 minut. Ja tak mialem w lutym. Oczywisice tez tak moze być ze ktos wzial uz a miał zaplanowane godziny pracy 9 godzin i 30 minut

Ogólnie to jest nie fer bo zalozmy ze ktos bierze 4 uz po 12 godzin bo tak ma w grafiku i jest stratny 8 godzin..


Waż słowa! Jeżeli ktoś bierze uż i ma tam 11:45H to tyle zejdzie mu z urlopu takie jest prawo. Pracodawca ma możliwość wydłużenia godzin pracy pracownikowi jeżeli jest taka potrzeba. Naniesiona absencja na godziny pracy(11:45) jest zgodna z prawem. Jeżeli pracodawca zmieniłby bez zgodny pracownika godziny pracy i wstawił np. 8 a później absencje to własnie wtedy łamie prawo pracy. Łamie wtedy prawo. To co Tobie zdaje się być słuszne, nie fair nie zawsze jest zgodne z prawem. Polecam lekturę PP!


Skoro ktos mi dal "wiecej" urlopu o 30 min to chyba mam prawo twierdzic ze jelopa nie potrafila wstawic mi URLOPU WYPOCZYNKOWEGO po 8 godzin tylko po 8:15(czyli zmienic mi na 8 godzin pracy tego dnia bo bylo 8:15)
Rozumiem to zalozmy HIPOTETYCZNIE
mamy powiedzmy 20 grudnia, pracownik pracuje do konca roku, ma 26 dni urlopu, wykorzystal 25( w tym wzial juz 3 uz po 8 godzin ) i bierze ostatnia uzetke i ma zmiane 11:45 co wtedy? Nie wiem dlatego pytam

TO jest nie fer (mowie ogolnie) ze np ktos pracuje 8 godzin a ktos 10 tego samego dnia.
To nie jest kwestia tego ze "pracodawca" musial wydluzyc tylko tego ze brakuje osoby by obsadzic
Przyklad z mojego sklepu 4.05
pierwsza zmiana przychodzi na 6 pracuje do 15
druga zmiana przychodzi na 11 i pracuja 22:30

Gdyby kazdy mial zaplanowane rowno 8 godzin okazalo sie by ze kazdemu pracownikowi musliby placic pewnie po 10-20 nagodzin miesiecznie (bo cos trzeba zrobic np. pomalowac trawe na zielono bo wizytacja)

Tak wiem ze rozliczamy sie kwartalnie z godzin, chodzi o sam fakt ze ktos musi pracowac cizej od innych 9 do 11:30
Ja naszczescie mialem wolne tego dnia :P

patogen bo majac 208 godzin urlopowych (26 dni) i biorac 4 uzetki po 12 zostaja mu tylko 20 dni a nie 22
4x12=48
4x8=32
208-48=160
208-32=176
Jesli jest inaczej poprawcie mnie
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-17, 19:00   

Ale zauważ że jak masz wpisane zmiany 12 godzinne to masz wydawane więcej dni wolnych i wychodzi na to samo, np. dwie 12-stki to na całym etacie dodatkowy jeden dzień wolny.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-17, 19:22   

Hell napisał/a:
Ale zauważ że jak masz wpisane zmiany 12 godzinne to masz wydawane więcej dni wolnych i wychodzi na to samo, np. dwie 12-stki to na całym etacie dodatkowy jeden dzień wolny.


Oczywiscie ze tak, nie neguje tego, tylko wedlug mnie powinno byc tak ze jesli w lutym przypada tylko 8 dni wolnego to kazdy ma "tylko" 8 dni wolnych, a nie ktos bierze mniej/wiecej bo go grafik puszcza a potem musi pracowac wiecej/mniej w ostatnim miesiacu

Przyznam Ci sie ze jak bym mial wybor miedzy 8 a na 12 godzin na stale to bym wolal 12, ale to musialo byc ZAWSZE ,a nie raz 8 raz 9 raz 12

Ja juz tak mialem, w listopadzie raz wyrobilem ponad 220 godzin(!) gdzie poprosilem kierownika o JEDEN dzien wolny dodatkowy w listopadzie bo wiedzialem ze duzo pracuje to nie dostalem i padalem ze zmeczenia, za to w grudniu pracowalem z 13 dni.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo