Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pożegnania z Biedronką czas :)
Autor Wiadomość
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-04-09, 15:31   

patogen123 napisał/a:
Larrikol napisał/a:
Takie jest prawo, a nie widzimisię pracodawcy.

Prawo nie zabrania pracodawcy pójść na rękę pracownikowi i rozwiązać za porozumieniem stron.


ale nie robia tego bo nie maja ludzi, mi tez nie chcieli dac
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-09, 20:51   

Możliwość to nie obowiązek i fajnie, żebyś w końcu spróbował rozróżniać te dwa terminy patogen.
 
     
freedom

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 16 Cze 2016
Posty: 16
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-04-09, 20:55   

Kochani, również po tylu latach postanowiłam odejść. Nie warto się marnować, kiedyś to wszystko wyjdzie na naszym zdrowiu. Proszę was, czy ktoś mi może powiedzieć czy na wypowiedzeniu dostaje się premie roczną tzw. trzynastkę?
 
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-04-09, 22:51   

Larrikol napisał/a:
Możliwość to nie obowiązek i fajnie, żebyś w końcu spróbował rozróżniać te dwa terminy patogen.


A możesz sobie darować takie chamskie wycieczki osobiste?

Odróżnianie obowiązku od możliwości nie ma żadnego związku z tym co ja napisałem, więc gdyby nie to, że jako moderator niby walczysz z chamstwem na forum to bym po prostu olał ten bezwartościowy wpis.
  Ocena JMP: 3/10
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-04-10, 00:21   

freedom napisał/a:
Kochani, również po tylu latach postanowiłam odejść. Nie warto się marnować, kiedyś to wszystko wyjdzie na naszym zdrowiu. Proszę was, czy ktoś mi może powiedzieć czy na wypowiedzeniu dostaje się premie roczną tzw. trzynastkę?


Tak dostaniesz będąc na wypowiedzeniu jeśli spełniasz resztę warunków
 
     
@woles 

Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 186
Skąd: GMW.cn
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-04-10, 10:00   

na okres wypowiedzenia można brać ZL
 
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-10, 10:08   

patogen123, ależ oczywiście, że ma bardzo dużo wspólnego. Mianowicie - pracodawca może pójść na rękę pracownikowi, ale wcale nie musi i nic go do tego nie obliguje. I działa to w obie strony, czasami chroniąc pracownika przed nagłym zwolnieniem z pracy. Musisz przyznać jednak, że aby to zauważyć, trzeba przestać być przewrażliwionym tylko na swoim punkcie i dostrzec fakt, że jako pracownik wcale nie robisz jakiejś wielkiej łaski swojemu pracodawcy, stawiając się codziennie w pracy, tylko marząc o zwolnieniu...
 
     
@woles 

Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 186
Skąd: GMW.cn
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-04-10, 10:16   

Dla biedronki jesteś byłeś i bedziesz numerem sap niczym wiecej najważniejsze jest co kasa !1
 
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-04-10, 12:57   

woles napisał/a:
Dla biedronki jesteś byłeś i bedziesz numerem sap niczym wiecej najważniejsze jest co kasa !1
dla JMP i owszem, ale najważniejsza jest praca w zespole na poziomie sklepu. Jeśli stworzysz sobie dobry zespół oparty na porozumieniu i jasnym przepływie informacji to w całym tym gąszczu znikają słabe elementy w postaci "mniej kumatych" kasjerów, bo i oni chcą dać z siebie tyle samo co tzw "asy". Zawsze wychodziłem z założenia, że mamy sobie ułatwiać pracę a nie utrudniać. I to samo uczyłem swoich ludzi. I trwało to długo, ale każdy w pewnej chwili załapał o co chodzi. Owszem są dni, sytuacje gdzie nie przeskoczysz i musisz zapier.... bo taki urok np przed świętami. Tyle tylko że od tego ma się głowę by czasami użyc szarych komórek i zaplanować coś wcześniej, wyjść z inicjatywą, pomyśleć. Jakby nie patrzeć z góry mamy założony schemat tego kiedy będzie młyn (w postaci kalendarza używanego od wieków) i zacząć przygotowania wcześniej. RH ma pomóc ale nic nie zastąpi myślenia i odrobiny woli by sobie ułatwiać. Każdy jest kowalem swojego losu i jeśli już to ja byłem tym upierdliwym nr sap, który szedł swoją boczną zaplanowaną ścieżką do tego samego celu ale w sposób łatwiejszy i lżejszy dla mnie i ludzi z którymi pracowałem.
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-04-11, 03:14   

Larrikol napisał/a:
Musisz przyznać

Nie muszę.
  Ocena JMP: 3/10
     
janekd71 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 05 Sie 2015
Posty: 15
Skąd: Małopolska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-04-15, 12:15   

Pytanie co są już po przygodzie z Biedronką,czy wasz przełozony Ks lub KR robi problemy jak wreczamy wypowiedzenie-np.pyta sie dlaczego,rozmawia na temat pozostania itp z przyczyn braków pracowniczych.Czlowiek juz jest tak zmeczony psychicznie ze nie ma sily rozmawiac na taki temat...Pozdrawiam czekam na komentarze-bo planuje tez sie rozstac ;)
_________________
;) )
  Ocena JMP: 7/10
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-04-17, 14:19   

janekd71 napisał/a:
Pytanie co są już po przygodzie z Biedronką,czy wasz przełozony Ks lub KR robi problemy jak wreczamy wypowiedzenie-np.pyta sie dlaczego,rozmawia na temat pozostania itp z przyczyn braków pracowniczych.Czlowiek juz jest tak zmeczony psychicznie ze nie ma sily rozmawiac na taki temat...Pozdrawiam czekam na komentarze-bo planuje tez sie rozstac ;)

wystarczy magiczne zdanie, wręczyć wypowiedzenie i dodać od siebie proszę uszanować moją decyzję, która jest ostateczna. pytań nie powinno już być.
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-17, 17:45   

Pewnie chodziło o to, czy próbują zatrzymywać, prosić, błagać, żeby się zastanowić i jednak nie rezygnować :)
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-04-17, 18:18   

Najlepszym sposobem zatrzymania pracownika jest podwyżka, no ale biedronka nie da, bo nie bierze tego w ogóle pod uwage
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-04-17, 20:57   

u8t3io3p napisał/a:
Najlepszym sposobem zatrzymania pracownika jest podwyżka, no ale biedronka nie da, bo nie bierze tego w ogóle pod uwage

pomijając takich graczy na rynku jak lidl i kaufland którzy się przebijają na wzajem z kasą, nie słyszałem i nie spotkałem firmy w handlu która by przebiła ofertę płacową i socjalna. wszędzie jest niestety ta najniższa krajowa, a nawet jak jest ciut wiecej, to róznice kasjerskie masz potrącone od wypłaty, minus z inwentury rozbijany na wszystkich pracowników do spłacenia itd itd. jeśli się mylę to mnie wyprowadźcie z błędu
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo