Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ukryte kamery w biedronce
Autor Wiadomość
niktor

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 20 Paź 2016
Posty: 4
Wysłany: 2016-10-20, 17:07   Ukryte kamery w biedronce

12 lat pracy w Biedronce. Zastępca kierownika sklepu. Nowe miasto i nowy sklep. Drugi
koniec Polski. Moja żona przeniosła się tu z mojego powodu. Uważam że była bardzo dobrym pracownikiem. Piszę była, gdyż już nie pracuje w Biedronce. Sklep do którego trafiła był zaniedbany, miał duże straty. Pracowała dwa miesiące i w ciągu tych dwóch miesięcy tak zeszła ze strat, że sklep został pochwalony. Całą zasługę spokojnie może przypisać sobie, gdyż była nowym pracownikiem i to przeważnie ona robiła zamówienia.
Niestety. Nagrodą za tę gospodarność było zwolnienie z pracy. Powód? Ukryta kamera, która zarejestrowała jak wzięła garść bakalii ze stołu do odpisów. Wzięła to, co i tak miało trafić na śmietnik. Wstyd, ale nie dla mojej żony. Wstyd dla kierownika rejonu i całego kierownictwa biedronki. Jej praca w biedronce to prawie całe nasze wspólne życie. Wiem, że
bardzo lubiła tę pracę i była w tym naprawdę dobra. Nie muszę chyba mówić jak przeżyła to zwolnienie. Jeszcze raz piszę wstyd bo nie da się inaczej tego nazwać. Podejrzewam , że każdemu pracownikowi zdarzy się skubnąć coś tam z towaru i niektórzy mogą nazwać to kradzieżą, ale czy wzięcie czegoś ze śmietnika sąsiada sąd uznałby za kradzież. Najśmieszniejsze jest to, że jej nowa kierowniczka ma na swoim koncie gorsze przewinienia, o których wiedzą jej przełożeni a mimo to pracuje nadal. To ma być sprawiedliwość? Raczej nie. Układy i kumoterstwo. Uwaga na ukryte kamery bo biedronka może stracić do was zaufanie.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-20, 17:25   

niktor, przykra sytuacja ale skoro żona pracowała tyle lat w biedronce to powinna wiedzieć że firma nie ma do nas zaufania i rozstaje się z pracownikami bez skrupułów i sentymentów nawet jeśli powodem jest taka "błachostka" . Teraz można sobie zadać pytanie czy warto było taką głupotą dawać powód do zwolnienia ? Albo może lepiej nie roztrząsać , zapomnieć , wyciągnąć wnioski i szukać lepszej pracy bo jak to mówią nie ma tego złego...
Życzę nowej , lepszej pracy :)
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-20, 17:41   

niktor, skoro dali pluskwy to znaczy że mieli cynk że takie zachowania lub podobne mają tam miejsce. Ja jestem nauczony nie moje, nie zapłaciłem to NIE DOTYKAM !! I Poza tym sprawa kamer ukrytych jest znana od dawna. Przykra nauczka i szkoda że tka się podziało.
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-20, 17:43   

Tyle tylko że na śmietniku biedronki wyraźnie "pisze" nie żreć bo wypad to potem te pretensje do kogo? Rozumiem że usprawiedliwiasz żonę ale chyba ona zdawała sobie sprawę czym to grozi.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-21, 12:28   

niktor napisał/a:
ale czy wzięcie czegoś ze śmietnika sąsiada sąd uznałby za kradzież
skoro było na stole na odpisy, nie było jeszcze w śmietniku, a już na pewno nie w śmietniku sąsiada.
Od dawna znane sa przypadki zwolnień za podjadanie na sklepie. Żona na pewno słyszała o niejednym takim przypadku, skoro pracuje już tyle lat. Głupie, ale czasami za głupotę przychodzi zapłacić najwyższą cenę.
 
     
Renata85

Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 24
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-23, 12:05   

Niestety żona zawiniła... bo dała się złapać :(
 
     
#sekbea81 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 20 Lip 2012
Posty: 61
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-23, 12:13   

Pracowałam na sklepie w którym za coś takiego jednocześnie poleciało 11 osób. Moim zdaniem słusznie, w końcu zasada "bez płacenia nie ma jedzenia" dotyczy wszystkich a nie tylko klientów podjadających cukierki. Co jak co ale kierownik takie rzeczy powinien wiedzieć
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-23, 12:21   

Renata85 napisał/a:
Niestety żona zawiniła... bo dała się złapać :(
no chyba nie to było jej winą ;/
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Renata85

Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 24
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-23, 13:08   

Marta1 to był sarkazm
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-23, 16:01   

Wybacz Renata85, przez zmartwioną buźkę :( nie zauważyłam że schowałaś się za sarkazmem , w takich sytuacjach jednak wolę konkret i nazywanie rzeczy po imieniu niż używanie sarkazmu :)
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
bolka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Lis 2015
Posty: 412
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-23, 16:18   

ks czy zks powinien najlepiej o tym wiedziec i liczyc sie z konsekwencjami. Fajnie ze bronisz żony ale ja na jej miejscu to bym się ze wstydu spalila " Wzięła to, co i tak miało trafić na śmietnik." sam dobrze wiesz że nie ma takiego tlumaczenia. A zreszta jak to mówią - winny się tłumaczy :nie:
_________________
Kochaj to co robisz a nigdy nie będziesz w pracy
  Ocena JMP: 7/10
     
Renata85

Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 24
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2016-10-24, 08:42   

Marta... uzycie sarkazmu uznalam za adekwatne do sytuacji. Przeciez to chore ze za takie pierdoly firma zwalnia dobrych pracownikow
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-24, 08:45   

Renata85 napisał/a:
Przeciez to chore ze za takie pierdoly firma zwalnia dobrych pracownikow

to nie są pierdoły. zapłaciła za towar że go zjadła ? nie ! klient który zje coś na sklepie a nie zapłaci wzywasz policje i ma mandat za kradzież. Więc nie ma zmiłuj tu. U mnie zwolniono kiedyś 15 osób na raz na jednej biedronie za to !!
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Renata85

Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 24
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2016-10-24, 09:18   

Jeden incydent nie powinien od razu być podstawą do zwolnienia z pracy. Dziewczyna mogła dostać ostrzeżenie.
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-24, 09:25   

Renata85, nie. to jest kierownik !! i wie czym to grozi, to jest złamanie prawa.
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo