Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe struktury w firmie
Autor Wiadomość
contagious 

Stanowisko:
kierownik rejonu

Dołączyła: 04 Sie 2016
Posty: 25
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-08-26, 14:38   

DarkSide napisał/a:
I ten przywilej dla KS-ów......mogą od września zatrudniać i zwalaniać a nie jak do tej pory KR. Już widze jak to będzie wykorzystywane... :nie: :nie: :nie:



Tez mnie zmartwil ten temat. Z jednej strony rozumiem, ze chca nas troszkę "odciążyć", ale mimo wszystko wyraziłam na forum ogólnym moją dezaprobatę tym projektem, ponieważ, jak już wspomniałeś obawiam się, że władza będzie nadużywana. Sklepy z wysoką rotacją pracowników nigdy nie osiągają tak dobrych wyników jak te ze stałą, sprawdzoną ekipą, która się wspiera i szanuje. Ale eh, co ja mogę. ;]
_________________
Każdy z nas jest kimś niepowtarzalnym. Nie czyń siebie samego przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.
 
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-08-26, 14:41   

Ale przecież w praktyce pewnie będzie tak że KR i tak i tak będzie to w pewnym stopniu kontrolował.
  Ocena JMP: 6/10
     
contagious 

Stanowisko:
kierownik rejonu

Dołączyła: 04 Sie 2016
Posty: 25
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-08-26, 15:27   

Skiter1991 napisał/a:
Ale przecież w praktyce pewnie będzie tak że KR i tak i tak będzie to w pewnym stopniu kontrolował.



Skiter, oczywiście że nie mam zamiaru porzucić tematu (mówię o sobie, bo myśle, że wielu KR skorzysta jednak z rzekomego udogodnienia) i zapowiedziałam, że wszystkie zmiany personelu mają być ze mną konsultowane. Niestety wiem, że w sklepach często kierwonicy podejmują decyzje bardzo nieprofesjonalnie, motywowani swoją sympatią, bądź jej brakiem do pracownika, a ja sie absolutnie na to nie zgadzam.
_________________
Każdy z nas jest kimś niepowtarzalnym. Nie czyń siebie samego przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-08-26, 16:40   

contagious a Ty czym się kierujesz? :)
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-08-26, 16:41   

nie wiem czy jest się czego bać , u nas już od dawna kr konsultuje zatrudnianie i przedłużanie bądź nie umów z ks i zks , to chyba naturalne bo kr bywa na sklepie a ks i zks tworzą zespół , no i po za tym pewnie będzie więcej takich jak contagious, którzy będą monitorować co się dzieje
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
contagious 

Stanowisko:
kierownik rejonu

Dołączyła: 04 Sie 2016
Posty: 25
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-08-26, 17:43   

Hell napisał/a:
contagious a Ty czym się kierujesz? :)



Przede wszystkim podejsciem do pracy. Kazdy jest nowy, kazdy (lub wiekszosc) popelnia bledy, wiele osob nie radzi sobie ze stresem nowa grupa. To jest normalne i to nie jest dla mnie powod, zeby kogos zwalniac.
Zwracam takze uwage na umiejetnosc pracy w zespole, UCZCIWOSC i rzetelnosc. Nie zwalniam ludzi, bo za wolno wypakowali mixa, szybkosc w wykonywanej pracy przychodzi z czasem. A zgrany, staly zespol jest najlepszy. Nie toleruje tylko kiedy ktos klamie, miesza wsrod zespolu (a to jest nagminne :( ), zrzuca wine na inna osobe za zle wykonana prace, ktora nalezala do danej osoby (tu pozdrawiam kilku ksow), nie przestrzega zasad, ktore sa odgornie narzucone. Ja sama mam wiele nakazow, stresu, wiec wiem, ze niektore wymogi sa kosmiczne, badz absurdalne (rozmawiam z ludzmi, slucham, przedstawiam punkt widzenia firmy, zglaszam wyzej uwagi moich ludzi), ale podpisujac umowe z pracodawca zgodzilisy sie wszyscy na panujace zasady. Chyba tyle :)
_________________
Każdy z nas jest kimś niepowtarzalnym. Nie czyń siebie samego przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-08-26, 18:14   

Skąd tyle wiesz o kasjerach którym przedłużasz umowę bo rozumiem że te kryteria dotyczą również ich?
 
     
contagious 

Stanowisko:
kierownik rejonu

Dołączyła: 04 Sie 2016
Posty: 25
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-08-26, 18:19   

Hell napisał/a:
Skąd tyle wiesz o kasjerach którym przedłużasz umowę bo rozumiem że te kryteria dotyczą również ich?



Oczywiscie, ze tak, chodzi o wszystkich pracownikow. Rozmawiam z kasjerami, bywam na sklepach regularnie. Jestem dostepna dla kasjerow pod telefonem (ludzie dzwonia, czasem z prosba o pomoc, czasem ze skarga, czasem jakies uwagi, zawsze za to dziekuje bo to bardzo b. b. wazne), mysle, ze jestem calkiem ogarnieta w temacie. Jasne, cos moze umknac, nie mam fizycznie mozliwosci byc wszedzie w tym samym czasie, ale staram sie bywac jak najczesciej, poswiecac czas kazdemu no i rozmawiac. Rozmowa czyni cuda. Cicha obserwacja tez czasami.

Jak postepuje Wasz kr odnosnie zwalniania, przedluzania umow etc? Ciekawa jestem :)
_________________
Każdy z nas jest kimś niepowtarzalnym. Nie czyń siebie samego przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.
 
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-08-26, 18:28   

contagious napisał/a:
Jak postepuje Wasz kr odnosnie zwalniania, przedluzania umow etc?


Pyta się mnie czy chcę dalej mieć tą osobę na sklepie czy nie, bo jak to mówi, jest to mój zespół i to ja go tworzę.
  Ocena JMP: 6/10
     
contagious 

Stanowisko:
kierownik rejonu

Dołączyła: 04 Sie 2016
Posty: 25
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-08-26, 18:50   

Skiter1991 napisał/a:
contagious napisał/a:
Jak postepuje Wasz kr odnosnie zwalniania, przedluzania umow etc?


Pyta się mnie czy chcę dalej mieć tą osobę na sklepie czy nie, bo jak to mówi, jest to mój zespół i to ja go tworzę.



Tak tez jest wporzadku, jesli macie dobre stosunki z KR, a on(a) Ci ufa i daje wolna reke. Ja mimo wszystko chce brac czynny udzial, bo niestety nie kazdy ks jest godny zaufania. Pare razy sie przejechalam, ale madrzejsza jestem. :)
_________________
Każdy z nas jest kimś niepowtarzalnym. Nie czyń siebie samego przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.
 
     
eugenia1 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 22
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-08-26, 21:13   

Czy ktoś wie czym będzie konkretnie zajmował się ten kr od świeżych;)
  Ocena JMP: 7/10
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-08-26, 22:41   

contagious, jesli faktycznie jestes taka kierownik rejonu t9 chwala Ci za to i powiedz gdzie to się od razu tam przeniose ;) tyle ze z mojego doswiadczenia z pracy z roznymi kr i roznymi kasjerami to wszystko mija się z celem. Kr zbyt koloryzuja przy zatrudnieniu (bylem swiadkiem nie raz i dwa) przez co nowi kasjerzy myślą że jest kolorowo i im wszystko wolno. A ta zmiana że to ks będzie zatrudnial moim zdaniem wyjdzie na dobre. W szczegolnosci w takich przypadkach jeśli bedzie faworyzowanie. Bo w końcu ks dostanie po zaworach za to że coś nie hula tak jak powinno a przecież sam sobie bedzie wtedy dobieral ludzi i nie bedzie w tym winy kierownika rejony I Ci "madrzy" w koncu pójdą po rozum do glowy i zaczna rozsodniej dobierać ludzi a nie po znajomości. Na poczatku lekko nie będzie ale z czasem wszystko sie ulozy.
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
~andzia91 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Lis 2015
Posty: 57
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-08-27, 09:49   

W obecnej chwili jak jest we wszystkich biedronkach, zwalniać to raczej nie będą. Tylko przenosić na inne sklepy ;)
  Ocena JMP: 6/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-27, 11:26   

brodacz1989 napisał/a:
contagious, jesli faktycznie jestes taka kierownik rejonu t9 chwala Ci za to i powiedz gdzie to się od razu tam przeniose
Jeśli faktycznie jest taka KR, to pewnie zanim zdążysz sie przenieść to już nie będzie pracowała dla JMP :)
 
     
contagious 

Stanowisko:
kierownik rejonu

Dołączyła: 04 Sie 2016
Posty: 25
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-08-27, 13:04   

Larrikol napisał/a:
brodacz1989 napisał/a:
contagious, jesli faktycznie jestes taka kierownik rejonu t9 chwala Ci za to i powiedz gdzie to się od razu tam przeniose
Jeśli faktycznie jest taka KR, to pewnie zanim zdążysz sie przenieść to już nie będzie pracowała dla JMP :)


Poki co sie nigdzie nie wybieram. ;)
_________________
Każdy z nas jest kimś niepowtarzalnym. Nie czyń siebie samego przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo