Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamówienia pomysły
Autor Wiadomość
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-04-27, 00:55   

Skiter1991 napisał/a:
I nie ma z tego żadnych konsekwencji? Przecież już od dłuższego czasu jest zakaz takich praktyk.

Nie nie ma z tego powodu żadnych konsekwencji czasem telefon z dc i zrypa przez telefon od jakiegoś pana że nie potrafi się zamawiać a ja mu wtedy czy mam zamówić cały kontener danego mięsa jak np potrzebuje 2 kartonów a z innego nie mogę zrezygnować? Trzeba dbać o swoje plki ;) kr i ko cieszy że jest mała plka dla sklepu niż to że ktoś tam zamówił kontener do 5%.
Kiedyś mój kr przyszedł z ochrzanem czemu tak zamawiamy no a my w obronę przecież dzwoniliśmy o zmianę harmonogramu że za dużo to będzie palet na dany tydzień i zmniejszyć trzeba a później trzeba jakoś kombinować żeby magazyn był w miarę pusty. Dalej rozmowy już nie było ;]
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-04-27, 14:56   

Wybaczcie, ale nie dopisałem właśnie tego że chodziło mi o kontenery z mrożonkami.
  Ocena JMP: 6/10
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-04-27, 15:48   

na mrożonkach też robi się czasem 1% najważniejsze żeby paleta wskoczyła ;) jak dc potrafi na dhpce wysłać uwaga 1 puszkę coli to ja nie mam pytań a ostatnie takie cudo dostałem pobiegłem do kompa sprawdzić i tam też 1 dosłownie jedna sztuka coli w puszce...
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-04-27, 16:11   

Pewnie sobie jaja robili :) Dla mnie śmieszne jest to że w okresie świątecznym pieczywo do wypieku przychodzi na paletach a w kontenerach często i gęsto potrafi przyjechać alokacja jednego kartonu schabu, karkówki albo kaczki.
  Ocena JMP: 6/10
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-04-27, 16:27   

To już w ogóle jest idiotyzm do potęgi. Co kontenerów mało? Co roku w każde święto jest tak że kontenery przyjeżdżają pustawe a pieczywo na euro. Ogólnie to nie przeszkadza mogli by to pieczywo cały czas na euro puszczać i tak na tym zapasu nie można zrobić teoretycznie.
I te alokacje przed świętami... albo przestrzelą i dużo leci później po świętach w plke albo co jest coraz częstsze wysyłają tego towaru tak dużo że nie starczy na jeden dzień handlowy i później tworzą takie promocje jak ta teraz na szynkę... tylko problem kolejny dla kasjerów to jest tłumaczyć o co chodzi starszym ludziom.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-04-27, 18:55   

Włodarz napisał/a:
I te alokacje przed świętami...


Lepsze jest jeszcze tak jak np. akcja majówkowa, alokacje różnych kiełbas już na początku kwietnia, a daty przydatności do 20-25 kwietnia.. :D
  Ocena JMP: 6/10
     
@realistka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 05 Lis 2012
Posty: 229
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-06-28, 19:25   

Podobno za niedługo nie będziemy się przejmowali zamówieniami, przynajmniej na suche .^. u nas KR zbierał po sklepach dokładne ilości modułów na poszczególne grupy towarowe, wszystko musiało być w grupie, nic nie może być przeciągnięte na sąsiednią grupę nawet na centymetr, trzeba było podać ile koszy NF, ile wolnych miejsc na chipy itd. ponoć 3 kartki do wypisania. Na pytanie po co to..., usłyszeliśmy, że chcą nas odciążyć i suche DC będzie nam samo przysyłało :szczena: świeże i o/w dalej sami będziemy zamawiać. Tylko nikt nie wziął pod uwagę tego, że na 1/3 każdego modułu znajdują się in outy, jeżeli zrobimy layout idealny pod ich wysyłki to całą resztę mogę wystawić na parking bo tyle tego dają, 2 oferty w ciągu tygodnia i wszystkie chipy kasowe zdublowane >:D w tej chwili na magazynie stoi nam ok 15 chipów bo wcześniejsze się jeszcze nie wyprzedały, a jeszcze dostajemy przerzuty >:D w koszach się nie mieszczą więc ładujemy w półki ale teraz musimy wyciągnąć :szczena: to ja się pytam co mamy z tym zrobić, 2 palety Persila na sklepie, a na następną ofertę dostaję 3 >:D a jak wyjdą inwentury?! Tego towaru nie będziemy zamawiać i nie będziemy sprawdzać :szczena: A jak u Was? Czy tylko u nas zrobiło się głośno?
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-06-29, 06:20   

realistka, pomysł sam w sobie nie jest zły , takie rozwiązania są stosowane w niektórych sieciach ale znając naszą biedronkową rzeczywistość ten pomysł zostanie spie...zepsuty już na samym początku :) . Przez moment było całkiem znośnie , nie dawali za dużo nf , prawie wszystko się sprzedawało , standy przykasowe pojedyńcze , wszelkie inouty akcyjne też w ilościach do przerobienia a teraz znowu masakra , wszystko idzie w złym kierunku , sklepy wyglądają jak magazyny i co raz trudniej o estetykę i prawidłową ekspozycję
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-29, 10:07   

A to akurat prawda. W biedronce, gdzie robie zakupy, coraz trudniej zmiescic mi sie w alejkach, i to nie dlatego, ze przytylam ;) wczoraj ledwo zmiescilam sie przy kasie, tak ciasno ustawione byly standy. Dostawki przy regalach, paletach z napojami. Nigdy nie rozumialam po co to. Moze mysla, ze im wiecej towaru, to lepsza sprzedaz? W moim przypadku jest odwrotnie, bo z takiego burdelu nie chce mi sie wyszukiwac potrzebnych mi rzeczy.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-06-29, 10:29   

masz rację Larrikol, tak jak mnie uczono ;) , na wszystko patrzę oczami klienta i te towary na początku taśmy i na końcu kasy to też porażka , akcje promocyjne też się teraz nakładają , jest ich za dużo , brak przejrzystości , już centrum chińskie lepiej wygląda niż nasze sklepy :D
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-02, 16:40   

taka ciekawostka, coca cola 2 litry, przychodzi na dhp, przy zamowieniu wskakuje paleta euro, to samo plyn do mycia naczyn kraft, wskakuje euro, takze od biedy mozna zamowic, sprawdzcie sobie, czy Wam tez tak wbija.
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-02, 17:16   

Wbija, potwierdzam. Pewnie do czasu.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
Isia1993 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 09 Sie 2017
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-08-09, 17:39   

A jak jest że stołami przykasowymi? Ile trzeba zamówić kartonów np gum do żucia żeby wskoczyła dhp/paleta? :)
 
     
tadam 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 671
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-08-09, 20:36   

tego me wiem ,ale rękawiczki jednorazowe wskakują jako 1 paleta .Przynajmniej w lipcu tak miałam
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-08-10, 01:11   

wystarczy 1 karton czegoś ze stołu. Ja biorę zazwyczaj zapalniczki albo prezerwatywy ;]
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo