Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
nowa karta przedpłacowa dla pracowników
Autor Wiadomość
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-12-09, 10:48   

Ja bym na wszelki wypadek zadzwonił do kadr i zapytał o co kaman, bo nie słyszałem żeby dalej przelewali na karty, bo zasilienie o ile się nie mylę miało być do 5-6 grudnia.
  Ocena JMP: 6/10
     
#gregor 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 14 Lut 2015
Posty: 74
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-12-09, 11:23   

było info w którymś raporcie, że jeśli ktoś zastrzegł tą kartę, to nie wiadomo nie otrzymał na nie zasilenia i żeby jak najszybciej wydać nową i wtedy otrzyma się to całe zasilenie.
  Ocena JMP: 7/10
     
@etaba 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 25 Kwi 2012
Posty: 310
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-12-09, 12:34   

Ogólnie podoba mi się, że jest karta zamiast bonów, ale ilu ludzi nie ma pieniędzy na niej. Bon by wykorzystali i byłoby ok. Powinien być jeszcze drugi termin dla tych osób u których wyszły jakieś problemy. Nie wiem czy to jakieś oszczędności dla firmy czy co. Ja rozumiem kryteria jakieś muszą być ale tutaj dużo osób pisze, że nie dostali żadnych pieniędzy, a ile osób jeszcze jest, które się nie wypowiedzieli. Coś tu nie gra. :regulamin:
 
     
seraphin21777

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 09 Gru 2016
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-12-09, 15:30   Karta Przedpłacona i paczki

Witam.

Ogólnie pracuję w sieci JM dopiero od pół roku ale na pewno wiem, że wkrótce odejdę z tej firmy za oszustwa i bycie chamsko nieuczciwym wobec swych podmiotów. Kartę otrzymałem, ok wszystko pięknie ale informacji o złożeniu stanu rodziny (zarobków na jednego członka rodziny) nie dostałem. W odpowiedzi ze strony zarządu otrzymałem informację, że to moje zaniedbanie bo "nie czytam" plakatów, raportów itp. Może i jest coś w tym mojej winy, jednak jestem człowiekiem pracującym również poza Biedronką i nie życzę sobie traktowania mnie jako przedmiotu ściśle związanego z firmą i oczekiwania ode mnie wiedzy na temat wszystkiego. Muszę pracować w inny sposób by zarobić normalne pieniądze gdyż głodowe stawki JM są śmieszne a oni tego nie widzą.

Czuję się oszukany i przestrzegam tym postem przed tą firmą innych jeszcze nie wtajemniczonych. Jeśli ktoś chce tam pracować to niech uzbroi się w silne nerwy na wyzysk i oszustwo usprawiedliwiane niewiedzą pracownika zamiast zaniedbania kierownictwa.

Pozdrawiam.
 
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-12-09, 16:13   

seraphin21777 napisał/a:
Może i jest coś w tym mojej winy, jednak jestem człowiekiem pracującym również poza Biedronką i nie życzę sobie traktowania mnie jako przedmiotu ściśle związanego z firmą i oczekiwania ode mnie wiedzy na temat wszystkiego.


Jak zawsze winy szukamy wszędzie wokół tylko nie w sobie. >:D Można odbić również piłeczkę, co to firmę interesuje że pracujesz gdzie indziej?
  Ocena JMP: 6/10
     
seraphin21777

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 09 Gru 2016
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-12-09, 16:44   

Skiter1991 napisał/a:
Jak zawsze winy szukamy wszędzie wokół tylko nie w sobie. >:D Można odbić również piłeczkę, co to firmę interesuje że pracujesz gdzie indziej?


Z całym szacunkiem, ale nigdzie nie powiedziałem, że firma ma się tym interesować, ale to FIRMA płaci takie śmieszne stawki, że człowiek MUSI dorabiać. Poza tym Panie KIEROWNIK SKLEPU - byłem kiedyś zastępcą w innej firmie i wiem, że to zadaniem kierownictwa jest informowanie swych pracowników o zmianach w zasadach działania sklepu i sieci. Ja złożyłem pismo w ostatniej chwili jednak jeszcze przed czasem, a zarząd mnie po prostu olał dlatego poruszam taki temat. Nie jestem głupi, a to że firma nie pozwala przebywać poza godzinami pracy na zapleczu celem uzupełnienia informacji "z broszurek" to ja się pytam: kiedy mam te wszystkie informacje zaczerpnąć???

Zawsze winni są najbardziej ci najniżej położeni, a reszta to śmietanka nienaruszalna a już w szczególności kiedy ktoś przysłowiowo "liże dupę" przełożonym. Nie na tym praca polega - to się nazywa niewolnictwo.

PS.: Nie znam Cię osobiście więc nie kieruję tych słów akurat do Twojej osoby, ale dobrze wiem, że to nie z mojej winy wyszła sytuacja.
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-12-09, 16:51   

seraphin21777 bierzesz sobie taką broszurkę do domu i czytasz. Nie musisz tego specjalnie robić na swoim dniu wolnym specjalnie przyjeżdżając do pracy.
Jeśli firma daje ci głodowe stawki to po jakiego uja w niej pracujesz? Nie możesz znaleźć pracy z lepszą stawką skoro ta jest głodowa... To nie twój podpis widnieje na druku z informacją jakie są warunki pracy? Czy ktoś cię tutaj trzyma za te głodowe pieniądze na siłę?
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-12-09, 17:17   

pracowniklist napisał/a:
A ja mam pytanie, czy jeśli zatrudniłam się na początku listopada, kartę dostałam dopiero teraz kilka dni temu. KS mówiła, że upominała się o karty, bo nie miała ich na sklepie, to czy jest możliwe, że te karty będą zasilone jakieś 24 48h od zarejestrowania, tak coś wspominali mi

wątpię , w kryteriach jest napisane że świadczenia należą się tym którzy do 16 listopada złożyli oświadczenie i odebrali kartę przedpłaconą , poza tym karty nie trzeba rejestrować , Twoja sytuacja jest wyjątkowa ale nie tylko Ty z tego czy innego powodu zostałaś bez świadczeń , myślę że firma powinna znaleźć dobre rozwiązanie w takich przypadkach gdy nie zawinił zwykły pracownik tylko system lub przełożony .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
Ostatnio zmieniony przez marta1 2016-12-09, 17:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
seraphin21777

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 09 Gru 2016
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-12-09, 17:31   

Włodarz napisał/a:
seraphin21777 bierzesz sobie taką broszurkę do domu i czytasz. Nie musisz tego specjalnie robić na swoim dniu wolnym specjalnie przyjeżdżając do pracy.
Jeśli firma daje ci głodowe stawki to po jakiego uja w niej pracujesz? Nie możesz znaleźć pracy z lepszą stawką skoro ta jest głodowa... To nie twój podpis widnieje na druku z informacją jakie są warunki pracy? Czy ktoś cię tutaj trzyma za te głodowe pieniądze na siłę?


Może i tak, ale:
1. Po pracy lecę do drugiej pracy więc tak czy siak nie znajdę czasu na dodatkowe czytanie.
2. Pracuję bo jest jakaś umowa i jakieś ubezpieczenie, ale zarobki w porównaniu do stanowisk kierowniczych są śmieszne więc na temat pieniędzy kierownicy i ich zwierzchnicy powinni mieć najmniej do powiedzenia w tej kwestii.

Prawda jest, że korporacje tego pokroju zawsze kroiły, kroją i będą kroić "najsłabszych".
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-12-09, 17:58   

No to jak nie znajdujesz czasu na dodatkowe czytanie to dlaczego masz jakieś ale? i nie chce mi się wierzyć że w ciągu tygodnia nią znajdziesz 5 min na przeczytanie tych broszurek bo to tyle wynosi... po prostu masz na to wyjebane a wonty masz do wszystkich tylko nie do siebie. Trzeba się czasem zainteresować swoją pracą a nie tylko sobą. W pracy masz jeszcze przerwę skoro jesteś tak zarobiony to możesz ją raz w tyg poświecić na przeczytanie.
Też kiedyś zaczynałem jako zwykły pracownik w wielkiej międzynarodowej korpo. Powoli powoli człowiek jak jest ambitny to się pnie po szczebelkach. Też nie zarabiałem kokosów ale jak ktoś chce to może dużo zrobić. Nie od razu Rzym zbudowano - to sobie zawsze powtarzam ;] większa kasa dla kierowników bo i też jest większa odpowiedzialność rośnie ona z każdym szczeblem w korpo wiec nie ma się co dziwić.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-12-09, 18:05   

Cytat:
Po pracy lecę do drugiej pracy więc tak czy siak nie znajdę czasu na dodatkowe czytanie


To trzeba znaleźć sobie sekretarke która będzie czytać dokumenty i streszczac...ja potrafię dużo zrozumieć, jak dla mnie kierownictwo które nie dopilnuje swoich obowiązków względem swoich podwładnych powinni być surowo karani, ale zawsze mnie śmieszą takie osoby które mają kompletnie w du... swoje prawa i obowiązki a wtedy olaboga!!! ja nie dostałem a inni tak.

A jeżeli pensje kierownicze takie super to ciekawe dlaczego wciąż na większości sklepów brakuje kadry kierowniczej bo z kasjerow nikt nie chce iść na awans.
  Ocena JMP: 6/10
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-12-09, 18:09   

Skiter1991 może trzeba takim pracownikom czytać te wszystkie informacje przed rozpoczęciem zmiany bo oni są tak zarobieni że już nawet na czytanie nie mają czasu... może coś zapamiętają z takiego czytania... ;]
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-12-09, 18:11   

już tak na niego nie krzyczcie ;) , tez bylibyście wkurzeni na jego miejscu :) , mnie tylko zastanawia to że skoro seraphin21777, pracuje od pół roku to to wcześniejsze zasilenie też go ominęło i dziwne jest to że dopiero teraz sie zorientował -.-
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-12-09, 19:00   

Już widzę minę niejednego kierownika jak kasjer zamiast lecieć na kasę rozsiada się wygodnie na socjalnym ( nie, nie na przerwie bo ona nie jest od tego) i czyta te wszystkie informacje którymi zasypywani jesteśmy prawie codziennie bo wszak obowiązek zapoznania na nim ciąży. :rool:
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@żuczek1 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 09 Maj 2015
Posty: 297
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-12-09, 19:10   

Co racja to racja Hell :) ja przychodzę do pracy pół godziny wcześniej żeby w spokoju napić się kawy i czytam wtedy raporty żeby być na bieżąco bo w trakcie pracy nie ma na to czasu a ja lubię być porządnie doinformowana :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo