Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
podwyzka plac w 2016
Autor Wiadomość
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-05, 22:49   

Gazela34 napisał/a:
Za każdym razem dostałam aneks czy to zmiana wynagrodzenia czy też miejsca pracy


Aneks do wynagrodzenia powinien być wręczany obligatoryjnie gdyż zgodnie z obowiązującym prawem każda zmiana :
a) miejsca wykonywania pracy
b) wynagrodzenia
c) wymiaru etatu
Wymaga wypowiedzenia poprzednich warunków umowy o pracę. I zawarcia nowych.

[ Dodano: 2016-08-05, 22:54 ]
contagious napisał/a:
jooanna napisał/a:
Witam. Mam pytanie co chodzi o podwyżki...... czy nie powinnismy dostac aneksu do umowy ze zmieniona stawką? Skoro odwyzka jest od kwietnia to chyba tak powinno byc


Hej, to zalezy od regionu. W przypadku naszych regulacji, ktore sa wewnatrzzakladowe nie ma obowiazku sporzadzania aneksu, obowiazkowe jest jedynie poinformowanie pracownika o tym, ze wynagrodzenie za prace uleglo zmianie. Ale dopytaj swojego KR, bo nie wiem, moze byc roznie na regionach.


Wewnątrz zakładowe regulacje nie mogą być sprzeczne / mniej dawać niż gwarantuje kodeks pracy. Polecam przypadek dotyczący zapisu ECP dotyczącego opieki nad dzieckiem do lat 4
https://www.solidarnosc.g...a/?postId=53767

kodeks pracy mówi wyraźnie :
a )albo wypowiedzenie zmieniające warunki wynikające z umowy o pracę
b) lub porozumienie zmieniające warunki umowy o pracę
https://kadry.infor.pl/kadry/wynagrodzenia/ochrona_wynagrodzenia/506683,Do-zmiany-wynagrodzenia-pracownika-niezbedne-jest-porozumienie-zmieniajace-lub-wypowiedzenie-zmieniajace.html

d) analogicznie zmiana warunków wynagrodzenia oraz stanowiska zaplanowana dla stanowisk menadżerskich w JMP ( od KR w zwyż -to te menadzęrskie) wymaga także tych wcześnie wspomnianych zachowań wynikających z zapisów kodeksowych
 
     
skipi87 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 21 Sie 2015
Posty: 9
3 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-08-07, 20:00   

Prawda jest taka ze 100zl podwyżki za tak ciężka pracę to śmieszna podwyżka... pamiętajcie żadne pieniądze nie zwrócą Wam zdrowia ani chwili spędzonych w pracy a nie z rodziną( pracujace Nie dziele, sobozy do 22:30).. Biedronka jest dla ludzi to fakt. Ale jeśli pracodawca liczy tylko zyski i nie obchodzą go Wasze problemy gdy wysiadzie Wam np kręgosłup po ciężkiej tyrce gdy brakowało kasjerow, tylko Wymieni Was na inny model -sprawny. Za każdym razem gdy wchodzę do Biedronki i patrze na te zalatane dziewczyny, to Wam szczerze współczuję i jednocześnie życzę aby Weszły zamknięte Niedziele oraz życzę Wam prawdziwych podwyżek za Waszą CIĘŻKĄ pracę.
 
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
3 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-08-07, 21:37   

Tylko jest taka prawda że tych nowych modeli jest co raz mniej do pracy, a jeżeli się już pojawia na horyzoncie to do niczego się nie nadają.
  Ocena JMP: 6/10
     
Gordian

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 08 Sie 2016
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-08-08, 21:48   

skipi87 napisał/a:
sobozy do 22:30)..


W sobotę o 22:00 to ja sklep zamykam, a do uzbrojenia alarmu mam jeszcze 4h :D
 
     
skipi87 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 21 Sie 2015
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-08-09, 06:23   

Ty zamykasz o 22:00 inni o 21:00. Godziny zależą od regionu. Nie wszystkie biedronki mają te same godziny otwarcia i zamknięcia.
 
     
kryla

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-11-26, 17:02   

Pomożecie mi proszę jak to jest z tymi podwyżkami dla zks do roku, bo nadal mam taką samą podstawę jak wcześniej?
 
     
tadam 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 674
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-11-26, 19:16   

A kiedy miałaś rok pracy? Bo teraz podwyżki były na dzień 1 październik Jak rok pracy miałaś później to czekasz do kwietnia na podwyżkę
 
     
kryla

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-11-27, 13:29   

ok, dziekuje a rok minał mi we wrzesniu
 
     
tadam 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 674
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-11-27, 16:04   

A jesteś zks od roku Czy w firmie pracujesz od roku Bo jak jesteś zks od roku i masz mniej niż osoby nowe to coś nie tak chyba
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo