Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dostawy bez sprawdzania
Autor Wiadomość
@realistka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 05 Lis 2012
Posty: 229
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-15, 20:12   

U nas jeszcze gorzej, z dnia na dzień brak 5 kartonów schabu, 2 mielonki tyrolskiej, a o lodach nie wspomnę :szczena: po 3 kartony, nigdy tak nie mieliśmy, inwentury wychodziły super, a teraz będzie masakra, raz mieliśmy zamianę uda z filetem ale zrobiłam sobie inwenturę cząstkową i wyrównałam stany bo źle się robi zamówienia, ten pieprzony schab też będziemy wrzucać pomału w PL-ki bo cóż innego nam zostało, trzeba ratować inwenturę, już mięso mielone 2 kartony wyczyszczone, a też brakowało w dostawie. Co tydzień robimy mini inwent. na o/w i mięsie, nie wyobrażam sobie inaczej. Na paletach brak naklejek, niby nic takiego ale jak by na to nie patrząc miało to być ułatwienie, ogólnie rzecz biorąc jeden wielki niewypał z tymi dostawami, u....li tylko sklepy, u nas w okręgu już jeden miał inwent. od czasu wprowadzenia dostaw, wynik 3% :szczena:
 
     
michalek710 

Stanowisko:
kadry

Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 483
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-15, 20:35   

Szkoda ze widzicie tylko braki a nadwyzek to juz nie potrficie solbie przypomniec
_________________
a czas tak szybko ucieka...
  Ocena JMP: 6/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-15, 21:30   

michalek710, nie mierz wszystkich swoja miarą. :bu:
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@realistka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 05 Lis 2012
Posty: 229
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-15, 22:00   

michalek710 dziwnym trafem jakoś nadwyżki mi się nie trafiają, ewentualnie zamiany i wyłącznie braki, robisz zamówienie to widzisz ile masz przecież kartonów, jak były dostawy kontrolowane to wrzucali dodatkowe indeksy teraz jakoś im się to nie trafia,a szkoda :P
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-15, 22:27   

tak więc po 3 tyg od invy ogólnej mini inva na o/w braki 2,4k nadwyżki 1,1k
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-16, 13:51   

Wirtualne stany na o\w to były i przed erą niesprawdzania dostaw. -.-
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
michalek710 

Stanowisko:
kadry

Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 483
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-16, 19:02   

Wirtualne stany sa na kazdym sklepoe nawet po mini inwenturze ;-) ;-)
_________________
a czas tak szybko ucieka...
  Ocena JMP: 6/10
     
olalali 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 19 Maj 2015
Posty: 4
Skąd: Jelenia GĂłra
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-29, 23:34   re

u mnie to samo. szkolę się na z-ksa i odbieram dostawy. raz przez pomyłkę kliknęłam karteczkę, potem się okazało że w ogóle ten kontener nie przyjechał. u mnie standart - 6 karteczek na jednej palecie bez opisu przyklejone, ciul wie do czego, po spawdzeniu okazało się że to wszystko chłodnie. brak kartek to w ogóle standart. klasyka w postaci braku kilku kartonów lodów lub mięsa. masakra. około 2 tyg temu ktoś przyjął dostawę w której były 2 kartony śląskiej a realnie przyjechało 10, do teraz tłumaczę rannej zmianie - nie zamawiaj bo już mam 2 różne terminy w domku a te na półce szybo zbliżają się do terminu. spradzamy wyrywkowo, bo naprawdę jest rzeźnia. czas tracimy podwójnie ale staramy się na bieżąco wykrywać że coś brakuje, choć często wychodzi dopiero potem, na sam koniec, przy zamówieniu że coś mamy na stanie a w lodówce echo i wiatr hula...
  Ocena JMP: 9/10
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-30, 16:18   

olalali napisał/a:
u mnie to samo. szkolę się na z-ksa i odbieram dostawy. raz przez pomyłkę kliknęłam karteczkę, potem się okazało że w ogóle ten kontener nie przyjechał. u mnie standart - 6 karteczek na jednej palecie bez opisu przyklejone, ciul wie do czego, po spawdzeniu okazało się że to wszystko chłodnie. brak kartek to w ogóle standart.

odnoszę wrażenie, że koloryzujesz. bo przy dostawie sprawdzanej kolektorem można:
raz przyjąć daną palete, ponowne wbicie tej samej palety powoduje zadanie pytania,
jeśli strzelisz w karton, wyskoczy pytanie czy dodać tą pozycje do dostawy co może spowodować zdublowanie towaru
jeśli brakuje Ci "karteczek" to możesz wydrukować mm-kę danej brakującej palety i na piechotę sprawdzić czy to przyszło czy też nie.
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
@realistka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 05 Lis 2012
Posty: 229
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-31, 11:13   

Brodacz 1989 nawet jak nie ma naklejki czy jak tam piszą "karteczki" to przecież klikasz opcje kod nieczytelny, skanujesz po PLU jakikolwiek indeks na tej palecie i po sprawie, na początku też mnie to denerwowało, a teraz nawet nie szukam naklejek bo przy całym aucie gdzie magazyn jest mały i nie ma gdzie się obrócić to by była masakra szukanie naklejek na paletach ;) popraw mnie jak źle robię :)
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-31, 11:36   

Robię tak samo więc chyba coś w tym jest. ;)
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-31, 15:44   

tez macie rację, ja przedstawiłem swój sposób bo zwykle ten problem jest u mnie na materiałach marketingowych a tam plu nie ma :P
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
@Miawka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Paź 2013
Posty: 778
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-02, 19:03   

Ja z tym nie mam problemu bo dostawy mam z ochroną i ona się zajmuje przyjęciem i wydaniem dostawy. Ja tylko wypisuję MM- na palety :)
_________________
Wierzę magii starych drzew i gwiazd, wierzę magii świata żądz jak zwierz...
  Ocena JMP: 8/10
     
@Biedronek On 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 339
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-03, 14:29   

Ja zapytam jak wyszły Wam inwentury przy dostawach bez sprawdzania i jak miał się wstępny wynik do wyniku rozliczonego przez kontroling (spadek czy wzrost wyniku) ?? Bo tudzież zastanawia Mnie jak rozliczyli nadwyżki i braki cało kartonowe ?? Jestem przed inwenturą i zastanawia Mnie jak to będzie rozliczone :) Dzięki za odpowiedzi :)
  Ocena JMP: 6/10
     
pentelka70

Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-04, 18:54   

Też inwent. przed nami. Są zamianki ale jeszcze więcej braków !!!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo