Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
NOWE ZASADY ROBIENIA GRAFIKU OD LIPCA
Autor Wiadomość
~KapitanSTS 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 29
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-25, 10:28   

kret410 napisał/a:
To tak doskonale rozumiem zasady "Ważne prośby na dzień wolny" nawet ostatnio przyszło sprostowanie i opis po co i dlaczego wprowadzono takie coś uwzględniając "Że kadra będzie starała się wprowadzić wszystkie prośby " jednak życie jest życiem i tak do końca nie jest.
Reasumując zrobiłem to tylko i wyłącznie po to aby pokazać wszystkim moim ludkom, że zmiany grafików w większości wynikają z ich braku dostosowania się do wersji ostatecznej i podkreślam w moim wypadku tak było. Później pojawiło się ich niezadowolenie, że tyle wersji grafików i częste zmiany itp.
Chciałem uformować przede wszystkim ich świadomość na to co się dzieje na sklepie, co za tym idzie zespolić ich w jakimś sensie .Stworzyć prawdziwy zespół, który będzie znał swoją moc i, że każdy stanie za każdym murem, wiem idylistyczne to wszystko , ale kto nie próbuje ten nie ma :)

2-3 wersje grafików Gratuluje , jednak trochę nie realne jak dla mnie przynajmniej w tych realiach na jakich ja bazuje . Sklep , który ma 16 osób i jeżeli chociaż 30% cosik nie będzie pasowało to już powstają kolejne wersje. Lista na dzień wolny jest listą, który winna być wywieszona do 15-każdego miesiąca poprzedzająca miesiąc do zrobienia . To jest pełny miesiąc , a czasami życie płata nam figle i wszystkiego przewidzieć, się nie da.
Pozdrawiam :)


Który to sklep ma tyle pracowników? Co do grafików to prawa pracowników w tym przypadku są łamane nagminnie. Kiedyś słyszałem że w ciągu miesiąca jeden sklep miał 120 razy zmieniany grafik aż szokująca liczba.
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-25, 10:30   

KapitanSTS, siądź i ułóż grafik, a potem zacznij się wypowiadać
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
~KapitanSTS 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 29
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-25, 11:19   

Układam grafiki dla 60 osób w swojej firmie. To nie chodzi o trudność ułożenia a o prawa pracownika. Przy każdej zmianie grafiku musisz poinformować pracownika i to on musi wyrazić zgodę na zmiany w grafiku wcześniej zaakceptowanym.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-25, 11:58   

Niektórzy robią takie wielkie halo z tych zmian, jakby każda jego dotyczyła. Co z tego, że jest 30 wersja grafiku, jak pojedynczemu pracownikowi zmieniło się 2-3 razy w miesiącu i przeważnie nie z powodu przełożonego, ale koleżanki z pracy, to naprawdę takie straszne?
 
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-25, 12:01   

Dokładnie. niech kazdy policzy sobie ile razu zmienil mu sie grafik. Wersje powstaja z różnych powodow. Kliknie cos sobie czlowiek przez przypadek i juz drukuje sie wersja. Zmienia sie czasami grafik o 15min wersja przenoszenie pracownikow wersja. Wprowadzenie pracownika tymcvzasowego wersja i takich przypadków mozna wyróżnić wiele, ale niektorzy wogole nie patrza na zmiany tylko liczą wersje.
 
     
michalek710 

Stanowisko:
kadry

Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 483
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-25, 12:39   

Hell napisał/a:
kret410, wybacz, może i jest u was poprawa ale 14 wersji za czerwiec to i tak porażka. Z poważnym podejściem do listy preferencji można zrobić 2 góra 3 wersje.
Hell proszę zrób screena i pokaż mi na prawde ze się da ! ? nie uwierze jak nie zobacze tym bardziej ze drukując grafik na przyszły miesiac po raz pierwszy drukuje sie odrazu wersja 2 :) Dopóki nie zobacze grafiku nie uwierze ba nie jestem w stanie uwierzyc ze grafik ma mniej niz 10 wersji... po prostu nie wierze.
_________________
a czas tak szybko ucieka...
  Ocena JMP: 6/10
     
Mariano

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 356
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2015-06-25, 14:22   

Na moim sklepie, pod koniec maja była już siódma wersja grafiku na czerwiec ;)
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-25, 15:26   

michalek710, niedowiarku o skreenie niestety zapomnij ;) . U nas zawsze do próśb pracowników i zmian grafików podchodziło się baaardzo poważnie. Listy preferencji wiszą z dużym wyprzedzeniem i każdy wie do czego służą. Nie mówię o zamierzchłych czasach gdzie też uzbierało się nieraz kilkanaście wersji, nie mówię też o skrajnych przypadkach gdzie kogoś zatrudniają, przenoszą czy pożyczają, mówiłam o ostatnich miesiącach na moim sklepie gdzie takie sytuacje nie miały miejsca. Nie wiem też skąd ci się wzięła od razu wersja druga.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
michalek710 

Stanowisko:
kadry

Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 483
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-25, 15:34   

Hell napisał/a:
michalek710, niedowiarku o skreenie niestety zapomnij ;) . U nas zawsze do próśb pracowników i zmian grafików podchodziło się baaardzo poważnie. Listy preferencji wiszą z dużym wyprzedzeniem i każdy wie do czego służą. Nie mówię o zamierzchłych czasach gdzie też uzbierało się nieraz kilkanaście wersji, nie mówię też o skrajnych przypadkach gdzie kogoś zatrudniają, przenoszą czy pożyczają, mówiłam o ostatnich miesiącach na moim sklepie gdzie takie sytuacje nie miały miejsca. Nie wiem też skąd ci się wzięła od razu wersja druga.

Daje 200 zł i flaszke wódki ze drukuje ci sie odrazu druga;)
_________________
a czas tak szybko ucieka...
  Ocena JMP: 6/10
     
~KapitanSTS 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 29
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-25, 15:38   

Mariano napisał/a:
Na moim sklepie, pod koniec maja była już siódma wersja grafiku na czerwiec ;)


Zmiany grafiku muszą zostać zakończone tydzień przed rozpoczęciem następnego miesiąca pracy. Grafik na lipiec powinien zostać oficjalnie podany do wiadomości najpóźniej do 23 czerwca. Późniejsze zmiany wymagają zgody pracowników chyba że są to warunki szczególne tj. długotrwała choroba pracownika, kierownik czy zastępca kierownika wziął urlop na żądanie i kogoś muszą ściągnąć by poprowadził zmianę. To może regulować także wewnętrzny regulamin zakładowy.

Pamiętać także trzeba że pracownik/kierownik nie ma obowiązku odbierania rozmów służbowych na swoim prywatnym telefonie. Jeżeli więc ktoś dzwoni z pracy by zmienić grafik, a ty nie odbierasz telefonu masz do tego prawo. Co innego jeżeli pracownik posiada telefon służbowy.

Art. 129
§ 3. Rozkład czasu pracy danego pracownika może być sporządzony - w formie pisemnej lub elektronicznej - na okres krótszy niż okres rozliczeniowy, obejmujący jednak co najmniej 1 miesiąc. Pracodawca przekazuje pracownikowi rozkład czasu pracy co najmniej na 1 tydzień przed rozpoczęciem pracy w okresie, na który został sporządzony ten rozkład.

Ponadto moim zdaniem każdy pracownik powinien mieć swój grafik w formie papierowej lub dostęp do formy elektronicznej z domu czy innego miejsca.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-25, 16:50   

Teoria swoją drogą a praktyka swoją , u mnie nie ma problemu z tym żeby wydrukować pracownikowi grafik na życzenie tylko po co jeżeli czasem bywa tak że zmienia się w ciągu tygodnia . 120 wersji grafiku ?? wierzysz we wszystko co usłyszysz ?? :D
 
     
@Miawka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Paź 2013
Posty: 778
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-26, 13:30   

Na moim regionie 30 czerwca jest spotkanie kierowników rejonu z personalną i będzie wiadomo co z grafikami i starszymi zastępcami :)
_________________
Wierzę magii starych drzew i gwiazd, wierzę magii świata żądz jak zwierz...
  Ocena JMP: 8/10
     
~kendzirko 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 42
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-26, 18:28   Grafik

Na stówę drukuje się od razu druga wersja grafiku. Ja staram się robić jak najmniej zmian w grafiku. Robię kiedy muszę ( zl, wizytacja, niespodziewane zdarzenia) a i tak wychodzi ponad 30 wersji w miesiącu na rejonie na którym się dzieje mając 24 pracowników.
_________________
Głupota ludzka jest jak rzeka- im szersza, tym ciężej ją ominąć.
 
     
@Gazela34

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 585
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-26, 18:51   

Teoria teoria a u nas grafiu brak na lipiec....
  Ocena JMP: 5/10
     
@Miawka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Paź 2013
Posty: 778
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-26, 19:09   

To nieźle. A powinien być od tygodnia dostępny.
_________________
Wierzę magii starych drzew i gwiazd, wierzę magii świata żądz jak zwierz...
  Ocena JMP: 8/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo