Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
NOWE ZASADY ROBIENIA GRAFIKU OD LIPCA
Autor Wiadomość
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
4 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-23, 15:11   

angare, przykre że błąd ortograficzny tak zawęża Ci zdolność rozumienia wypowiedzi, poszerz trochę horyzonty bo jak tak dalej pójdzie nie dogadasz się z połową społeczeństwa. :D
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
1 UP 1 DOWN
Wysłany: 2015-06-23, 23:20   

cała kąśliwa Hell :D i za to ją lubię :)
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-24, 09:03   

Oj Martuś bedzie już tych cyt.: "mizianek"bo się nam dostanie. :D
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
#sabina90 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 16 Kwi 2015
Posty: 86
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-24, 10:57   

ale Hell ma racje :P ;]
 
     
@realistka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 05 Lis 2012
Posty: 229
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-24, 17:14   

Jeżeli chodzi o bilans i grafiki to u nas od lipca osoby pracujące na 3/4 etatu mają być wystawiane tylko i wyłącznie na 6 godzin,jak na razie jeżeli była taka potrzeba to pracowały po 8 lub 10 i tak mają swoje godziny do wyrobienia, nigdy nie było problemu z zamknięciem kwartału. Teraz, żeby utrzymać tak samo ciągłość pracy to wychodzi więcej straconych godzin na miesiąc, więcej kombinowania żeby jakoś pozazębiać zmiany no i KS lub ZKS ciągle w biurze to wydaj kasetkę, to ściągnij z kasy, jeżeli większość pracowników to 3/4 to ten wymysł jak dla nas nie wypał,takie jest bynajmniej moje zdanie, nie wiem jak na innych rejonach na sklepach wysokoobrotowych.
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-24, 18:00   

U nas cisza w tym temacie.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Mariano

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 356
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2015-06-24, 20:22   

Przychodzenie do pracy na 16 to jakaś porażka, 3/4 etatowcy powinni pracować normalnie po osiem godzin.
 
     
michalek710 

Stanowisko:
kadry

Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 483
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-24, 23:07   

dlaczego po 8 ?? skoro ma mniej godzin to ustawmy go mniej a czesciej.... takie moje zdanie a nie ze dajemy o 8 10 h a pozniej mam 3 tyg wolnego.
_________________
a czas tak szybko ucieka...
  Ocena JMP: 6/10
     
@moli 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 16 Maj 2010
Posty: 309
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-24, 23:08   

U nas cały czas przychodzą na 16 lub na 10 i siedzą na jedynce...
  Ocena JMP: 6/10
     
~kret410

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 29
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-25, 00:14   

Witam.
Włączę się w dyskusje ponieważ ostatnio wprowadziłem na sklepie swoje zmiany odnośnie robienia grafików dosyć banalne jednak moim zdaniem skuteczne, wprowadziłem je po ludzku ze względu na ogólne niezadowolenie większości osób na jakość i częstość zmian czasu pracy w skali miesiąca 15-30 wersji (przykład).
Nakreśliłem im proste zasady, do których każdy ma wgląd (całe obwieszczenie wisi na tablicy informacyjnej w pomieszczeniu socjalnym) .
Moim i chciałem podkreślić wyłącznie moim zdaniem cała odpowiedzialność za zmianę grafiku miała osoba z kierownictwa przykład: Pani Kowalska przychodzi do Kiera z pierwszej zmiany i mówi Kierowniku nie pasuje mi dzień 1.09.2001 ponieważ....czy można się zamienić ...."proszę" Ogólnie staramy się iść na rękę wszystkim no i oczywiście wchodzimy w cały mechanizm szukamy dzwonimy pytamy się czy ktoś mógł by się zamienić z panią Kowalska bo ona ma "potrzebe"
Mój pierwszy punkt własnej autopsji polega na tym iż Jakakolwiek osoba chce zmiany to załatwia to sama (numery telefonów są dostępne w biurze kierownika sklepu) i sama dzwoni do osoby, z która może się zamienić i takim sposobem jeżeli Pani Kowalska dogada się ze swoimi rówieśnikami bez kontaktu podkreślam bez kontaktu jakiegokolwiek kierownika to podkłada karteczkę do kierownika zmiany , z którym jest na zmianie i pisze "pani Kowalska zmiana z Panem Kiełbaską na dzień 1.09.2001 " Wierzcie mi , że da rade :) (Ogólnie jesteśmy dorośli spędzamy w pracy naprawdę sporo naszego czasu i jeżeli ktoś przejawia minimalna ilość chęci interpersonalnych to można się dogadać :) ) To jest pierwsza kwestia (Kierownik zmiany zaoszczędza kupę czasu i kupę kasy bo nie raz trzeba dzwonić z własnej kieszeni "tylko teoretycznie :D"
Drugą opcja jaką wprowadziłem z poparciem mojego Kierownika sklepu jest opcja Wersji Grafiku : Nie raz pewnie słyszymy " Kuchwa 45 wersja ale zmiany kto po co maskara kiedyś było lepiej itd. itd." Teraz każdą wersje grafiku opisuje dokładnie(Kartka A4 wisi pod aktualnym grafikiem w socjalnym ) dlaczego została zmieniona:
Np. Wersja 2 Zmiana Pani Kowalskiej za dzień 1.09.2001(godziny przeniesione na inny miesiąc kwartału) z Panem Kiełbaska na dzień 1.09.2001 zmiana 14-20.
W ten prosty sposób kasjerzy i nie tylko widzą co się dzieje na sklepie , dlaczego są takie zmiany a nie inne a konsensusie dochodzą do wniosku, że 60% zmian to ich sprawa (bez obrazy) Reszta to zmiany bo Zl (L4), albo KR cosik nawalił roboty bo syf itd. i takie tam banały ze strony kierownictwa bo zmiany się nie pokrywają .
Wiem , że dla niektórych to jakaś paranoja skąd on bierze na to czas itd. Wierzcie mi wszystko się da jak SIĘ CHCE.
Podsumowując taki miesiąc maj 34 wersje miesiąc czerwiec 14 wersja .Wiem , że to nadto dużo ale ostatni miesiąc kwartału dla wtajemniczonych to nie prosta sprawa a różnie bywa na sklepach.
To jedne z paru moich zmian jakie wprowadziłem jednak tak naprawdę chodzi o zespół jaki tworzymy bo tak naprawdę powinniśmy być zespołem a w 80% Obiektach JMP jest anarchia i despotyzm , twarda ręka albo zła KARMA.
Jakiekolwiek zmiany by JMP nie wprowadziło wszystkim firma nie dogodzi :D

Ps: Urlopy planowane tak samo jak ze zmianami :) (miedzy swymi)
:)
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-25, 02:01   

kret410, ładnie to opisałeś, ale nie wiem czy kojarzysz ale tak mniej więcej od lutego są tzw prośby do grafiku na kolejny miesiąc wywieszane w socjalnym, gdzie każdy może zapisać te dni które potrzebuje wolne i w miarę możliwości je dostanie (bo np cała załoga nie dostanie wolnego bo 31 grudnia jednak ktoś musi się na drugiej zmianie pojawić). ten pomysł miał teoretycznie zmniejszyć liczbę kolejnych wersji grafiku, ale jak to bywa teoria zostanie zawsze teorią, a praktyka rządzi się swoimi prawami.
ja czepliwy jestem to i wyrażę swoje zdanie. szacunek, że chce Wam się pisać kto z kim kiedy i dlaczego się zamienił, bo jak dla mnie to jest strata czasu, no i po co komu stenogram ze zmiany grafiku?
co do tego by kasjer sam sobie znajdował zastępstwo popieram w stu procentach i sam to praktykuje.
tak na koniec dodam jeszcze, że duża wina jest po stronie kierownictwa (nieświadoma wina), bo często gęsto robimy grafik na szybkiego przez co zdarzają się niedopatrzenia i brak spójności np czy kończąc drugą zmiane jest kasjer do zamkniecia z nami. jesteśmy tylko ludźmi, i błędy będą nam się zdarzać i ciężko będzie ograniczyć wersje grafików do 3 miesięcznie.
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-25, 08:18   

kret410, wybacz, może i jest u was poprawa ale 14 wersji za czerwiec to i tak porażka. Z poważnym podejściem do listy preferencji można zrobić 2 góra 3 wersje.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
~Graża

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 29
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-25, 09:41   

U nas 2-3 wersje nie przejdą :P ale nie z winy kasjerów ale z powodu tego, że kierownicy "biegają" po innych sklepach i grafik zmienia się głównie z tego powodu. A jakimś dziwnym trafem zawsze gdzieś kierownika brakuje :P
 
     
~kret410

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 29
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-25, 09:43   

To tak doskonale rozumiem zasady "Ważne prośby na dzień wolny" nawet ostatnio przyszło sprostowanie i opis po co i dlaczego wprowadzono takie coś uwzględniając "Że kadra będzie starała się wprowadzić wszystkie prośby " jednak życie jest życiem i tak do końca nie jest.
Reasumując zrobiłem to tylko i wyłącznie po to aby pokazać wszystkim moim ludkom, że zmiany grafików w większości wynikają z ich braku dostosowania się do wersji ostatecznej i podkreślam w moim wypadku tak było. Później pojawiło się ich niezadowolenie, że tyle wersji grafików i częste zmiany itp.
Chciałem uformować przede wszystkim ich świadomość na to co się dzieje na sklepie, co za tym idzie zespolić ich w jakimś sensie .Stworzyć prawdziwy zespół, który będzie znał swoją moc i, że każdy stanie za każdym murem, wiem idylistyczne to wszystko , ale kto nie próbuje ten nie ma :)

2-3 wersje grafików Gratuluje , jednak trochę nie realne jak dla mnie przynajmniej w tych realiach na jakich ja bazuje . Sklep , który ma 16 osób i jeżeli chociaż 30% cosik nie będzie pasowało to już powstają kolejne wersje. Lista na dzień wolny jest listą, który winna być wywieszona do 15-każdego miesiąca poprzedzająca miesiąc do zrobienia . To jest pełny miesiąc , a czasami życie płata nam figle i wszystkiego przewidzieć, się nie da.
Pozdrawiam :)
 
     
#alan12 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 87
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-25, 10:22   

U nas od pół roku nikt nie był na zl a wciąż są zmiany grafików i tez przez to że i kier. i pracownicy są wypożyczani na inne sklepy-wtedy nie jest problem zmiany grafików a jak coś wypadnie rzadko nam to wielka łaska zmiany grafików u niektórych kier. Za to jak nam zabierają dzień wolny lub z listy preferencji dzień wolny to nikt się nie pyta czy nam pasuje czy nie przychodzisz do roboty szczytujesz się i musisz potwierdzić grafik i to szybko bo nie ma czasu. My też wolimy dogadać się między sobą o zamianę i wtedy prosimy najlepszego kier. i bez łaski jest zmiana
_________________
alan
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo