Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bony dla Hebe?
Autor Wiadomość
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-04, 20:01   

Jest wspólny, bo ty tak sobie życzysz, ale do tej pory nie przekazałeś na jakiej podstawie tak sądzisz i czy jet to coś więcej, niż twoje chęci i ogólne informacje ze stronki.
I co z tego, że mają taki sam zarząd, właściciela itp? Jak biedronka wykupi kaufland, wsadzi tam swój zarząd, to myślisz, że będzie musiała wsadziś też we wspólny fundusz socjalny? Każdy Real to dalej jedna i ta sama spółka, nie ważne, że z odrębnymi osobowościami prawnymi.
Nie masz pewności, że jest jak mówisz, to nie wpieraj pracownikom, że firma traktuje ich gorzej, bawi cię takie podjudzanie złego nastawienia pracownika do firmy? I bez twoich wrzutek ciężko już ludziom się pracuje, nie muszą dodatkowo być wpędzani w poczucie niesprawiedliwości. I może sam naucz się czytać ze zrozumieniem, to wtedy zauważysz, że nie bronię firmy, z której dawno zrezygnowałam, tylko pokazuje inny punkt widzenia, gdzie nie wszystko jest takie do dupy jak u ciebie, może też kiedyś nauczysz się zauważać plusy i tego ci życzę.

A skoro tak bardzo wierzysz w swoje przekonania, to powiedz, co związki zrobiły w tej sprawie? Wystosowały już pismo z zapytaniem i prośbą o wyjaśnienia?
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-04, 20:23   

Larrikol jak zawsze plujesz jadem..........A ,że nie docierają do Ciebie fakty....... piszę wyraźnie wspólne ZFŚS tego jestem pewien. Bony przedpłacowe informacja na stronach JMP.......
https://karierawjm.pl/jeronimo-martins-drogerie-i-farmacja/praca-w-drogerii-hebe/korzysci-i-mozliwosci/

i dyskusja pracowników o której wspomniał kluq

https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,814615

Jest takie przysłowie o dyskusji.........

Ciekawe Larrikol czy udzielasz się tak na forum własnego zakładu pracy ,chętnie poznam Twoje warunki..... dla mnie jesteś mało wiarygodna , nigdy nie wspominasz jaka to praca i jakie warunki. Pokaż nam tą inną opcję[/hide]
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-04, 20:32   

qweerty czy mógłbyś odpowiedzieć na dwa ostatnie pytania Larrikol?
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-04, 20:40   

Oczywiście Hell informację zamieścił inny użytkownik , potwierdziłem , że dotarły do mnie też takie informacje. Zostały przekazane do Przewodniczącego. Pismo na pewno zostanie skierowane z zapytaniem o formę bonów przedpłacowych i formę finansowania. Z informacji od pracowników Hebe wyraźnie jest wskazane , że bony uzależnione są od dochodów. Formę bonów , czy są one jednorazowe czy np do każdej wypłaty nie uzyskałem. Na pewno zostały niedawno wprowadzone, bo stwierdziły ,że teraz mają te bony. Zweryfikowałem informację po wpisie boczka. Weryfikacja polegała na rozmowie z pracownikami Hebe oraz sąsiadującej biedronki gdzie robią pracownicy Hebe zakupy.

Jedno jest pewne z informacji ustnych i z informacji ze stron JMP wynika że bony takie są , i pracodawca umieszcza je w pakiecie socjalnym pracowników Hebe[/i] (informacja z oficjalnej strony).
Od pracowników Hebe wiem też że obejmują je te same programy socjalne co łatwo zweryfikować w programie "Skan" i tam są też opcje dla pracowników Hebe.
Otrzymują też nagrodę roczną. A bony świąteczne realizują na sklepach biedronka co jest namacalnym dowodem na wspólny ZFŚS , na tej samej zasadzie realizują jak pracownicy biedronek i DC

Odnośnie tego co związki robią odnośnie równego traktowania pracowników okaże się na dzień dziecka....... była bardzo kontrowersyjna sprawa odnośnie obchodów. Myślę ,że w tym roku rozwiązanie będzie satysfakcjonujące dla wszystkich
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2015-04-04, 20:52   

Dzięki, to teraz poczekamy na oficjalne info.
Do wypowiedzi Larri bardziej pasują mi słowa obiektywizm i dystans niż plucie jadem. ;)
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-04, 21:00   

I odnośnie zarzutów Larrikol że widzę tylko ciemne strony. No cóż podobnie jak pracownik pogotowia ratunkowego , który widzi zgony i wypadki. Związkowiec podobnie, od tych najbardziej drastycznych jak próby samobójcze, mniej jak załamania nerwowe i wzywanie pogotowia, po codzienne rozmowy z pracownikami. Jedno miejsce gdzie spotkałem w miarę zadowolonych pracowników to było miasto na dolnym śląsku. Ale tam też jest niskie bezrobocie a miasto w rankingu najbardziej przyjaznych miast do życia w Polsce. I tam jak mi pracownicy mówili , że nie mają problemów to szczerze się cieszyłem ,naprawdę. Na kilkadziesiąt sklepów był jeden z problemem gdzie zapisała mi się cała zmiana do ZZ.
Hell odnośnie obiektywności Larrikol sama kiedyś napisała post , że nie lubi związkowców. Cóż ja osobiście też nie pałam do niej miłością :P
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-04, 21:04   

Każdy pluje jadem, kto nie podziela twojego stanowiska. Może masz frajdę z wmawiania ludziom, że są gorsi... Może mam ci jeszcze przesłać odcinek płacowy, żeby się uwiarygodnić? :) dalej sobie myśl, że pracuję dla jmp i dalej wmawiaj ludziom, że hebe dostało bony ich kosztem. Niestety nie mam potrzeby jakiegokolwiek uwiarygodniania się przez tobą, poza tym użytkowników na pewno bardziej zainteresuje wasze działanie i odpowiedź na to pismo, którego jeszcze nie wysłaliście, niż moja historia zawodowa. I poczekam aż będziesz miał faktyczne informacje, póki co nie ma sensu dyskutować, bo się tylko powtarzasz.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-04, 21:04   

A może zawieśmy temat na czas świąt :)
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-04, 21:06   

oki marta ........mądry........... itp........ a i zaraz L........ napisze że nabijam posty........ :D Wesołych Świąt ........... mimo wszystko ............. pora zająć się rodziną.......

[ Dodano: 2015-04-04, 22:12 ]
i odpowiedź z forum pracowników Hebe
radosna - 2015-04-04 14:42:02 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Tak ale teraz mamy chociaż bony przedpłacowe
zdjecie uzytkownika
gosc - 2015-04-04 21:58:55 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Odpowiedź na: [radosna - 2015-04-04 14:42:02]:
do wykorzystania tylko w Hebe niestety, czyli jeszcze gorzej, już wolałam te bony do Biedry

https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,814615
I jeszcze gwoli wyjaśnienia ........... nie założyłem tego tematu ,ale zweryfikowałem informacje. larrikol może pomyśl nim napiszesz że wzbudzam w pracownikach poczucie ,że są gorsi. Ja weryfikuje informacje które ktoś zawarł w tym temacie.Wsiadłem w samochód i pojecałem 50 km by zweryfikować , więc przekazałem wyżej info w Wielki Piątek po 19 tej, nie oczekuj że POSZŁO PISMO W TYM DNIU i o tej porze. My też mamy rodziny , chociaż i wielką sobotę po 18 tej odbieram telefony od pracowników, w wigilię też .Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez 2015-04-04, 21:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-04, 21:13   

Szkoda że czasem nie można się lubić mając inne zdania. :#)
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-04, 21:18   

Amen :)
 
     
#sweetboy1989

Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 96
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-04, 21:27   

A ja mam pytanie do qwertyy - skoro tak bardzo narzekasz na biedronkę, denerwujesz się i wgl to po co nadal tam pracujesz? Nie szkoda Ci nerwów?
 
     
@kostuch 


Stanowisko:
klient

Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 333
Skąd: z piekła rodem
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-04, 21:32   

Qweerty ma rację, myli się tylko co nazwisk członków zarządu
_________________
\.,./ (*l*) \.,./
Ostatnio zmieniony przez kostuch 2015-04-04, 21:40, w całości zmieniany 1 raz  
  Ocena JMP: 3/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-04, 21:35   

sweetboy1989 napisał/a:
A ja mam pytanie do qwertyy - skoro tak bardzo narzekasz na biedronkę, denerwujesz się i wgl to po co nadal tam pracujesz? Nie szkoda Ci nerwów?


Nie pracuję dla biedronki. Pracuję dla członków związku i pracowników. Pracuję na rzecz pracowników i uwielbiam tą pracę. Pomagając innym mam z tego satysfakcję. Nie denerwuje mnie biedronka. Denerwuje mnie brak poszanowania dla człowieka, zepchnięcie go do roli numeru SAP. Denerwuje mnie jak słyszę gdy ludzie tracą zdrowie psychiczne i fizyczne, wk.......wia gdy przez stosunki w pracy targają się na życie. Boli mnie każde rozwiązanie umowy o pracę , zwłaszcza tak banalne jak rozwiązanie ks umowy "nieumiejętność zarządzania zespołem na co wskazuje brudna podłoga stwierdzona podczas kontroli operacyjnej dnia....... przez KR "
Wkurzam się jak zwalniają pracowników z 10 i większym stażem bo KR nagle stwierdził że już się nie nadają. Wkurza mnie gdy komisje antymobbingowe na ogół nie stwierdzają nic, a prawda jest inna.
Wbrew pozorom często dyskryminuje się pracowników ze względu na religię czy orientację ,z takimi zdarzeniami też się spotkaliśmy.
Pracodawca zmienił po aferach z 2010 tylko metody ,działa w białych rękawiczkach. Najdziwniejsze to , że kiedyś też byłem zapatrzony w firmę ,ale im dalej w las........

Wkurza mnie ciągłe zamiatanie takich spraw pod dywan , i chronienie wizerunku firmy za wszelką cenę. Tylko tyle
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-05, 11:14   

Wywiad wśród pracowników to dla mnie żadne wiarygodne info, bo zwykli pracownicy nie mają takich informacji. Ogólne informacje ze strony, na której są wyszczególnione tylko formy wspierania socjalnego, nie źródla jego finansowania, tak samo, bo nikt nie zabroni mieć podobnych. Zwyczajnie poprosiłam cię o wiarygodne informacje, najlepiej poparte pismem, ponieważ utwierdzasz w ten sposób ludzi, w przekonaniu, że są pracownikami gorszej kategorii, nie jest to w porządku wobec nich, ale ty dalej wolisz skupiac się na ataku na mnie, niż postarać się o konkrety. Widocznie zmienić sam nick to za mało, przyzwyczajenia zostają te same.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo