Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
POMOCY
Autor Wiadomość
@Miawka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Paź 2013
Posty: 778
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-08, 15:57   

Ja srukuję każdemu kto chce, tylko to nie bardzo ma sens. Wczoraj powstała 7 wersja :szczena:
_________________
Wierzę magii starych drzew i gwiazd, wierzę magii świata żądz jak zwierz...
  Ocena JMP: 8/10
     
@jakihno 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 11 Gru 2014
Posty: 194
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-08, 17:24   

my jeszcze w marcu mielismy 4 wersje xD no ale przy kilkunastu osobach, w tym paru z dziecmi, nie da sie z gory na caly miesiac zrobic...zawsze ktorejs cos wypadnie, czy to nocke bedzie trzeba dolozyc, czy sie okaze ze dostawa bedzie nad ranem jednak i nie ma sensu jej robic...
 
     
Hela1766

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 01 Kwi 2015
Posty: 9
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-17, 11:31   

pamiętacie jak pisałam o zmianie grafiku bez powiadomienia mnie o niej (1 kwietnia) i o rozmowie z ks (3 kwietnia)?Jak głupia myślałam, że jest ok????????
No okazało się że nie jest ok, bo kto miał czelność zwrócić uwagę pani kierownik nie może z nią pracować i przy pierwszej okazji pozbyła się mnie przy okazji oczerniając do kierownika rejonu że niby jestem mało produktywna i kłótliwa z kasjerami i z nimi kierowniczkami. Kłótnia jedna była o ten grafik, z kasjerami nigdy nie byłam w konflikcie z żadnym z nich a w rankingach byłam pierwsza ewentualnie druga. Egzamin z książki miałam na 97% a z kodów 2 lub 3 byki. Ale to już nie miało znaczenia w rozmowie z kierownikiem rejonu- redukcja etatów i tyle, mogę do sądu jak chcę i do widzenia :regulamin: Odprawy też nie dostałam bo niby byłam mało produktywna i kłótliwa. Gdzie tu sprawiedliwość? Po nocach nie śpię a wiem od dziewczyn, że ks teraz chodzi i się ze mnie naśmiewa do wszystkich i straszy, żeby się mieli na baczności bo skończą jak ja.
_________________
Hela@
 
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-17, 11:44   

Pytanie czy jesteś na tyle zdeterminowana by iść do tego sądu pracy? Może nie być łatwo.
I czy ktoś z twojej ekipy w razie potrzeby potwierdzi twoją wersję przed sądem (jak była by taka potrzeba), że było to celowe działanie na twoją niekorzyść.
 
     
Hela1766

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 01 Kwi 2015
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-17, 12:05   

Każda boi się o pracę, bo w naszym regionie o pracę bardzo ciężko a praca w biedronce to marzenie, mimo że praca ciężka, bo jednak wszystko co się należy to dają. Ja tez byłam bardzo zadowolona mimo że czasem nie miałam na nic już sił po powrocie do domu. Sama bym na pewno nie zrezygnowała. Jestem rozczarowana postawą ks ale zastępcy wtórują i współczuję dziewczynom jaką mają tam teraz atmosferę. Zastraszana jest minimum połowa kadry bo reszta to "czopki"wchodzące w tyłek.Z sądem wiem że łatwo nie będzie i nawet nie próbuję.Byłam w PIP ale kazali napisać o odprawę i teraz muszę się tam wybrać znowu co powiedzą na tą odmowę.Boję się jednak, że szkoda tylko moich nerw i zdrowia.
_________________
Hela@
 
     
@kogata 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 357
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-17, 12:56   

Kariera nie kończy się na Biedronce. Jest cała masa możliwości dla ludzi którzy CHCĄ pracować, więc uszy do góry - na pewno coś znajdziesz. Wystarczy się rozejrzeć i poszukać nowych możliwości.
  Ocena JMP: 3/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-17, 17:48   

Hela1766 o jakiej odprawie mówisz, ile byłaś zatrudniona?
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Hela1766

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 01 Kwi 2015
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-17, 21:19   

Powyżej roku należy się miesięczna wypłata jako odprawa, powyżej 2 lat-dwumiesięczna itd...ale to tylko formalność jak się okazuje ;( KS już się o to postarała >:D Pewnie sprawa odprawy ma się inaczej jak jest umowa bezterminowa ja miałam na czas określony i została przerwana wcześniej, dużo wcześniej.
_________________
Hela@
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-17, 21:21   

nie wiem czy się nie mylę ale odprawa należy się tylko w szczególnych przypadkach
 
     
Hela1766

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 01 Kwi 2015
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-17, 21:37   

Jeżeli wina rozwiązania umowy leży po stronie pracodawcy to się należy odprawa(tak powiedziała pani radca w Państwowej Inspekcji Pracy i mało tego dała mi wzór takiego pisma, które wystarczyło tylko wypełnić i wysłać). Moja umowa została rozwiązana przed czasem jej wygaśnięcia przez pracodawcę-redukcja etatów(tak powiedział kr), dopiero w odpowiedzi na moje pismo o odprawę dowiedziałam się, że jestem tzn byłam mało produktywna i kłótliwa :szczena:
_________________
Hela@
 
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-18, 09:14   

Hela1766 napisał/a:
Jeżeli wina rozwiązania umowy leży po stronie pracodawcy to się należy odprawa(tak powiedziała pani radca w Państwowej Inspekcji Pracy i mało tego dała mi wzór takiego pisma, które wystarczyło tylko wypełnić i wysłać). Moja umowa została rozwiązana przed czasem jej wygaśnięcia przez pracodawcę-redukcja etatów(tak powiedział kr), dopiero w odpowiedzi na moje pismo o odprawę dowiedziałam się, że jestem tzn byłam mało produktywna i kłótliwa :szczena:


I że niby co nici z odprawy? Za jakąś durną opinię z palca wyssaną?
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-18, 10:19   

Gdybyś miała na wypowiedzeniu jasno określony powód i przyjęcie winy przez pracodawcę, to sami daliby Ci odprawę. Firma nie jest głupia i nie podpisałaby się pod czymś takim, więc zawsze znajdą powód, leżący po stronie pracownika.
 
     
@jakihno 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 11 Gru 2014
Posty: 194
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-18, 10:27   

Opinia ma w ogóle cos do odprawy? Rozumiem dyscyplinarka, ale ze pracodawca zwolnil to chyba odprawa zgodnie z kodeksem pracy sie należy.

I jeszcze wazna kwestia, nie łączyć produktywności tylko z szybkością skanowania produktów. Jest jeszcze produktywność liczona obrot/czas pracy, a dodatkowo produktywnością można też nazwać ocenę pracy kasjera na sklepie. Wiec szybka praca na kasie nie oznacza ze jest sie dobrym pracownikiem, choc oczywiście to tez wpływa na ocenę.

Kończąc, dowiedz sie jak prawnie wygląda, i jezeli przysługuje ci odprawa pusz do biura głównego i postrasz sądem pracy. Na ks i kr juz nie trac czasu bo widac ze zamiota pod dywan.
 
     
Hela1766

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 01 Kwi 2015
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-18, 18:40   

Byłam dzisiaj w PIP i jedynie droga sądowa pozostaje po takiej odpowiedzi na pismo o odprawę. Odprawa należy się jedynie wtedy gdy wina leży WYŁĄCZNIE po stronie pracodawcy a u mnie tak nie było(podobno!!!???)no ale cóż... na sądy nie mam ani sił ani świadków(nawet nie proszę żeby któraś zeznawała bo wiązałoby się to z utratą pracy przy najbliższej okazji-już oni by coś wymyślili) a moje słowa przeciw słowom kierownictwa i ich adwokatom....szkoda gadać :nie: Poradzę sobie i bez tej odprawy tym bardziej, że dziś byłam też....na rozmowie o pracę :yeah: Trzymam kciuki sama za siebie i WAS też o to proszę
_________________
Hela@
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-18, 19:13   

Powodzenia Hela :) będzie dobrze :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo