Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie macie różnice w utargach?
Autor Wiadomość
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-12, 23:32   

DarkSide, nie jest to tak do końca proste ,bo i owszem zgodnie z kodeksem cywilnym, podstawowym obowiązkiem kupującego jest zapłata ceny (art. 535). Cena to wartość wyrażona w jednostkach pieniężnych, którą kupujący jest obowiązany zapłacić przedsiębiorcy za towar lub usługę (art. 3). Przejęcie własności rzeczy następuje w zamian za zapłatę ceny. Oznacza to, że to konsument powinien mieć odliczoną ilość pieniędzy.
Ale równocześnie inny zapis mówi ,że:
"Sprzedawca nie ma prawa odmówić dokonania transakcji, kiedy klient płaci banknotem NBP będącym w mocy prawa środkiem płatniczym w Polsce."
"Według artykułu 135 kodeksu wykroczeń: kto zajmuje się sprzedażą, również w przedsiębiorstwie gastronomicznym, a umyślnie i bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży towaru, podlega karze grzywny."
Więc tak naprawdę wszystko zależy od dobrej woli obu stron :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-13, 00:20   

kluq, w biedronie jest wiadomo jak, klientowi układa się czerwony dywanik :) wiadomo. ale normalnie to według przepisu to ty nie odmawiasz sprzedazy tylko nie masz wydac czyli patrz post co pisalem. realnie wiadomo inaczej jest ale napisałem to bo nie każdy jest świadom takiego prawa ;)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@misia27 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 10 Wrz 2013
Posty: 120
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-19, 08:48   

ja miałam taki tydzień że dwa dni po 19zł brak
_________________
Wszystko zależy od nas samych
 
     
@Miawka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Paź 2013
Posty: 778
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-08, 20:25   

Ja pracuję w biedrze od 12.2012 i pisałam raporty już kilkanaście razy, ze 20 chyba. Jest to mój problem. Poza tym radzę sobie świetnie. Co robić, Boże co robić. Przecież w końcu kr się za to weźmie i mnie zwolni. Nie mogę sobie pozwolić na brak pracy. A może nie powinnam pracować na kasie bo zwyczajnie się nie nadaję do tego. Pomóżcie mi proszę. Z góry dziękuję :*
_________________
Wierzę magii starych drzew i gwiazd, wierzę magii świata żądz jak zwierz...
  Ocena JMP: 8/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-08, 20:31   

Pamiętasz nieraz momenty w których mogłaś się pomylić?
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@Miawka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Paź 2013
Posty: 778
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-08, 21:04   

No właśnie nie. U nas jest bardzo duży ruch, kolejki od rana do wieczora na 7 kas. A ostatnio takie problemy z wydawaniem reszty były, masakra. Miałam -32
_________________
Wierzę magii starych drzew i gwiazd, wierzę magii świata żądz jak zwierz...
  Ocena JMP: 8/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-08, 21:09   

No to nie masz lekko, musisz bardziej uważać, liczyć dwa razy resztę, patrzeć czy ci się banknoty nie sklejają, nie rozmieniać, może mniej gadać z klientami. ;) Sama najlepiej wiesz.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
jadwiga1988 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd: Bogatynia
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-08, 21:26   

ja pracuje w biedrze od listopada i wydaje dobrze reszte i pierwszy raz miałam niedobór - 100 zł i odrazu dostałam nagane a pracownicy co pracują kilka lat i przynajmniej dwa razy w tygodniu mają -20, -50 i jakoś nagany nie dostają :bu:
  Ocena JMP: 7/10
     
#Natalusia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 27 Mar 2014
Posty: 77
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-09, 09:49   

ja należe do takiej biedronki że sama sie rozliczam ale mój utarg liczy bank nam nie wolno liczyc kasy i raz w miesiacu przychodzi raport o róznicach
_________________
Natalusia
 
     
@Agnieszka83 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Kwi 2012
Posty: 172
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-09, 10:01   

to skad wiesz czy dobrze Ci policzyli?
 
 
     
~Avonelka 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 25 Mar 2013
Posty: 34
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-09, 11:01   

my też rozliczaliśmy się sami i nie wolno nam liczyć kasy ;( ale od 14 kwietnia wracają stare zasady :) i będzie nas rozliczał kierownik <jupi>
  Ocena JMP: 5/10
     
@Miawka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Paź 2013
Posty: 778
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-09, 21:40   

Ja dzisiaj -50, zks powiedział że nie jest dobrze. Boję się spotkania z ks a o kr to nawet boję się myśleć. Jestem załamana. Nie potrafię myśleć o niczym innym. Dzisiaj znowu był młyn, brak drobnych. Zks na 7 kas, gdzie w każdej same 50 przyniosła 200 zł drobnych banknotów. Masakra to jakaś, Trzeba było zostać w tesco, tam nie miałam do czynienia z pieniędzmi. Zachciało mi się mieć lepiej. Jutro i pojutrze mam nocki, więc nie będę widziała się z ks. Ale poniedziałek 1 zmiana i na pewno coś złego się wydarzy. Bardzo się boję. Zależy mi na tej pracy i lubię ją. Nie chcę zmieniać! Poza tymi rozliczeniami jestem dobrym pracownikiem, ocenę miałam zgodnie z oczekiwaniami. Kierownik nawet powiedział, że w wielu aspektach jestem ponad przeciętną. Ale te cholerne rozliczenia. Już nie mam pojęcia co mam robić. Psychicznie jestem wykończona.
_________________
Wierzę magii starych drzew i gwiazd, wierzę magii świata żądz jak zwierz...
  Ocena JMP: 8/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-10, 11:00   

no nie jest dobrze ale jak sama tego nie ogarniesz to nikt ci nie pomoże , może jest tak że za bardzo myślisz nad tym żeby się nie pomylić i dlatego się mylisz , a może siedząc na kasie za szybko chcesz rozgonić kolejkę a wiadomo że pośpiech przy pieniądzach nie jest wskazany , a może źle nabijasz kwotę od klienta... nie wiem sporo jest takich momentów w których można się pomylić , musisz sama to przeanalizowac i być czujna , czujna i jeszcze raz czujna a jak trzeba to i wolniejsza ...
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-10, 17:24   

U mnie był kiedyś kasjer (poważnie) który sprawdzał ceny klientom na kasie nabijając towar i kończąc paragon, doszliśmy do tego jak ciągle miał niedobory. :D
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-10, 20:36   

ooo taki był zdolny :D :em29:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo