Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie macie różnice w utargach?
Autor Wiadomość
@Blondi86 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Lis 2010
Posty: 787
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-11-13, 12:43   

ja wczoraj plus 6 gr , hehe
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-11-13, 13:33   

Edimax27 napisał/a:
Blondi86 napisał/a:
a często ci sie zdarzały duże różnice?


Raz mi się zdarzyło. I wystarczyło widocznie, żeby wręczyć wypowiedzenie.


Raz to za mało, aby wręczyć wypowiedzenie z tego powodu. Pracodawca chcąc Ciebie zwolnić musi udowodnić, że większa różnica w kasie przydarzyła się przynajmniej 2razy. A jaką miałeś różnicę?
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
@kas 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 205
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-11-13, 16:27   

raz jeden - 20 ok. bo koleś wymieniał drobne a kierowniczce uwczesnej nie chciało się liczyć i dwa razy wydałam kolesiowi 20 zeta.ale dawne czasy. łącznie chyba byłam 3 razy powyżej limit. dwa pozostałe to - 10.
przeważnie do 50 groszy w obie strony :P
 
     
Edimax27 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 26
Skąd: Warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-11-13, 16:57   

Bartosz napisał/a:
Edimax27 napisał/a:
Blondi86 napisał/a:
a często ci sie zdarzały duże różnice?


Raz mi się zdarzyło. I wystarczyło widocznie, żeby wręczyć wypowiedzenie.


Raz to za mało, aby wręczyć wypowiedzenie z tego powodu. Pracodawca chcąc Ciebie zwolnić musi udowodnić, że większa różnica w kasie przydarzyła się przynajmniej 2razy. A jaką miałeś różnicę?


Przestań pisać takie bzdury. Będąc na umowie zawartej na czas określony pracodawca bądź pracownik może rozwiązać w dowolnej chwili tą umowę nawet bez podania przyczyny za 2 tygodniowym wypowiedzeniem. Przydarzyła się różnica w wysokości 600zł. I miałem tylko raz już w momencie kiedy nowy system rozliczania utargów miał miejsce. I dostałem wypowiedzenie z tego powodu. Koniec tematu.
 
     
@pracownik 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 487
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-11-13, 18:19   

Za taką różnice to odrazu zwalniają.
 
     
#Edycia

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 25 Maj 2010
Posty: 67
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-11-13, 19:13   

Dokładnie za taką różnice zwalniają od razu, bo jest to znacząca różnica narażająca firmę na duże straty
 
     
#wydra 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 85
Skąd: Opolskie
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-11-14, 11:07   

Edimax27 napisał/a:
Bartosz napisał/a:
Edimax27 napisał/a:
Blondi86 napisał/a:
a często ci sie zdarzały duże różnice?


Raz mi się zdarzyło. I wystarczyło widocznie, żeby wręczyć wypowiedzenie.


Raz to za mało, aby wręczyć wypowiedzenie z tego powodu. Pracodawca chcąc Ciebie zwolnić musi udowodnić, że większa różnica w kasie przydarzyła się przynajmniej 2razy. A jaką miałeś różnicę?


Przestań pisać takie bzdury. Będąc na umowie zawartej na czas określony pracodawca bądź pracownik może rozwiązać w dowolnej chwili tą umowę nawet bez podania przyczyny za 2 tygodniowym wypowiedzeniem. Przydarzyła się różnica w wysokości 600zł. I miałem tylko raz już w momencie kiedy nowy system rozliczania utargów miał miejsce. I dostałem wypowiedzenie z tego powodu. Koniec tematu.


Pazhnie mi tu lewizną to ile ty siedziałeś/aś że aż taki brak
 
 
     
Edimax27 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 26
Skąd: Warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-11-14, 11:30   

wydra napisał/a:
Edimax27 napisał/a:
Bartosz napisał/a:
Edimax27 napisał/a:
Blondi86 napisał/a:
a często ci sie zdarzały duże różnice?


Raz mi się zdarzyło. I wystarczyło widocznie, żeby wręczyć wypowiedzenie.


Raz to za mało, aby wręczyć wypowiedzenie z tego powodu. Pracodawca chcąc Ciebie zwolnić musi udowodnić, że większa różnica w kasie przydarzyła się przynajmniej 2razy. A jaką miałeś różnicę?


Przestań pisać takie bzdury. Będąc na umowie zawartej na czas określony pracodawca bądź pracownik może rozwiązać w dowolnej chwili tą umowę nawet bez podania przyczyny za 2 tygodniowym wypowiedzeniem. Koniec tematu.


Pazhnie mi tu lewizną to ile ty siedziałeś/aś że aż taki brak


Nawet nie pytaj. Może z godzinę niecałą przez 8 godzinną zmianę. Ale nie ma sensu na ten temat dyskutować.

O więcej pytań i szczegółów proszę nie zadawać, bo nie odpiszę. Rozgłos mi niepotrzebny.
Ostatnio zmieniony przez Edimax27 2010-11-17, 16:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
~piwo29 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 33
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-11-14, 11:34   

ja w piatek mialem roznice na minusie 27 złotych a to juz moja chyba szosta roznica po wyzej 10zl. w ciagu roku mojej pracy. i jak narazie jeszcze pracuje pewnie czeka mnie rozmowa z rejonem.
 
 
     
@malenstwo20088


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 324
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-11-14, 13:11   

Edimax27, i tak się dałes???!!! Jak wiesz ze nie miała prawa byc taka różnica to ja bym nie poprzestała na podpisaniu wypowiedzenia !!! Ja miałam kiedys brak po zdaniu koperty do banku na kwote 800zł czy 600 juz nie pamietam i sie nie dałam bo wiem ze nie ukradłam po 6 miesiacach wyszło szydło z worka jak konwoj podpierniczał z kopert!!! Na szczescie nie zapłaciłam ani grosza a sprawa sie wyjasniła tylko nie wiem do dzis jak bank przyjmowal uszkodzone koperty bo konwojenci muwsieli jakos wyjac gotowke
 
     
alice79
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-14, 13:22   

Nie wiem czy wiecie ale w KK jest zawarta regułka że kasjer nie ma prawa ponosic odpowiedzialności za braki w kasie i nie musi dokladac sie do manka. Nie poscila bym tego plazem gdybym ja miala taka sytuacje. Zwolnienie jest nie zgodne z prawem jesli to byla pierwsza roznica... zreszta pisales Edimax ze nie siedziales dlugo wiec sprawdzic nagranie szczegolowo i poprzec to dowodowo tasma z kamery....
 
     
Edimax27 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 26
Skąd: Warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-11-14, 13:57   

malenstwo20088 napisał/a:
Edimax27, i tak się dałes???!!! Jak wiesz ze nie miała prawa byc taka różnica to ja bym nie poprzestała na podpisaniu wypowiedzenia !! ! Ja miałam kiedys brak po zdaniu koperty do banku na kwote 800zł czy 600 juz nie pamietam i sie nie dałam bo wiem ze nie ukradłam po 6 miesiacach wyszło szydło z worka jak konwoj podpierniczał z kopert!!! Na szczescie nie zapłaciłam ani grosza a sprawa sie wyjasniła tylko nie wiem do dzis jak bank przyjmowal uszkodzone koperty bo konwojenci muwsieli jakos wyjac gotowke
Ostatnio zmieniony przez Edimax27 2010-11-17, 16:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
alice79
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-14, 14:05   

tak jest w KK. Można zwolnić jedynie za kilku krotne braki w kase (nawet za kwote 5zl) ale nie za jednorazowy brak i nie wazne na jaka sume on jest. Pracodawca musi udowodnic ze braki w kasie sie powtarzaly i nie jestes dobrym kandydatem na stanowisko kasjera. Nawet zalozmy, ze te pieniadze ukradles (to tylko przyklad) to jesli nie udowodnia tobie tego dowodowo to i tak nie moga ciebie zwolnic... jesli podpisales wypowiedzenie za porozumieniem to po ptakach i pozostaje jedynie odwolanie sie do sadu w ciagu (chyba) 14dni. O swoich prawach warto wiedziec w takich sytuacjach tym bardziej jesli myslisz ze zostales oszukany... ja bym w zyciu nie podpisala wypowiedzenia z takiej sytuacji
 
     
@pracownik 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 487
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-11-14, 14:11   

A nie rozmieniałeś pieniędzy klientowi bo stolica i okolice była plaga oszutów który tak zamotał że były braki u nas na innym sklepie dziwczyna wpadła w pułapke na 300zł i mimo prośby ks nie dało rady tego samego dnia została zwolniona.
 
     
Edimax27 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 26
Skąd: Warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-11-14, 14:12   

alice79 napisał/a:
tak jest w KK. Można zwolnić jedynie za kilku krotne braki w kase (nawet za kwote 5zl) ale nie za jednorazowy brak i nie wazne na jaka sume on jest. Pracodawca musi udowodnic ze braki w kasie sie powtarzaly i nie jestes dobrym kandydatem na stanowisko kasjera. Nawet zalozmy, ze te pieniadze ukradles (to tylko przyklad) to jesli nie udowodnia tobie tego dowodowo to i tak nie moga ciebie zwolnic... jesli podpisales wypowiedzenie za porozumieniem to po ptakach i pozostaje jedynie odwolanie sie do sadu w ciagu (chyba) 14dni. O swoich prawach warto wiedziec w takich sytuacjach tym bardziej jesli myslisz ze zostales oszukany... ja bym w zyciu nie podpisala wypowiedzenia z takiej sytuacji


Ale co mi by dało że nie podpisałbym wypowiedzenia. Czytałem już w kodeksie pracy. Nawet jakbym nie podpisał to i tak by mnie to wypowiedzenie o pracę obowiązywało!!!
Ostatnio zmieniony przez Edimax27 2010-11-17, 16:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo