Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Specjalista od pierwszej alejki-sklepy testowe
Autor Wiadomość
#alan12 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 87
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-04, 17:20   

Pisałem już kiedyś, że każda nowość nasza to porażka. U NAS 3 OSOBY NA SKLEPIE + KS. 2 osoby na kasie a kto będzie rozkładał chłodnie, robił zamówienie, nikogo nie dołożyli - bałagan i ci klienci niezadowoleni bo widzą kolejki. Jest jeden plus, że dyr. i osoby na wizytacji zastaną ładniejszą pierwszą alejkę, bo klienci na pewno tego nie docenią a wręcz będą oburzeni tą osobą z pierwszej alei. Ciepłe pieczywo też odgrywa dużą rolę- jak z rana bagietki smakują a jak po południu (nie wspomnę o wieczorze). Gdyby zatrudnili jedną osobę to ok jestem za, ale tak nie będzie więc wiadome jak to będzie .... oczywiście po staremu każdy będzie pracował jak dotychczas i pierwsza aleja nie będzie "wylizana" i też nie będzie ciepłych bułeczek... :szczena:
_________________
alan
 
     
@malwis19 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 13 Kwi 2010
Posty: 422
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-04, 19:22   

brodacz1989 napisał/a:
malwis19 napisał/a:
u nie chodzi o to,aby bułeczki były ciepłe,tylko aby napiec rano tyle,żeby wystarczyło do godz.12.

tylko to nie jest takie proste, każdy sklep ma inne realia, ;]


Brodacz,to jest "proste" drukujesz R157 z poprzedniego tygodnia(ten sam dzień tyg.) i pieczesz wg tego schematu.Wiem,to nie jest możliwe przewidzieć ile sie sprzeda,ale pan od odpieku tak tłumaczył,że jeżeli do 12 sprzedało się w ub.tygodniu 15 bagietek to mam tyle ich upiec (mogę też trochę więcej)ale nie mniej.
Często jest tak,że te 15 leży do końca,a czasem sprzeda sie w 5 minut.Ja w tym czasie wg schematu mam już przebierać o/w,myć szyby,drukować ceny,zaprowadzić klienta do towaru,dołożyć brakujące warzywa,o konkretnej godzinie iść na przerwę i 15 innych rzeczy.Wiem,marudzę,ale zawsze nowość jest trudna.
  Ocena JMP: 3/10
     
@Miawka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Paź 2013
Posty: 778
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-04, 19:49   

Na każdym sklepie inaczej. U nas mamy dopiekać częściej, kr nie życzy sobie napieczenia wszystkiego rano żeby potem leżało zimne, ma pachnieć jak w lidlu, zwłaszcza że to nasz bezpośredni konkurent,
_________________
Wierzę magii starych drzew i gwiazd, wierzę magii świata żądz jak zwierz...
  Ocena JMP: 8/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-04, 20:19   

pan od odpieku to swoje teorie może wygłaszać w biurze może tam go pochwalą , prawda jest taka że nie ma recepty na sprzedaż odpieku , przynajmniej u mnie na sklepie
 
     
@Miawka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Paź 2013
Posty: 778
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-04, 20:31   

Jasne że nie jednego dnia z odpiekiem pizzy nie nadążamy a drugiego wyrzucamy 5. Tak jest i już, żaden raport tu na 100% nie pomoże.
_________________
Wierzę magii starych drzew i gwiazd, wierzę magii świata żądz jak zwierz...
  Ocena JMP: 8/10
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-05, 00:17   

malwis19 napisał/a:
brodacz1989 napisał/a:
malwis19 napisał/a:
u nie chodzi o to,aby bułeczki były ciepłe,tylko aby napiec rano tyle,żeby wystarczyło do godz.12.

tylko to nie jest takie proste, każdy sklep ma inne realia, ;]


Brodacz,to jest "proste" drukujesz R157 z poprzedniego tygodnia(ten sam dzień tyg.) i pieczesz wg tego schematu.Wiem,to nie jest możliwe przewidzieć ile sie sprzeda,ale pan od odpieku tak tłumaczył,że jeżeli do 12 sprzedało się w ub.tygodniu 15 bagietek to mam tyle ich upiec (mogę też trochę więcej)ale nie mniej.
Często jest tak,że te 15 leży do końca,a czasem sprzeda sie w 5 minut.Ja w tym czasie wg schematu mam już przebierać o/w,myć szyby,drukować ceny,zaprowadzić klienta do towaru,dołożyć brakujące warzywa,o konkretnej godzinie iść na przerwę i 15 innych rzeczy.Wiem,marudzę,ale zawsze nowość jest trudna.


doskonale sobie zdaję sprawę co to jest raport 157, pisząc, że każdy sklep ma inne realia miałem na myśli wiele czynników:
po pierwsze sa sklepy, które mają mroźnie, to mogą sobie pozwolić na większy zapas i wyoiec odpowiednia ilość z rana, ja mam tylko jedną zamrażarkę, i zamawiamy pod sprzedaż nie gromadząc zapasów, a dostawy mam między 7 a 9
kolejna sprawa niektóre sklepy mają szkoły w pobliżu( ja mam akurat na przeciwko) to oznacza, że ciastka i snacki schodzą w tempie ekspresowym, a wypada wypiekać według standardów, w dobie ciągłych niezapowiedzianych kontroli nikt nie chce się podkładać,
i ostatnia rzecz, nie wiem czy te 15 bagietek dałaś jako przykład, ale u mnie do 12 godziny schodzi ich 300, nie wspominając o innym odpieku, także życze powodzenia ale z jednym piecem to jest ciężko by w godzine wypiec cały odpiek do 12 i mieć spokój

p.s. aby realnie określić sprzedaż odpieku, drukujesz raport 157 ze średniej sprzedaży z miesiąca.
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
@Gazela34

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 585
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-05, 01:01   

Najgorzej jest tak od 19 ile upiec? Ile się sprzeda do końca dniowki by nie poszło w pl,czasami to cyrk na kółkach latasz z tym wózkiem jak gazela w tą i z powrotem
  Ocena JMP: 5/10
     
@Miawka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Paź 2013
Posty: 778
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-05, 16:26   

Właśnie. U nas bułki i francuskie pieczemy do 18 a chleb do 19. Zalecenie naszego ks, tylko to tez nie zawsze się sprawdza. Wiadomo, świeże zejdą szybciej.
_________________
Wierzę magii starych drzew i gwiazd, wierzę magii świata żądz jak zwierz...
  Ocena JMP: 8/10
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-05, 18:44   

prawda jest taka, że najlepiej odpiek idzie w godzinach porannych i 15-17 jak ludzie kończą pracę, więc tak naprawde, po godzinie 18 możesz mieć śladowe ilości ciastek typu maks 3 sztuki. u mnie tak się sprawdza a i tak w pl ląduje przynajmniej jedna sztuka ze słodkich.
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
@frania25 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Gru 2011
Posty: 223
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-05, 18:56   

My dopiekamy po 5 bułeczek,osoba od wypieku nie ma kasetki.Wczoraj kr wkładała ręke w pleksy i sprawdzała czy ciepłe pieczywo!!
  Ocena JMP: 7/10
     
@len-bar

Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 131
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-05, 18:58   

Rękawiczkę foliową założyła ? :lol:
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-05, 18:59   

to ile was jest na zmianie skoro możecie pozwolić sobie na taki luksus ?
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-05, 19:11   

Martuś pewnie całe 3. :D
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@frania25 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Gru 2011
Posty: 223
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-05, 19:12   

Trzy kasjerki,zastępca i specjalista.Nocki mamy na rozłożenie dostawy więc dajemy rade.
  Ocena JMP: 7/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-05, 19:14   

no to nocki to ten luksus :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo