Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe premie ZKS poszkodowani
Autor Wiadomość
@Diablicaa 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 155
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-14, 22:06   

piorun21 napisał/a:
a kasjer stoi i sie smieje


Co Ty masz za kasjerów...mi tam nie jest do śmiechu, jak coś jest nie tak...
 
     
~Stonka123 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Gru 2014
Posty: 51
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-14, 23:02   

Kasjer stoi i się śmieje cóż to trochę bezczelne stwierdzenie. Tak delikatnie mówiąc. Nigdy nie czułam się mniej odpowiedzialna za to co się dzieje w sklepie od ks czy zks. Uważam ze to tylko dlatego jest super bo razem ze sobą rozmawiamy i współpracujemy. Razem nam zależy i razem się staramy. Nigdy nie uważałam ze siedząc na kasie mogę mieć na wszystko wylane. Bez względu na to co robię w pracy czy kasuję czy sprzątam czy mam pod sobą wypiek i warzywa nigdy nie udaję kogoś kim nie jestem. Skoro u was w sklepie kasjerki stoją i się śmieja udając nie normalne to współczuję bo tylko to pozostaje. Skoro nie czują współodpowiedzialności to tylko żal
  Ocena JMP: 4/10
     
olka3008 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Kwi 2012
Posty: 301
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-14, 23:33   

" obrywamy my a kasjer stoi i sie smieje" :bu:
Troche bez przesady nie kazdy kasjer jest taki sam(jesli u ciebie sa tacy kasjerzy)!
A ja mysle ze to kolejny sposób firmy na skłócenie pracownikow! :bu:
Nie mam zdania na temat premi zks ale uwazam ze za niechorowanie powinni tez ja dostawac!
Jesli myslicie ze uda wam sie wywalczyc cos to zycze powodzenia i trzymam kciuki! :yeah:
 
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-15, 08:01   

Stonka123 napisał/a:
Nigdy nie czułam się mniej odpowiedzialna za to co się dzieje w sklepie od ks czy zks. Uważam ze to tylko dlatego jest super bo razem ze sobą rozmawiamy i współpracujemy. Razem nam zależy i razem się staramy. Nigdy nie uważałam ze siedząc na kasie mogę mieć na wszystko wylane. Bez względu na to co robię w pracy czy kasuję czy sprzątam czy mam pod sobą wypiek i warzywa nigdy nie udaję kogoś kim nie jestem
Stonka123 napisał/a:
Skoro nie czują współodpowiedzialności to tylko żal

Kasjer może się czuć odpowiedzialny, ale nawet jak coś mu nie pójdzie to nikt nie będzie słuchał jego wyjaśnień tylko Ks i Zks. Stonka Ja również byłam kasjerem, odpowiedzialnym i sumiennym, teraz jestem zks i widze różnice. A jest kolosalna. Bedąc kasjerem starałam się, biegałam po sklepie jak poparzona żeby wiedzieć że wyrobię się w swych obowiązkach albo może uda się zrobić coś więcej i co ? Wjeżdżała na sklep Kr i to kierownikowi pokazała że przed sklepem brudno, wycieraczka od poprzedniej wizyty w tym samym syfie, pleksa od pączka sie klei. Dla kasjera to błachostka bo on jest zadowolony że miksy wszystki rozłożone, pieczywo wypieczone wiedząc że się nie rozdwoi to nie za bardzo dochodzi do niego że za estetyke kierownik może wylecieć z pracy a sam nie może tej jeban.. wycieraczki posprzątać bo pracuje za kasjera na sklepie. Najprostszy przykład. Kr ciągle straszy wyciąganiem konsekwencji, wiadomo że za każdym razem jak przyjedzie znajdzie coś do czego się przyczepi. Nie będąc zks, kasjer nie powinien się wypowiadać i podsumowywać pracy zks czy ks. Dlaczego zdegradowane osoby za nic na świecie nie chciały by być zks? Nie stawiaj się w roli kierownika bo to nic nie da, musiała byś nim być żeby odczuć różnicę. Mam gówniana premię ok, zabrali mi bon ok, ale żeby jeszcze kasjer stawał ością w gardle?
  Ocena JMP: 8/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-15, 08:27   

Powiedz Edyta dlaczego kasjer staje ością w gardle ?
 
     
~Stonka123 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Gru 2014
Posty: 51
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-15, 08:28   

ale ja nie stawiam się w roli ks czy zks. Pisze ze się staram jak mogę żeby było ok żeby moje obowiązki były wykonane sumiennie. Wiem też ze kr zawsze coś znajdzie co jest nie tak ponieważ mój staż pracy w handlu jest dosyć długi. Byłam też kierownikiem i wiem jak to jest. Co prawda nie w biedronce ale w innym sklepie i wiem jak można się starać jak może się wydawać ze jest ok i nagle wjeżdża na sklep kr i okazuje się ze wszystko jest do dupy.
  Ocena JMP: 4/10
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-15, 08:44   

marta1 napisał/a:
Powiedz Edyta dlaczego kasjer staje ością w gardle ?


Chodzi o te ciągłe licytacje kto jest produktywniejszy na sklepie, drażniące jest przekonywanie na forum co kilka tygodni jaką rolę ma kasjer a jaką kierownik. Porównywanie pracy jednych i drugich a na koniec opinia kasjerów jak to oni ciężko pracują, jagby zks leżał. Tak jak znajdziesz leniwych zks tak i kasjerów. Nie wszyscy maja ADHD w pracy. Ale zazwyczj ci leniwi mają najwiecej do powiedzenia na sklepie bo mają najwiecej czasu na plotki i obserwacje. To są ości w gardle.
I dziwnym trafem w bardzo szybkim tempie wiedzą jaka jest wysokość pramii zks i po porównaniu ze swoją wyśmiewają. W sumie będąc kasjerem z tego powodu też bym się śmiała, bo to wstyd lepiej żeby wogóle jej nie było.
  Ocena JMP: 8/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-15, 08:52   

Mam nadzieję że ci trochę ulżyło :) . W każdej robocie są ludzie i ludziska i chyba nic na to nie poradzimy , a pod twoim postem podpisuję się masz rację w 100%
 
     
#qmaks 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 60
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-15, 09:11   

Tutaj każdy jak i kasjer jak i zks i ks mają ważną rolę, nikt nikogo nie chce poróżnić zakładając ten temat chciałem się dowiedzieć co zks myślą na ten schemat premiowania a nie kłócenie się że kasjer robi dużo lub mało, każdy kierownik wie jak pracują kasjerzy a każdy kasjer wie jak pracują kierownicy, ktoś mądrze napisał że pierwsze słyszy że przełożony dostaje mniej premii od swoich pracowników ja też tak uważam że nie powinno tak być. Dlatego apel to zks kto jest za tym aby zmienili choć troszkę system premiowania dla ZKS dlaczego za 2 filary otrzymujemy więcej a za 1 otrzymujemy tak samo KS otrzymuje wszędzie więcej praktycznie o 100 - 350% więcej od SK a od ZKS 80-200% więc uważam że pełnimy również ważna funkcje jako ZKS to powinni nas i w tym jednym filarze wyróżnić także.
 
     
~Stonka123 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Gru 2014
Posty: 51
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-15, 09:54   

Ja osobiście uważam ze byłoby sprawiedliwie jakby każdy dostał po równo i byłoby ok. Skoro każdy pracuje na premie to po co to tak śmiesznie dzielić. Niech ks dostanie tyle co zks i będzie ok. Wcześniej ktoś napisał ze zks czy ks już nie pamiętam nie dostaje dodatku za obecność bez zl w miesiącu. To już dla mnie kpina totalna. Skoro nie choruje pracownik to chyba bez znaczenia jakie zajmuje stanowisko w pracy. Za sto procent obecności powinien dostać każdy bez wyjątku!
  Ocena JMP: 4/10
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-15, 10:14   

Stonka123 napisał/a:
każdy dostał po równo i byłoby ok
po to jest hierarchia żeby byla jakoś rozróżniana.
Stonka123 napisał/a:
Niech ks dostanie tyle co zks i będzie ok
Ks jest przełożonym zks więc to też krzywdziło by ks. Premia dla kasjerów za brak absencji zaprocentowała bo wiele osób mniej choruje. Kierownicy idą na zwolnienie bardzo żadko więc ich nie trzeba motywować premią, po co jak można wymysleć wzrost sprzedaży który jest praktycznie niemożliwy i udawać że firma nie wie o co jeszcze pracownicy mogą mieć pretęsje bo im się w dupa.. poprzewracało.
  Ocena JMP: 8/10
     
#qmaks 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 60
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-15, 10:15   

Stonka123 napisał/a:
Ja osobiście uważam ze byłoby sprawiedliwie jakby każdy dostał po równo i byłoby ok. Skoro każdy pracuje na premie to po co to tak śmiesznie dzielić. Niech ks dostanie tyle co zks i będzie ok. Wcześniej ktoś napisał ze zks czy ks już nie pamiętam nie dostaje dodatku za obecność bez zl w miesiącu. To już dla mnie kpina totalna. Skoro nie choruje pracownik to chyba bez znaczenia jakie zajmuje stanowisko w pracy. Za sto procent obecności powinien dostać każdy bez wyjątku!

W dzisiejszych czasach szanuje się osoby które nie chodzą na ZL, wy za swoja prace naprawdę otrzymujecie przyzwoitą premie tzn jeśli wynik TK jest 100 i wzrost sprzedaży co na pewno w każdym sklepie miało miejsce w okresie świątecznym to dostaliście 305 zł uważam że to jest dużo, i bez waszego zaangażowania napewno by było ciężej dlatego albo niech wprowadzą podział SK,ZKS w wyniku TK albo również powinniśmy dostawać dodatek za obecność.
 
     
~Stonka123 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Gru 2014
Posty: 51
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-15, 10:28   

Edyta89 ja nie uważam ze to odpowiednie podejście żeby kadra kierownicza nie dostawała dodatku za sto procent obecności. Uważam to za krzywdzące. Skoro praca każdego z nas jest ważna to dlaczego jedni za chodzenie do pracy dostają jakaś kasę a inni nie? Skoro ks jest przełożonym zks to powinno być tak ze ks dostaje najwięcej zks trochę mniej i na końcu my kasjerzy. W każdej firmie w jakiej pracowałam a było tego trochę nigdy nie było tak ze kierownik czy jego zastępca dostawali jakieś premii czy dodatku mniej od szeregowego pracownika. Dopiero tutaj się z tym spotkałam. Widzę jednak ze muszę bardzo zgłębić swoją wiedzę na tematy różne... Pewnie sporo czytania przede mną
  Ocena JMP: 4/10
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-15, 10:45   

Stonka123, piszesz
Stonka123 napisał/a:
Ja osobiście uważam ze byłoby sprawiedliwie jakby każdy dostał po równo i byłoby ok. Skoro każdy pracuje na premie to po co to tak śmiesznie dzielić. Niech ks dostanie tyle co zks i będzie ok.
a po chwili
Stonka123 napisał/a:
Skoro ks jest przełożonym zks to powinno być tak ze ks dostaje najwięcej zks trochę mniej
nie czaje jakie jest wkońcu Twoje zdanie
  Ocena JMP: 8/10
     
@Marakesz 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 226
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-15, 11:03   

Mało tego, stronę wcześniej u Stonki czytamy..

Cytat:
na wizytę i wynik tk ma największy wpływ kasjer to on obsługuje według standardów lub nie więc wydaje mi się ze to głównie od niego zależy jaki wynik tk otrzyma sklep


a po chwili..

Cytat:
Nie uważam ze zks czy ks nie ma wpływu na wizytę tk. Kierownicy sprzątają zmywają czy siedzą na kasie i nie mowie ze nie mają wpływu na wizytę tk. Mają taki sam jak każdy.


Wybacz Stonka ale bekę można z tego cisnąć :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo