Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe premie ZKS poszkodowani
Autor Wiadomość
#qmaks 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 60
  Wysłany: 2015-01-14, 16:01   Nowe premie ZKS poszkodowani

Witam mam takie pytanie do ZKS co myślicie o nowym systemie premiowania, już kilka miesięcy otrzymujemy premie za wynik tajemniczego klienta za wzrost sprzedaży oraz za straty, myślę że jest to zrobione trochę nie fair dlaczego ? Dlatego ze w przypadku wyniku TK 100% Kasjer otrzymuje premie w wysokości 120zl ZKS 120 KS 200 wzrostu sprzedaży brak, starty za duże, więc premia jest wypłacana tylko za TK i w tym przypadku jest kasjer nie brał UŻ lub ZL dostaje 50% wartości należytej premii to jest 180 zł a naszym przypadku ZKS otrzymuje 120 + ewentualnie dodatek za zapas na sklepie w wysokości 5% tu wychodzi aż całe 6 zl !!!!!!! czy uważacie że ten system premiowy jest sprawiedliwy? Dlaczego my nie dostajemy dodatku za obecność może znakiem tego powinniśmy częściej chodzić na ZL?
nawet w takim przypadku
Premia dla KS
wynik 100% 120zl
Wzrost Ponad średniej firmy 90zl
Starty Za wysokie 0
nagroda za obecność 50% tj 120+90=210+105=305
Premia dla ZKS
Wynik 100% 120 zl
Wzrost Ponad średniej firmy 240zl
Starty Za wysokie 0
nagroda za zapas 5% tj 240+120=360+18= 378
w tym przypadku dostajemy więcej pieniążków ale łatwiej jest zawalczyć o wynik TK niż o wzrost sprzedaży co o tym sądzicie może jestem w błedzie i czuje sie niedoceniony heh :P
 
     
@anipa 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 02 Lut 2012
Posty: 146
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-14, 16:41   

Jestem podobnego zdania. Za miesiąc grudzień na moim sklepie kasjerzy dostali większą premię od nas kierowników hmmm
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-14, 16:52   

A może takie właśnie kryteria mają zdopingować kadrę kierowniczą do większego starania się o wyniki? :P
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-14, 17:00   

Hell napisał/a:
A może takie właśnie kryteria mają zdopingować kadrę kierowniczą do większego starania się o wyniki? :P
Jakieś pomysły ? Bo mi już się skończyły.
  Ocena JMP: 8/10
     
#qmaks 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 60
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-14, 17:55   

uważam że premia powinna być motywująca a w tym przypadku wogóle nie jest ;/ bo my za caly miesiąc pracy otrzymujemy mniej niż SK w przypadku wyniku tk naprawdę jesteśmy pokrzywdzeni. Wydaje mi się, że w przypadku TK powinnismy otrzymywac troszkę więcej nie mówie tyle co KS. Skoro mamy wszędzie więcej to dlaczego w przypadku TK tak nie mamy ?
Myślę że jak by wiele osób podpisało sie pod listem do dyrektora personalnego to myślę że by było pozytywne rozpatrzenie :)

[ Dodano: 2015-01-14, 18:01 ]
anipa napisał/a:
Jestem podobnego zdania. Za miesiąc grudzień na moim sklepie kasjerzy dostali większą premię od nas kierowników hmmm

no właśnie nie tylko u Ciebie na sklepie
 
     
~Stonka123 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Gru 2014
Posty: 51
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-14, 18:07   

na wizytę i wynik tk ma największy wpływ kasjer to on obsługuje według standardów lub nie więc wydaje mi się ze to głównie od niego zależy jaki wynik tk otrzyma sklep. Takie jest moje skromne zdanie. I wyższa premia motywuje do tego aby wizyta tk zawsze kończyła się bardzo wysokim wynikiem
  Ocena JMP: 4/10
     
@anipa 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 02 Lut 2012
Posty: 146
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-14, 18:15   

kierownicy też mają wpływ na TK jeżeli wszyscy kasjerzy siedzą na kasie to kto inny zaprowadza klienta do towaru albo myje podłogę? Nie tylko kasjer obsługuje klienta według standardów.
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2015-01-14, 18:43   

Edyta 89 napisał/a:
Hell napisał/a:
A może takie właśnie kryteria mają zdopingować kadrę kierowniczą do większego starania się o wyniki? :P
Jakieś pomysły ? Bo mi już się skończyły.

A z czym macie problem?
 
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-14, 18:43   

sa takie sklepy gdzie kierownicy tez siedza na kasach, a na wyglad sklepu maja jak najbardziej wpływ.
 
     
#qmaks 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 60
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-14, 18:48   

oczywiscie że kasjerzy maja wplyw na wynik tk dokladnie taki sam jak kazda osoba która pracuje na sklepie nikt nie mówi o tym żeby kasjerom zabrać premie lub obniżyc tylko chodzi o obowiazki a wynagrodzenie a " dziękuje i zapraszam ponownie" to kazdy z nas ma w sobie nawyk a nie każdy kasjer zna scenariusz tk.Więc nie tylko sk ma wpływ na tk, dlatego uważam że zastępcy powinni być trochę bardziej docenieni

[ Dodano: 2015-01-14, 18:51 ]
Hell napisał/a:
Edyta 89 napisał/a:
Hell napisał/a:
A może takie właśnie kryteria mają zdopingować kadrę kierowniczą do większego starania się o wyniki? :P
Jakieś pomysły ? Bo mi już się skończyły.

A z czym macie problem?

wedlug mnie problem polega na tym, iż zastępcy otrzymują mniejszą premie od SK
 
     
~Stonka123 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Gru 2014
Posty: 51
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-14, 18:54   

Wydaje mi się ze jakby spytać kasjerów to też uważaliby ze premia jest za mała ze mogłaby być wyższa. Ile ludzi tyle opinii tak jest w każdej sprawie. Trzeba też wziąć pod uwagę wysokość wynagrodzenia i istniejące różnice. Nie uważam ze zks czy ks nie ma wpływu na wizytę tk. Kierownicy sprzątają zmywają czy siedzą na kasie i nie mowie ze nie mają wpływu na wizytę tk. Mają taki sam jak każdy. Tak więc jeśli uważacie ze macie za mało piszcie i starajcie się o podwyżkę premii
  Ocena JMP: 4/10
     
#qmaks 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 60
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-14, 18:57   

Hell napisał/a:
Edyta 89 napisał/a:
Hell napisał/a:
A może takie właśnie kryteria mają zdopingować kadrę kierowniczą do większego starania się o wyniki? :P
Jakieś pomysły ? Bo mi już się skończyły.

A z czym macie problem?

wedlug mnie problem polega na tym, iż zastępcy otrzymują mniejszą premie od SK
 
     
#boczek_83 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 92
3 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-14, 19:49   

Jak chcecie sprawiedliwości to źle trafiliście :P
Ja jako zastępca jestem wniebowzięty że mogę z czystym sumieniem iść na zwolnienie lekarskie jak jestem chory bo firmie jest to szczerze obojętne czy chodzę chory do pracy czy siedzę na zwolnieniu.

A z punktu widzenia finansowego i tak jestem do przodu bo od razu idę na zwolnienie i wykupuje tańsze leki w dodatku krócej choruje i mniej leków zużywam i oczywiście chwila odpoczynku od pracy też nie jest bez znaczenie ;] . Nie meczę się na antybiotykach i droższych lekach w pracy a potem i tak pretensje że coś niezrobione.

Ludzie cieszcie się że bardziej opłaca się wam chorować a nie pracować (przypomina się poprzedni ustrój :) )

Według mnie możecie sobie pisać do koga wam się żywnie podoba i tak firma zrobi to co jej się bardziej opłaca a na razie opłaca się mniej płacić.
 
     
piorun21

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 02 Gru 2014
Posty: 19
1 UP 1 DOWN
Wysłany: 2015-01-14, 20:53   masakra

Stonka123 napisał/a:
Wydaje mi się ze jakby spytać kasjerów to też uważaliby ze premia jest za mała ze mogłaby być wyższa. Ile ludzi tyle opinii tak jest w każdej sprawie. Trzeba też wziąć pod uwagę wysokość wynagrodzenia i istniejące różnice. Nie uważam ze zks czy ks nie ma wpływu na wizytę tk. Kierownicy sprzątają zmywają czy siedzą na kasie i nie mowie ze nie mają wpływu na wizytę tk. Mają taki sam jak każdy. Tak więc jeśli uważacie ze macie za mało piszcie i starajcie się o podwyżkę premii


ks i zks mają większą odpowiedzialność niż kasjer . dla tego jest róznica w wynagrodzeniu i tym bardziej premia pomiędzy SK i ZKS POWINNA BYĆ ZDECYDOWANIE INNA . Pamiętajmyo tymże zks i ks są od wszystkiego i nie tylko muszą nadrobić swoją pracę ale i ogarnąć wszystko na sklepie. I mało tego za wszystko obrywamy my a kasjer stoi i sie smieje
_________________
piorun21
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-14, 21:57   

To chyba pierwsza firma, o której słyszałam, gdzie przełożony dostaje mniejszą premię od podwładnego heh :) :em29:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo