Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup ekspresu ciśnieniowego
Autor Wiadomość
@Marakesz 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 226
Wysłany: 2014-12-29, 10:38   Zakup ekspresu ciśnieniowego

Witajcie,

w nadchodzącym 2015 roku przymierzam się do kupna ekspersu ciśnieniowego,

zatem pytam Was o Wasze opinie na temat sprzętu, który macie w swoich domach albo widzieliście u swoich znajomych,

napiszcie jakie macie ekspresy i czy jesteście zadowoleni (proszę oczywiście o prawdziwe opinie),

Na ekspres jestem w stanie wydać około 800-1000 zł tak więc jeśli macie w domu maszyny za 3000 nie piszcie mi jaka to jest smaczna ta Wasza kawa ;)
Nie chcę ekspresu na kapsułki, tylko kawa mielona lub ziarnista.

No i jeszcze jedna oczywista sprawa, opisujcie ekspresy, które jeszcze można kupić! Nie interesują mnie ekspresy, które kupiliście w 2007 roku bo takiego jak się domyślacie już nie jestem w stanie kupić,

tak więc każdego kto ostatnio kupił ekspres, zapraszam do klawiatury :)
 
     
hath

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 08 Sie 2014
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-29, 13:09   

Ale po co wydawać aż tyle na ekspres,kawa z kawiarki doskonale smakuje. Lepsze kawiarki dostaniesz nawet za 200zł do tego młynek do kawy też mniej więcej za ta cenę a kawa smakuje wyśmienicie. No chyba,że jesteś troszkę leniwy to wtedy ekspres :)
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-29, 17:43   

Kawiarka fajna sprawa dla dwóch osób ,problem zaczyna się gdy wpada kilka osób na kawkę :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
hath

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 08 Sie 2014
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-30, 10:02   

My Polacy jesteśmy przyzwyczajeni do picia kawy z kubka lub szklanki czyli mniej więcej 250ml a prawidłowo takie espresso powinno się pić mniej więcej w 50ml filiżankach. Można zakupić kawiarkę o pojemności 500ml i starczy dla wszystkich gości :D No ale skoro autor szuka ekspresu ciśnieniowego to w necie są fora i tam na pewno dostanie wyczerpującą wypowiedź, dodam że gdybym miała wybierać ekspresy to tylko kolbowy ale to już wyższa półka cenowa -niestety :/
 
     
~magdalenka132

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 02 Maj 2013
Posty: 25
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-30, 11:59   

pozukaj na skapiec.pl , tam jest dużo rzetelnych opinii użytkowników :)
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-30, 14:36   

hath napisał/a:
takie espresso powinno się pić mniej więcej w 50ml filiżankach

Esperesso to tylko jeden z rodzajów kawy a inne rodzaje pije się właśnie w takich szklankach czy kubkach :P i nie chodzi tu tylko o przyzwyczajenia polaków :P
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
@anipa 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 02 Lut 2012
Posty: 146
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-30, 15:39   

a ja mam ekspres przelewowy na filtry za 70 zł i uważam, że parzy najlepsiejszą kawę na świecie :yeah:
 
     
#vip 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 27 Mar 2012
Posty: 75
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-30, 15:43   

Ja kupiłam 2 tygodnie temu ekspres ciśnieniowy (15 bar) Zelmera ze sterowaniem ręcznym za 430zł w sklepie internetowym, w sklepach stacjonarnych 580zł.. Możesz parzyć espresso, late, itp. - wszystko na co masz ochotę. Ekspres ma 2 sitka -na kawę jedną (lub większą słabszą) lub z większego sitka parzysz dwie kawy(lub jedną ale mocną). Oczywiście moc kawy zależy od jej rodzaju i wypalenia. Urządzenie działa jak na razie super - ilość kawy jaką parzysz sam sobie ustalasz- wyłączasz parzenie w odpowiednim dla ciebie momencie. Spieniacz do mleka (jak we wszystkich ekspresach użytku domowego) spienia mleko na pianę "płynną" aby kawa mogła się z nim połączyć - co nie oznacza że całkowicie się rozmiesza z kawą, "kożuszek" na kawie będziesz miał. Wyczytałam w internecie, że umiejętność spieniania mleka przyjdzie wraz z częstością wykonywania ( trening czyni mistrza). Więc może brakuje mi jeszcze wprawy i wyczucia. Oczywiście tego rodzaju sprzęt nie ma młynka, więc albo kawa mielona, albo młynek w wyposażeniu twojej kuchni. Dokupiłam jeszcze sobie gadżecik za 6zł-ręczny spieniacz na baterie, super sprawa. Choć za często go nie używam,bo wolę piankę na kawie "luźną",czyli taką jak spieni mi spieniacz ekspresu. Produkt godny polecenia, wart swojej ceny,czyszczenie proste i szybkie (w zasadzie to czyścisz tylko sitka po zaparzeniu kawy), głośność pracy średnia - ja jestem zadowolona. Kawę parzę w filiżance 250ml- czyli standardowa pojemność kubka czy szklanki.
  Ocena JMP: 3/10
     
@Marakesz 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 226
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-30, 15:48   

Napisz proszę model tego ekspresu, bardzo dziękuję za wpis :yeah:

Reszcie dziekuję za porady typu "wujek dobra rada" o kawiarkach i innych ekspresach przelewowych, tak wiem o ich istnieniu i ich funkcjach. Nie po to nazbierałem na ekspres żeby sobie teraz kupić zaparzacz do herbaty.

I wiem też co to skąpiec, ceneo i inne serwisy gdzie można znaleźć opinie.
 
     
#vip 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 27 Mar 2012
Posty: 75
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-30, 16:02   

Zelmer 13Z012. Na ekspresie jest nazwa Maestro.
  Ocena JMP: 3/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-30, 16:46   

Przy pomocy dyszy parowej tego typu, spokojnie można ubić mleko odpowiednie do przygotowania np. latte macchiato i nie będzie się do końca łączyło z kawą. Wystarczy, po ubiciu, delikatnie wlać mleko i upilnować, aby na koniec poleciała sama piana, później wolnym strumyczkiem wlewasz przez środek kawę (nie ścianką, bo będzie brzydki zaciek na boku) i gotowe :) Używa się do tego najlepiej metalowego kubeczka, wtedy jest największe prawdopodobieństwo, że uda się odpowiednio ubić i nie przedobrzyć z temperaturą. Ubijasz do momentu, gdy jesteś w stanie kubek utrzymać w dłoni, trzymając oczywiście za dno.
 
     
katarzynka12 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 12 Lis 2013
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-30, 23:23   

vip, ja mam taki sam sprawdza się :)
 
     
hath

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 08 Sie 2014
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-30, 23:25   

kluq napisał/a:
hath napisał/a:
takie espresso powinno się pić mniej więcej w 50ml filiżankach

Esperesso to tylko jeden z rodzajów kawy a inne rodzaje pije się właśnie w takich szklankach czy kubkach :P i nie chodzi tu tylko o przyzwyczajenia polaków :P


A bo widzisz ja jestem wielbicielką espresso i dla mnie tylko to istnieje :D
 
     
łasuch 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 09 Wrz 2014
Posty: 1
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-02, 21:19   

Witam. Ja osobiście używam Phillips Saeco XSmall i mieści się on w cenie którą zapodałeś (koło 950zł można było dostać na miejscu, w necie podejrzewam nawet taniej). Służy mi już 3 lata i działa bezproblemowo, jedyny mankament to w miarę regularne odkamienianie, ale to wina twardej wody w moim domu. Ma ceramiczny młynek do mielenia kawy, automatycznie odmierza odpowiednią ilość kawy do idealnego espresso (baza każdej z kaw), dużego bądź małego. Można w nim regulować wielkość przemielonego żarna, możesz też regulować wielkość kawy jaką Tobie ma zaparzyć. Ma oczywiście spieniacz do mleka, więc wszystko to co najistotniejsze przy ekspresie ciśnieniowym posiada, w naprawdę przystępnej cenie.
Jedynym minusem po tych wszystkich latach używania jest właściwie tylko miejsce na filiżankę - jest stosunkowo niskie i kawy do wysokiej szklanki (np. do latte) bezpośrednio nie nalejesz, chyba że będziesz ją trzymać cały czas, ale to właściwie pierdoła jak dla mnie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo